KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munapardid ja seadusandlus

Go down 
2 posters
AutorTeade
Chococo

Chococo


Female
Postituste arv : 9
Age : 43
Asukoht : Kuimetsa
Registration date : 29/03/2012

Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty26.04.12 9:51

Hakkasin huvipärast seadustest näpuga järge ajama ja leidsin, et seadus reguleerib MUNAKANAde pidamidamist ja broilerpartide pidamist, aga kuidas on munapartidega? Nende kohta ei ole kuskil sõnakestki. On see teema juba foorumist läbi käinud, oskab keegi kommenteerida või sobiliku lingiga abistada?
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty26.04.12 9:56

Ma pole ka partide pidamise kohta midagi lugenud.Pole foorumis ka kõne all olnud.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty26.04.12 10:10

Järelikult võib munaparte kodus olla ohjeldamatu kogus ja pardimune võid müüa piiramatus koguses, mingeid lubasid taotlemata. Tore, kui pardid on sinikaela värvides, siis võib öelda, et mina ei tea asjast midagi, ise tulid. Tore, et ametnikud ei ole suutnud kõiki linde tundma õppida. Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty26.04.12 11:03

http://www.vet.agri.ee/?op=body&id=696

See käib ka munapartide kohta,

Väikeses koguses munade esmatootjad (st kuni 50 (k.a) linnuga majapidamised või ettevõtted), kes ei tegele munade pakendamisega, peavad vastama Toiduseaduses ja põllumajandusministri 15. juuni 2006. a määruses nr 72 „Väikeses koguses esmatoodete turustamise hügieeninõuded” sätestatud nõuetele. Selliste käitlejate üle kontrolli teostamisel hinnatakse muuhulgas ka seda, kas käitleja ei ületa nimetatud määruses kehtestatud väikeseid koguseid.

· Teavitatud munade tootjad, kes ei tegele munade pakendamisega, peavad vastama Toiduseaduses ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse nr 852/2004, toiduainete hügieeni kohta I lisas ning Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse nr 853/2004, millega sätestatakse loomset päritolu toidu hügieeni erireeglid, II lisas X jaos sätestatud nõuetele.

Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty27.04.12 4:25

Päikest. Loeme siis seaduste komplektide pealkirjad korralikult ette, koos lahtiseletamisega. Ehk teeme puust ja punaseks.
1. "Väikeses koguses munade esmatootja"- see tähendab, et igasugusel suhtlemisel ametivõimudega tuleb vältida sõnaühendit "munade esmatootja", või emba kumba neist sõnadest ja määratlemist tootjana, kui ei tegelda tootmisega, siis ei laiene tegevusele ka antud tekstiline esitlus (tootmine on mõtestatud tegevus kasumi saamiseks. Tootmine tähendab juriidiliselt ärilist registreerimist, kas maksuametis või (ja) äriregistris).
2. Kui ei tegelda tootmisega, siis pole vaja ka midagi pakendada ja ei ole vaja järgida ka mingeid hügieeninõudeid.
3. Kui ei tegelda tootmisega, siis ei ole vaja ka mingile kontrollile alluda ja puudub igasugune juriidiline alus kellelgi midagi kontrollida.
4. "Väikestes" kogustes papagoide või kanaarilindude kodus hoidmist ei tule keegi kontrollima ja kuskil pole öeldud, et kana ei tohi lemmiklinnuna pidada. (kindlasti ei saa selle eest kuhugi pugeda, kui kodus on industriaalseeria tootmislinnud (Äntukad jms) ning seda suuremas koguses.
5. Siiani pole ma suutnud leida ühtegi seadusandliku akt mis reglementeerib lemmikloomade arvu, mida inimene füüsilise isikuna võib omada.
6. See toob kaasa ka selle, et antud lemmikloomi pole põhjust kuskile arvele võtta ja lemmikloomade hoiukohtadele ei laiene ükski Sooääre poolt esitatud paljudest aktidest (linnades ja asulates on tegelikult mõningate lemmikloomade pidamise kord).
7. Mida inimene munadega teeb ei ole kellegi asi (lemmikloomaade järglaste realiseerimine ei ole kuskil reglementeeritud). Tootmisega mittetegelev füüsiline isik ei pea antud ametkondadele üldse aru andma ja ametkonnal puudub juriidiline alus mingit aruandlust nõuda.
8. "Majapidamine", kas antud termin on mingi seadusandliku aktiga reglementeeritud juriidiline ettevõtlusvorm, milline seadusandlik akt seletab lahti selle mõiste alla mineva koostu, minu teada seda kuskil määratletud pole. Minu elukohale laienevad määratlused "kinnistu" ja "kadastriüksus".
Sooääre poolt kogu ifoesitluse jooksul pole ma leidnud ühtegi põhjust või kohustust, miks ma peaks endale mingeid kohustusi võtma.

Võtame paralleeli koertega, rottide, hiirte ja hamstritega. See, mida Eesti Vabariigi ametnik asjast arvab, on vääriti tõlgendamine, sest mitte ühtegi EU määrust lemmikloomade käitlemise kohta pole rikutud.
Isiklikult arvan mina, et nii kaua, kui Eesti Vabariigi Valitsus ja Riikikogu eiravad ja rikuvad Eesti Vabariigi põhiseadust, ei ole ükski selle eelpoolnimetatud kogumi poolt välja antud akt minule, kui Eesti Vabariigi kodanikule kohustuslikuks täitmiseks ja kui on võimalik vältida suhtlemist selle kogumi volitatud esindajaga, siis seda ma ka teen.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty27.04.12 4:44

Eks sa räägi seda juttu ametnikule. Kui toodad väikeses koguses mune ja need tahad maha müüa, siis peab selle seaduse järgi loa taotlema.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munapardid ja seadusandlus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munapardid ja seadusandlus   Munapardid ja seadusandlus Empty

Tagasi üles Go down
 
Munapardid ja seadusandlus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: