KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Suguluspaaritus

Go down 
5 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Suguluspaaritus Empty
PostitaminePealkiri: Suguluspaaritus   Suguluspaaritus Empty16.04.11 21:37

Olen lugenud, et suguluspaaritus paha jne.
Kes ikkagi ise ära proovida ei tahaks, mina ka tahtsin?
On paha küll Crying or Very sad
Mul siis kääbuswyandottedest paarikene - õde/venda. Panin 6 muna inkubaatorisse ja tulemus: viljastatavus 100% - koordus 5 tibu, kellest üks oli moondunud jalaga, teine ühe kinnise silmaga. Järgi jäi siis 3 tibu (50%) ja seda näitab aeg, kui tegijad nendest tulevad.
Aga õnneks on, tänu ühele heale inimesele, täna saabumas sama tõu haudemunad teisest riigist ja tulevikuks on mul lootust saada oma lindude hulka võõrast verd, mida siit saada kahjuks ebaõnnesus, kuigi lunisin kukkede vahetust Laughing
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Koidula-talu
Noorlind
Koidula-talu


Female
Postituste arv : 77
Age : 38
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 28/12/2009

Suguluspaaritus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suguluspaaritus   Suguluspaaritus Empty16.04.11 22:51

Sad kurb, mina sel põhjusel oma mune inkubaatorisse ei panegi - küllaga naabrinaise munad panen - temal üks minu kukkedest ja kanad Äntust Smile Kukk peaks olema roheliste järglane Smile Katsetan ära, kas annab rohelise geeni edasi ?? Kui ei anna, siis pole ka sellest midagi katki.
Aga jah, vahel peab "inimkatseid" tegema...
Tagasi üles Go down
Krist673
Tibu
Krist673


Female
Postituste arv : 40
Age : 46
Asukoht : Aespa
Registration date : 20/04/2010

Suguluspaaritus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suguluspaaritus   Suguluspaaritus Empty17.04.11 19:38

" mida siit saada kahjuks ebaõnnesus, kuigi lunisin kukkede vahetust " - mis teha, parim toit eestlasele pidigi olema teine eestlane. Hoian pöialt, et nendest munadest tuleks tegijad! Edu sulle!
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Suguluspaaritus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suguluspaaritus   Suguluspaaritus Empty17.04.11 19:52

Kukk annab geeni edasi küll. Tegin ise sama eelmisel kevadel(naabrimemme Äntu kanad ja minu sinakast munast koorunud kukk) Sel aastal mul siis päris mitu sinist muna munevat kana, kuigi kanad ise näevad täitsa tavalised välja ja on täitsa eri värvi. Aga suguluspaaritusega ka minul halvad kogemused. Aga alati on ju võimalus oma segaverelistele kanadele Äntu ringilt vaid kuuk osta ja probleemi pole. Puhtatõulistega muidugi palju raskem...
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Suguluspaaritus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suguluspaaritus   Suguluspaaritus Empty17.04.11 20:44

Kukk ongi ÄÄRETULT oluline. Näiteks prantsuse maransite puhul ei ole mingist muna värvist mõtet üldse rääkida, kui ei ole korralikust tumedast munast tulnud kukke!
Minu kadunud vanaema, kelle ema oli väga suurest talust pärit, rääkis alati, kuidas põlumajandusloomade-lindude üle VÄGA täpselt arvet peeti ja ei põlatud paljuks väärt kuke, küüliku või pulli pärast mõnekümne kilomeetri taha põigata (autosid ju tollal veel polnud) ja põllumajandusnäitustel läks ikka tõsiseks rebimiseks, kui mõni selline oksjonil müügile pandi. Sugulaspaaritust välditi väga hoolega.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Suguluspaaritus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Suguluspaaritus   Suguluspaaritus Empty

Tagasi üles Go down
 
Suguluspaaritus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: