KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kalkunil jalad nõrgad

Go down 
4 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty05.01.12 23:15

Mul käis üks klient, kes kurtis, et kalkun on jalust ära. Liiga paks ei pidanud olema.
Kas keegi oskab öelda, milles võiks probleem olla? Ise ma ju kalkunitest ei tea midagi ja need inimesed ise on venekeelsed, seega siin foorumis ei käi Smile
Tänud ette!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty09.01.12 10:03

Päikest. Esimese hooga pakuks kaltsiumi puudust (seedimiseks paraja suurusega lubjasõmerik aitab ka natuke, liiv on kalkuni jaoks liiga peene fraktsiooniga). Kalkun tahab söögiks rohkem loomseid valke (algselt on metsiku linnu, kui sellise, söögiratsioonis rohkelt putukaid). Puhas kanatoit jääb kalkunitele lahjaks. Soovitaks söögile juurde anda kohupiima (võib ka lõssi või vadakut), liha ja kaerahelbeid. Kui üle ei lähe, siis on lootusetult hiljaks jäänud, sugulinnuks ei soovita jätta.
Üks omapärane avastus tuli veel eelmine aasta, aga see pole kalkuniga otseselt seotud, sai kukk välja laenatud sugu tegema. Tagasi sain lahjunud rääbaka, tapmise järgi selgus, et pugu oli ainult toidulöga täis, ei midagi mis seedida aitaks. Kanu peeti puhtalt turba peal. Ei olnud üldse algaja inimesega tegu.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty09.01.12 10:38

Oh, tänud!
Lubjakivisõmerikku viisid nad mult nüüd usinasti, äkki saavad korda ka Very Happy Aga annan ka ülejäänud info edasi, kui järgmisel korral Söödatuppa satuvad.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty09.01.12 19:08

Minule on selgeks tehtud, et kalkuni pidamisel peab esikohal olema seleen.(selenopol) Mina olen pannud seda koguaeg toidu hulka. Juba kuu vanuselt hakkan vähehaaval lisama. Ma kaldun ka arvama, et selle linnuga on hiljaks jäänud, kui mine tea.
Tagasi üles Go down
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty10.01.12 11:09

Ellimineerija kirjutas:
Üks omapärane avastus tuli veel eelmine aasta, aga see pole kalkuniga otseselt seotud, sai kukk välja laenatud sugu tegema. Tagasi sain lahjunud rääbaka, tapmise järgi selgus, et pugu oli ainult toidulöga täis, ei midagi mis seedida aitaks. Kanu peeti puhtalt turba peal. Ei olnud üldse algaja inimesega tegu.

1. Kas turba allapanul on mingeid konkreetseid puuduseid, võrreldes muude materjalidega, mis teevad tema kasutamise lindude jaoks ebasobivaks? Imavuselt minu teada ületab saepuru mitme kordselt. Ise ei ole kunagi kasutanud.

2. Kui suure ajavahemiku takka neid veskikive seal vahetatakse? Need ju kuluvad ometi. Aga et selle ajaga, mis kulunes sootegemisele, pugu kividest tühjaks sai!? Omal tegelased hankisid kuni viimase ajani ise välitingimustest sobivaid vahendeid. Nüüd tuli viimati lumi maha, panin kohe varem rannast varutud peenikest kruusa ja moluskite karpisi neile siseruumi hakkama. Olen jälginud tegevust, vahest ikka mõni käib uurimas ja uuendamas seal kasti juures, põnev on vaadata, kui kugistamiseks valitud kivirahn vaevult alla mahub, teinekord on liialt suur sattund ja sülitakse kasti tagasi. Hakka viimaks veel ise neelama neid suurest entusiasmist.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty11.01.12 6:21

Päikest.
Turbal ei ole häda midagi. Kui laut on turvast täis ja aedik ka, siis hakkab jama sellest, et lind loomuliku liiva-kivikest kätte ei saa.
Aga soo tegemiseks jäid natuke kauaks küla peale. Tavaliselt on kuke vahetusel vana kuke "mõju" ca 30 päeva (nii arvestatakse).
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kalkunil jalad nõrgad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kalkunil jalad nõrgad   Kalkunil jalad nõrgad Empty

Tagasi üles Go down
 
Kalkunil jalad nõrgad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Mure Hanedega.
» Kalkunil rind sulgedeta
» Kalkunil kael paistes/paisunud?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: