KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Päevase kanatibu hoolitsemine

Go down 
+3
fosse
Admin
Eda
7 posters
AutorTeade
Eda




Female
Postituste arv : 12
Age : 44
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/03/2010

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 4:24

Tere


Kana muned tibud välja aga lömastab nad siis ära. Mis ma tegema peaksin?
Tegin nii, et võtsin nüüd siis ühe just koorunud tibu ema lat ära. Aga ta on nii tilluke ja õrn, et ei tea mis ma temaga nüüd tegema pean? Üritasin süstlaga vett ja D-vitamiini anda. Süüa ta ei tahtnud (pakkusin purustatud keedumuna murulauguga). Tibu pidas vastu pool päeva ja suri. Huvitav miks? Mida ma valesti tegin?
Kuidas käituda tibuga esimestel päevadel?

Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 5:21

Võibolla oli lihtsalt nõrk aga pigem üle hoolitsetud .Lolli ema alt ära võtmine on õige aga lind sööb ja joob siis kui tema tahab mitte siis kui sina tahad.Sina taga soojus ja võimalus süüa -juua.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 5:42

D-vitamiin pole just kõige parem mõte. Praegu väljas päikest nii, et tapma tikub. Anna tibudele valmis tibutoitu, seal on kõik vajalik olemas. Selle keedumunaga ei maks ka liialdada.

Põjiline, et tal oleks tagatud piisav soojus - esialgu üle 30 kraadi (meil on toas niigi), siis iga päev veidi jahedam. Ja võimalus soovi korral süüa ja juua. Vägisi ära sööda, see ei ole varblasepoeg. Esimesed 24-48h tibu ei vajagi ega taha lisasööki-jooki.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 7:08

LIIV, LIIV, LIIV! Ilma selleta ei hakka tibu pugu tööle ja seetõttu nad surevadki.
Kirjutad, et võtsid äsja koorunud tibu ära ja hakkasid kohe söötma-jootma. See oligi valesti. Esimese asjana antakse tibudele ette liiv ja alles hiljem söök ja jook. Kuni 48 tundi ei vaja tibu midagi peale liiva ja soojuse.
D-vitamiini poleks ka mina selliste ilmadega talle sisse andnud - see ikka rohkem nö. talviste tibude jaoks.
Edu järgmisel korral!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 7:15

Mina ei andnud oma aprillis koorunud tibudele ei liiva ega D-vitamiini,kõik tibud nüüd 2 kuu vanused ja tublid ning tragid.Ja sööma hakkasid nad alles teisel päeval(vähemalt minu nähes ema neid sööma ei kutsunud),sõid spets tibutoitu,mida vet.apteegid pakuvad. Vesi oli ees kui janu peaks tekkima ja tõesti jooma tulid nad enne kui sööma.Arvatavasti oli tõesti tegu väga nõrga tibuga,aga millest tekib nõrkus-mine võta kinni...
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 7:42

Kanaema all on midagi muud, seal nad enamasti saavad nagunii väljast oma kivikesed kätte, et magu tööle saada. Samuti, kui andsid granuleeritud tibutoitu, siis see aitab kuigipalju.
Muna esimese toiduna, ilma liiva ja kanaemata - ma ei imesta, et tibu ära läks.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 8:15

Mina ei anna enne tibudele toitu ette kui 24 tunni pärast. Ehk siis, kui nad juba ikka täitsa kuivad pallid on ja ka jalgel püsivad. Pisut liiva ja peenestatud tibude toit läheb lihtsalt maha saputatud kujul, et õpiks üldse terakesi nokkima. Vesi ka pisikese anumaga juurde. Paari päeva pärast panen alles spets nõud.
Hanetibudele annan esimesed 3 päeva vaid salatirohelist ja alles siis lisaks tibutoitu.
Eks ikka juhtub, kui kogemused puuduvad.

Jõudu ja ära kurvasta, kll teine kord läheb paremini sunny
Tagasi üles Go down
Eda




Female
Postituste arv : 12
Age : 44
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 22/03/2010

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty08.06.11 8:44

SUUR TÄNU KÕIGILE
Tagasi üles Go down
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty18.06.11 11:12

Mäletan lapsepõlvest, et tibudele aina hakiti muna ja murulauku. Nüüd saan ämma kest võtta, et olen laisk ja ei viitsi tibudele muna keeta. Ei veena vanainimesi jutuga, et tänapäeval spessal toidud olemas.
Igatahes on minul kaks kanatibu lambi all (umbes 7 tunnised). Tunduvad küll hädapätakad, aga eks hommik ole õhtust targem.
Tänud teile, sest nüüd tean mina ka, et see tibu, kes "päkka imeb" pole näljane, vaid niisama vigurdab.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Päevase kanatibu hoolitsemine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Päevase kanatibu hoolitsemine   Päevase kanatibu hoolitsemine Empty

Tagasi üles Go down
 
Päevase kanatibu hoolitsemine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: