KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanal munajuhapõletik?

Go down 
+3
Sibelle
Kana-Kata
Cessuke
7 posters
AutorTeade
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 0:49

Kahtlustan seda, aga ei ole kidel. Tagumiku alt on punnis ja punane ning suht kuum, kana(üks farmist toodutest) tänasest kössitab, kui kõnnib, siis jalad harkis. Välise vaatluse põhjal tundub, nagu ülisuur veepõis oleks jalgade vahel. Kuidas kommenteerite? kas ainus ravi on pakk ja kirvesvõi saab ikka teisiti ka?
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 0:52

Minu tagasihoidlik arvamus,et äkki on hoopis muna kinni jäänud...
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 1:09

Mul on ühel brahmal praegu sama teema,juba nädalake on olnud.Käib aga kastis ,proovib vist muneda,aga ei midagi.Samas sööb,joob,jalutab,käib õrrel.Kui muna oleks kinni,oleks selle aja peale lind looja karjas juba olnud.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 1:11

ja mis siis teha tuleb, kui muna kinni?? (Laps pakkus, et pigistada Laughing )
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 6:37

Võtad süstla (ilma nõelata) ja teed kanale toiduõliga klistiiri.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 19:24

kahjuks ei ole hetkel süstalt, homme siis toon.. Täna ta ikka tuli ka sööma, aga tagumik on vastu maad( nagu raskus oleks suur) Ja jalgadevahelt on ikka väga paistes ja punane. Kõndides on tagumik peaaegu vastu maad ja jalad harkis, nagu pingviin.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 19:25

Olen sellist tüüpi ``kanakasvataja``, kes oma kana supiks ka ei taha teha (sigagi jääks vist lemmikloomaks), seega üritaks ikka päästa teda, kuigi naabrimees naerab mu pelae laginal;))
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 19:35

Eile käis minulgi üks kana sedasi. Näha oli kuidas sinise muna ots tagant otsast välja paistis, aga maha ei saanud kuidagi. Püüdsin kana kinni ja üritasin õli ja masserimisega muna kätte saada. Ei õnnestunud. Panin ta pessa, et ehk nüüd õlise tagumikuga läheb asi libedamalt. Igal juhul paari tunni pärast jalutas kana ringi, kuid muna ma ei leidnud. See oli hommikul kanamajas õrre peal. Kana kohta oli see suur, kaltsiumist korpas. See vist oli sellest, et muna peetus liialt kaua miskis organi osas ja seda ladestus järjest juurde nagu ka sinist värvmaterjali. Pool muna oli ikka hästi tumesinine. Panin tähele, et just vanemad munatõugu kanad hakkavad haigestuma munajuha probleemidesse. Vähemalt nii on minu karjas olnud. Liha-munatõugu kanadel pole sellist jama täheldanud.
Tagasi üles Go down
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 19:46

ma arvan, et minu kanal midagi muud, ta tegelikult natuke paistes olnud juba 4 päeva, eile aga oli see paistetus suure mehe rusika suurune, punetab ja kuum, katsudes oleks nagu vett täis..
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 19:47

Ma mäletan lapsepõlvest seda kui kana ei saanud enam munemisega hakkama. See kana tegi hästi suuri mune ja ju ta oli endale haiget teinud, muud ei jäänud üle kui supiks. Lahkamisel selgus, et oli seest kasvajaid täis ja need olid sulgenud munajuha.
Praegusel ajal pole mu kanadel sellist asja ette tulnud, et ei saa munetud.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty21.04.12 19:56

Kõigepealt tehke kindlaks,kas muna on.Kana kaenlasse ja sõrm tagumikku kohe on tunda,
kui muna on sees.Siis tuleb ka vastavalt tegutseda.Õli saab panna ka plastikpudeliga auk
korki ja kana hoida taguots püsti õli valgub hästi alla.
Tavaliselt vanal kanal muna kinni ei jää.Kipub tunduma munajuha lõhkemise moodi siis
pole teha midagi,elab kuni põletik võidab.
PS.Muna kompimiseks kasutage ühekortset kinnast.Kontrolli mõtes võite katsuda ka
pesas olevaid teisi kanu siis saate paremini aru, ainult pesas võib istuda ka juba
munenud kana. Seal pole midagi keerulist selle õpib kiiresti ära.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty22.04.12 6:39

Cessuke kirjutas:
Olen sellist tüüpi ``kanakasvataja``, kes oma kana supiks ka ei taha teha (sigagi jääks vist lemmikloomaks), seega üritaks ikka päästa teda, kuigi naabrimees naerab mu pelae laginal;))
Naabrimehele klistiiri siis enam ei naera Laughing
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Sponsored content





Kanal munajuhapõletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanal munajuhapõletik?   Kanal munajuhapõletik? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanal munajuhapõletik?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: