KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas alustame

Go down 
+5
mikkka
fosse
florita7
Buntik
kopraonu
9 posters
AutorTeade
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Kas alustame   Kas alustame Empty20.01.12 10:08

Mina isiklikult alustasin tõsi küll olude sunnil-kalkunid said sooja kätte ja hakkasid tilgutama.
Patt neid mune müüma hakata.Esimene munemisperiood noortel aga üllatavalt suured munad.
Vanadele kanadele sai ka suvelaagrist kuked järgi toodud-niipalju läks nihu et munemise unustasid ära ju on siis suguelu tähtsam.Hanesid hoian pisut veel jahedas ja loodusliku valguse käes kasvuhoones.Eks vist kuu lõpus tuleb soojus sisse lasta ja lülitit vajutada.Suured veneaegsed kunstemad sekeldasin ka välja.Olid teised isegi vabriku pakendis-väljalaske aasta küll 1990.Ühe mehe vana on teise mehe uus -olgu ta siis auto naine või pluus.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty20.01.12 20:55

Ikka alustame. Mul tiksuvad vutimunad juba nädal aega inkus. Haned munevad ja neid ma kogun. Inkusse lähevad alles Märtsi alguses. Vahepeal tuleb teha muidugi neile eelsoojendust ja siis ühtlase temperatuuriga hoiule.
Kanadega on suhteliselt lihtne. Kõik on eraldi ja seega võin haudemune korjata igal ajal.
Paarikuuste tibude jaoks on vaja üks boks veel juurde ehitada.
Märtsis tuleb uus inku, millesse lähevad erilised munad...
Lühidad plaanid Razz

Paari nädala pärast peaks küüliku mammi poegima, seega elukaid tuleb juurde. Päevakorrale on tekkinud aidahoone/küülikumaja. Laughing Ühesõnaga investeeringutel ei tule lõppu.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty10.02.12 6:56

Minu esimene ports vutikesi käes. Teine ports koorumas järgmine kolmapäev. Ja pühapäeval puhvpepud :-) Ootan põnevusega.

Kas kellelgi veel masin soojas?
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty10.02.12 7:44

Peaks meilgi tulema esmaspäeval esimene ports kalkuneid ja kanu.Ja siis on konveier käima lükatud.Praegu veel hästi pisikeste tuuridega-kägus on 4 Brujat ja 2 vene oma.Kalkunitel oli algul viljstumine täitsa normis aga vahepeal kadus täitsa ära-nüüd hakkab vist tasapisi paranema jälle.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty12.02.12 9:37

Esimesd mitteplaneeritud lapsed käes.Pidid homme kooruma-kalkunid-ja kooruvad ka,aga kanamunade lisamisega läks arvestus nihu ja tuligi sünnitus autos teel haiglasse.14 tükki piiksuvad rõõmsasti ja ootavad kuna homme kauplusest süüa tuuakse.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty14.02.12 21:15

Mina ei planeerinud enne kevadet ühtki muna inkusse panna, aga kuna eelmisel aastal munes kalkun ainult talvel ja varakevadel, ning siis jäi istuma, sain ainult 4 tibu. Kuigi tänavu on teine kalkun, eelmine suri millegipärast ära, ostustasin, et tahaks ikka rohkem tibusid saada ja nii paningi munad inkusse. Vaid 12 tk, ja tulemas on vist 5 tibu. Kanamunadega ootan igatahes kevadeni, võib-olla panen peale kalkuneid vutimunad haudele, aga pigem üritan talviseid tibusid vältida. Tahaks, et enne haudemunade korjamist saaksid linnud päikest ja et tibudel ka see võimalus oleks. Pealegi panin selleks talveks kõik kanatõud kokku, nii et puhtatõulisi haudemune niikuinii ei saaks.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty14.02.12 22:23

Mul on floritaga sama põhimõte. Ootan samuti kevadpäikest ja esimesi nõgeseid. Tõud on eraldi küll, isegi pardid ja viimaks alustasid jooksupardid ka munemist. Saab palju biskviitkooki süüa Very Happy
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
mikkka

mikkka


Female
Postituste arv : 1
Age : 58
Asukoht : Viljandi
Registration date : 23/02/2012

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty23.02.12 4:50

kuna hani muneb juba jupikest aega, siis pean hakkama ka inku peale mõtlema, kuigi ei tahaks enne märtsi küll vist. aga kuna muud peale hanede ei planeerinud panna ja neid ei ole väga palju siis naabrinaine tõi huvitavaid kanamune. vaadates neid tekkis peas küsimus, meelest on vanaema tarkus läinud, kuidas teha munadel vahet kas kuked või kanad, oli ometi ju kunagi jutt, et ühed on ümarama otsaga teised tervamaga aga kumbapidi, see on meelest. äkki keegi teist teab seda vanaemade tarkust ja aitab meelde tuletada.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty23.02.12 5:07

Ma seda vanaemade tarkust enam täpselt ei mäleta... kas terava otsaga oli kukktibu? Aga siit lingilt saad magnetilise soomääraja Very Happy pidavat taoimima, ise ei ole katsetanud.
http://www.ebay.co.uk/itm/MAGNETIC-MAGNER-SEXER-HATCHING-EGGS-DAYOLDS-DUCKS-QUAIL-ALL-POULTRY-/310376236716?pt=UK_Pet_Supplies_Poultry&hash=item4843dd86ac
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty23.02.12 20:57

Vaatasin siin seda magnetilist soomäärajat ja tekkis mõte,et äkki saab ka pendlit kasutades sama teadmise võrra rikkamaks lol! Very Happy Usun,et tõenäosus on sama,sest selliseid asju 100% usaldada pole võimalik.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty23.02.12 21:55

See peaks jah pendli põhimõttel töötama. Kui tõesti toimib, no mis siis viga. Muidu koorub kuuma suve korral jälle 60-65% kukktibusid.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty23.02.12 23:37

Mina olen tähelepannud, et suurematest munadest tulevad kukktibud, aga no ma alles algaja inkubeeria ja kogemusi napib, et siin targutada.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 1:19

Kevad vist pole enam kaugel. Nimelt leidsin täna pardimune lausa lumehangest. Ju olid noorte lindude esimesed ehmatused. Vanemad olijad ikka teavad, et kuudinurka tuleb poetada. Tegu siis õues talvitunud lindudega. Munevad juba teist nädalat päris usinalt. Aasta tagasi alustasid alles märtsi teises pooles. Kahju, et fotoka aku just nüüd tühi oli. Oleksin tahtnud neid lumel lebavaid mune pildistada.

Muna kuju järgi ma pole siiani statistikat teinud, aga erakordselt palava suvega koorub kukktibusid rohkem küll. Möödnud suvi näitas seda selgelt. Samas Lõuna-Euroopast toodud munadest (seal oli suvi tavapäratult jahe) koorus kanakesi rohkem.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 1:56

Minul on enamvähem pooleks olnud,aga mul pole kukkede vastu midagi,...lähevad sügisel sügavkülmikusse, talvel hea võtta. Ma pole neid karpi või purki pannud, muud liha aga küll.
nüüd tahaks suitsuvorsti tegemist proovida, Pärnust saab vorstikilet ,spets.soola ja maitsaineid osta,500 meetrit soolikat on rullis.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 3:50

Lindude soo määramise kohta munade alusel ei oska midagi kosta, kuid munade viljastatuse määramiseks olen pendlit kasutanud. Esimese katse puhul praakisin välja kõik munad, mille puhul pendel vastupäeva pöörles. Tulemuseks oli 20 vutimunast 1 poeg. Nüüd pooleli katse, kus inkubaatoris munad, mille puhul pendel pöörles vastupäeva. Eks saame näha.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 5:05

Ajasite selle pendeldamisega meele ärevaks Laughing Proovisin ära sõrmusega. Minul liikus sõrmus munadel kas ringiratast või edasi tagasi.

Võta nüüd kinni, kumb neist kukk, kumb kana tuleb Laughing

Aga eks ma tähistan need munad ära kui inkusse lähevad ja vaatan kui palju selles tõtt on scratch
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 6:21

Mina niipea veel ei alusta, kuigi tahaks uut masinat proovida. Pendaldamisse mul küll erilist usku ei ole, aga eks katsetage.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 22:15

No need igasugused pendlid ja muud imevidinad millesse inimesed usuvad on ju tegelt puhas pask!Teaduslikult on tõestatud,et pendlid ei näita mitte midagi,sama käib see vitsaga veesoonte leidmise kohta.Ehk see kõik läheb sinna rubriiki kus inimesed usuvad soolapuhujatest ilmaennustajaid ja Igor Mangi.
Ikka võtad välimuselt ilusad munad ka paned aparaati!Ei ole vaja mingeid imenippe ja lollusi välja mõelda!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty24.02.12 22:44

Ma olen huvi pärast proovinud veesoont leida,... seda ma usun, tunda kohe kui kisub "vitsa" alla.
Ma panin vitsa juttumärkidesse, sest kasutasin alumiiniumtraadist vitsa.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty26.02.12 11:09

Ei hoia nende päikesepaisteliste ilmadega kellegil punni ees.Hakkasid haned ka ja päris usinalt ikka 10 ja rohkem muna päevas.Kolmandik on esijalgu viljastamata.Olid küll suured plaanid-puha gruppidesse ja jne.Nüüd tundub et paari nädala pärast on nad juba suvekodus ja kus ma seal tiigi peal neid enam grupitan.Las siis kõik panevad kõiki enne-üks kena hipi kommuun.Kõigele lisaks on üks lagle ka pundis seda küll ei tea mis soost ta on.Vot kui võtavad kätte ja lendabki jõulupraad kusagile soojale maale.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty26.02.12 19:30

Aastaid tagasi ma pidasin muskusparte, siis juhtus nii, et noor isa võttis paar naisukest kaasa ja läks nendega uut kodu otsima.
Ju neid liiga palju oli...!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty10.03.12 20:00

Ma hakkasin täna oma masinat tööle sättima, omal mune korjatud ja tellitud munad ka tulemas.Kirjade järgi peab mahutama 162 kanamuna, aga tegelikult 1 rest mahutas 49 60-e grammist muna.Nii, et üle 150 muna ei pane kuidagi sisse, kui just päris väikeseid ei pane. Mul osa kanasid munevad 72-75 grammiseid, nendega pole muud teha kui müüki. Suuri mune ei soovitatagi inkubeerimiseks kasutada, tean seda, aga osadel tõugudel juba munad suuremad.
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty10.03.12 21:31

Minulgi algus tehtud:üks noortest braamadest otsustas emaks saada.Istus nädalakese pesal,ära tulla ei tahtnud,panin siis talle naistepäeval 12 muna alla,eks näis palju tibusid tuleb.Natuke vara küll on,aga kana tahtmine oli kindel ...
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty10.03.12 21:35

Mul ka üks tutiga kana ploksib juba 1,5 nädalat. Pesale pole veel jäänud, sest ta muneb veel. Eelmine aasta haudus ta 2 pesakonda välja. Minule sobiks kui ta jääks pesale 26ndast, sest siis oleks võimalik importmunad alla panna.

Aga muidu soojenevad mul inkus hanemunad, esimene ports peaks ilmavalgust 22 märts nägema. Järgmine 30 märts.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty11.03.12 8:35

Esimene hanede munemisperiood sai vist läbi-jäid nii viie muna kaupa tilgutama.Esimene urgitses täna juba koort katki.Algul saigi ainult 2 tükki pandud aga kuna mõlemad olid viljastatud siis pistsin ülejäänud 250 ka inkubaatoritesse.Esialgu paistab ka viljastatavus 75% juurde jääma.Eelmise aastaga kõva samm edasi.Kalkunite sigivus tänu soojale ka tunduvalt paranes.Illegaalist lagle munes ka nähtavasti muna.Kanad ripuvad pidevalt korvides lae all kuna ma elusate inkubaatoritega ei soovi jännata.Ja toimib küll see riputamine.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Külaline
Külaline




Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty11.03.12 9:30

Lappisin munad mitu korda ringi ja lõpptulemuseks oli 56 muna restile.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty11.03.12 10:15

Sooääre kirjutas:
Lappisin munad mitu korda ringi ja lõpptulemuseks oli 56 muna restile.
Harjutamine teeb meistriks Exclamation Very Happy
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty11.03.12 10:28

Inkudele peaks tõesti tähised laskma peale panna kas L,M või XXL.Mul pole ka tavaliselt õnnetunud,välja arvatud need suured penoinkud 100le munale,lubatud arvu mune sisse mahutada.Pane või teine rida peale.Brujasse surusin 27 hanemuna sisse ja nüüd teeb ta hauduja kana häält-kobiseb ja kogiseb.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Sponsored content





Kas alustame Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas alustame   Kas alustame Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas alustame
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: