KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Üks teistmoodi kanakaka.

Go down 
5 posters
AutorTeade
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty02.06.12 22:45

Ei leidnud siit rubriigist paraku päris õiget pealkirja, seega küsin eraldi üle, algaja nagu ma olen:

Tibud mul kuskil 4-5-nädalased ja siin olnud 2 nädalat plussiga.
Hommikuti kanade magalat koristades leian igal hommikul aga mõned kakad, mis on vedelad ja sellise kummalise punakas-pruuni klombiga.
Selline asi suht algusest peale olnud, kuid mõtlesin, et ehk kohanemisoludest või miskit. Teised junnid ilusasti pabulas aga vat see kummalise värvusega vedel värk teeb nüüd juba murelikuks siiski.
Palun abi.
Aitäh.

(murelikult)
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty02.06.12 23:10

Peaasi et verine ei ole... siis on colibakter. Aga anna profilaktika mõttes 3 päeva õrnroosat kaalilla vett juua. Hullemaks ei tee asja.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty02.06.12 23:18

Kuna ma ei tea, millise tibu kaka see on, siis see õrnroosa vesi oleks ka teistele joomiseks, eks? Sellest pole ilmselt hullu?

Alguses ehmusin ka tegelikult ära, et veri. Aga justkui ikka mitte.... On selline... punakaspruun, telliskivipruun (juma-jumal, et ma ikka õigesti eristan nüüd seda värvust,,,)

Selle colibakteri jutu peale aga läks mul praegu endal ka kõht lahti.. pale
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty03.06.12 0:07

No kui teised seda ka joovad, pole sellest hullu ühti. Kui veri on taga, siis on seda, usus mind, ikka väga selgelt aru saada. Üldiselt võis see konkreetne lind, ka miskit sisse süüa, mis seedimise korrast ajas. Peaasi, et sööb ja joob, siis on korras. Kui keegi norutama hakkab, siis tead kelle kakaga tegu.
Ja veel, proovi teha nii, et teised seda kakat igaks juhuks ei manustaks.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty03.06.12 0:20

No ma siin ikka pidevalt linnuvaatluspostis : ), kuid jah, seda kahtlast kakajat pole tuvastanud. Või eritub see teistmoodi asi vaid hommikuti?
Muidu tibud ikka ärksad, isukad ja sportlikud.

Milline üldse on üks ilus kanakaka?
Vaatsin, mõned graanulid mul tibuaedikus näiteks sellised valgekirjud junnakad.
On see ok?
(Lemmikloomapidajana on ka oma kasside-koerte aegajatine väljaheidete uurimine täiesti tavaprofülaktika siin)

Roosa vee panin neile juba üles. Tuhavanni ka. Seni nad suplesid mul siin turbapeenardes aga tuhk vist ikka nagu tõhusam?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty03.06.12 0:45

Jah selline junn+ valge ots on täitsa ok kaka Smile
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty03.06.12 1:13

Aitäh, Buntik!
Ja et muidu ülejäänud ok kaka ja puha. Näed, nii vähe ongi ühel kanafriigil õnneks vaja. : D
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty03.06.12 2:29

No, see on tuttav tunne kui oma laste (mitte kanalaste) kakat sai jälgitud. Laughing Et,ikka värv ja konsistents oleks õige Laughing
Keskaja arstid määrasid ülikute tervist ju ka junnide järgi ööpotis.

Nii,et kõik tervis hakkab kakast. Exclamation Idea
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty05.06.12 3:22

Nii. Küsin edasi. Teist päeva on tipskid roosat vett saanud ja selliseid punakaspruuni klombiga värke pole ma enam leidnud ei magalast ei mujalt, küll aga kõige noorem tibu sirtsutas sellise täiesti vedela olluse. Ikka no täiesti vedela, lausa vee.
(Teised ilmselt saavad käia järgi ja narrida, et "ütle redel!" )

Mis valesti on?
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty05.06.12 5:03

Ei ole valesti midagi. Võib-olla oli Su tibu söönud miskit, mis kõhu lahti võttis (endal ka vahest juhtub ju Smile ). Kui see jääv pole, siis ei tasu üle muretseda.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty05.06.12 6:02

No eestlastele omaselt: kui on võimalik muretseda, siis tuleks seda ikka alati teha. Rolling Eyes
Aga ma katsun siis muidugi mitte. : )
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty05.06.12 8:02

Hakkab vist käest ära kiskuma Suspect
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty05.06.12 9:30

Vabandust aga arvan, et algajal kisub asi siis käest, kui kanal paha. Ja seda ei tahaks.
Tagasi üles Go down
Merts
Noorlind
Merts


Female
Postituste arv : 50
Asukoht : Valgamaa
Registration date : 14/04/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty05.06.12 19:25

Kas hapuks läinud toit ka võib tibudel kõhu lahti teha?
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty24.08.12 3:50

Siin siis üks kanablogi, kus nö. õige ja vale kanakaka fotod.
(Panen ka siia teemasse, kuna oli kuskil jutuks)

http://www.the-chicken-chick.com/2012/02/whats-scoop-on-chicken-poop-digestive.html
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Üks teistmoodi kanakaka. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Üks teistmoodi kanakaka.   Üks teistmoodi kanakaka. Empty

Tagasi üles Go down
 
Üks teistmoodi kanakaka.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanakaka

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: