KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 miks muskus mune peidab`?

Go down 
4 posters
AutorTeade
LoLy




Female
Postituste arv : 4
Age : 35
Asukoht : tartu
Registration date : 08/05/2011

miks muskus mune peidab`? Empty
PostitaminePealkiri: miks muskus mune peidab`?   miks muskus mune peidab`? Empty28.05.11 23:39

Meil on esimest korda muskus part tundub siit foorumist nende kohta lugedes et kui ta mune peidab ja udusulgi ajab et tahab hauduma hakata. kas see on õige?
Ja teine küsimus siis et kui ta tõesti haudub siis kui tihti ta võib pesalt ära käia ja kui kaua eemal olla?

kolmas küsimus kas juhtub midagi kui kanad samal pesal vahepeal munel käivad kui muskust ise pesal pole?


ette tänades!
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

miks muskus mune peidab`? Empty
PostitaminePealkiri: Re: miks muskus mune peidab`?   miks muskus mune peidab`? Empty29.05.11 4:37

1.Kui muskus sulgi ajab ja muneb ja kui sa mune ära ei korja,siis ta arvatavasti haududa tahab jah.
2.Kui lind haudub,siis ära sa oma pead küll vaeva kui kaua ta pesalt ära on ja kas ta võib nii kaua ära olla-lind teab seda ise väga hästi,isegi paremini kui meie kõik siin kokku.
3.Kui kana muneb muskuse pessa,siis tark oleks need munad sealt ära korjata,aga veel parem on kui haudujat üldse keegi ei sega-s.t. pesa eraldada teistest lindudest.
See on minu arusaam asjast,kindlasti keegi oskab veel nõu anda Smile
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

miks muskus mune peidab`? Empty
PostitaminePealkiri: Re: miks muskus mune peidab`?   miks muskus mune peidab`? Empty29.05.11 5:15

Väga head vastused!
Selliseid postitusi on rõõm lugeda !
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

miks muskus mune peidab`? Empty
PostitaminePealkiri: Re: miks muskus mune peidab`?   miks muskus mune peidab`? Empty29.05.11 6:13

Smile
Hauduv muskus on turris, tige ja piuksuv. Minu haudujad kihutavad kõik teised tegelased pesast eemale ja kui õue söögi- ja pesuringile tulevad, siis puhastavad oma ümbruse ka õues teistest lindudest.
Mul munes 4 muskust ühte pessa, aga kui üks neist sinna istuma jäi, siis teisi enam munele ei lase. Nüüd leiutasingi paar pesa juurde ja täna hommikul märkasin, et üks neist oli ka asustatud. ühe muskuse jaoks on veel segadus suur ja see oli oma muna poetanud suvaliselt kesk kõnniteed lauta.
Oleksin pidanud kohe alguses pesakohad neile ette näitama Smile . Tegin nii, et panin soovitud kohta munad ja loodan, et ka teine pesa võetakse kasutusse. Siis jääb mul veel üks mammi pesata. Lauta neid rohkem ei mahu ka.
Siit küsimus targematele- kui nüüd kõik hästi läheb ja riburadapidi tibud kooruma hakkavad, kas siis see tekitab mingi segaduse veel hauduvate lindude seas? Ega nad tibude piuksumise peale oma pesa ei hülga? Mul pole varem niipalju haudujaid korraga ühes ruumis olnud...
Tagasi üles Go down
Sponsored content





miks muskus mune peidab`? Empty
PostitaminePealkiri: Re: miks muskus mune peidab`?   miks muskus mune peidab`? Empty

Tagasi üles Go down
 
miks muskus mune peidab`?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» miks part ei mune ?
» Miks kanad ei mune?
» Miks kanad ei mune?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: