KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kodune lestaravim

Go down 
5 posters
AutorTeade
Lille
Tibu
Lille


Female
Postituste arv : 25
Age : 37
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 16/04/2008

Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty21.12.08 3:40

Keegi andis siin foorumis retsepti, millega sai valmistada koduste vahenditega tõhusat kana jala lesta ravimit.
Kuid praegu ma ei leia seda siit enam üles. Äkki saaks uuesti anda, oleksin väga huvitatud sellest retseptist.
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty22.12.08 3:51

Mina kunagi kirjutasin sellise retsepti: esmalt määrida kana jalad kokku rohelise seebiga ja jätta see 24 tunniks peale. Järgmisel päeval pesta kanajalad veega seebist puhtaks, mina panin vette ka lillatera. Seejärel määrida kana jalgu paar päeva vaseliinsalviga. Võite proovida, kõik lihtsad vahendid, kuigi ma ei tea, kas see on see retsept, mida otsite. santa
Tagasi üles Go down
kalkun
Tibu



Postituste arv : 20
Registration date : 27/03/2008

Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: ei ole näinud   Kodune lestaravim Empty22.12.08 23:31

Ei ole mina veel kanal jalalesta näinud,kuidas selle ära tunneb?Kas see on nakkav ka,kas võib teistele linnuliikidele ka nakatuda?
Tagasi üles Go down
lumimari
Noorlind
lumimari


Female
Postituste arv : 72
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 19/03/2008

Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty23.12.08 3:17

Ostsin eelmisel aastal uhked tõukanad ja kui koju jõudsin, nägin, et kanajalad on imelikud, nagu jahuga kaetud. Ei osanud seda üldse enne ostu juures tähele panna. Uurisin raamatust, et mis see võiks olla ja muud klappivat diagnoosi ei leidnud, kui jalalest ehk lubiraig. Tegemist on välisparasiidiga ja nakkab, kuid levib just õrte ja magamiskohtade kaudu, ehk seal, kus kanad paigal püsivad.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty24.12.08 3:22

nakkav jah aga kuidagi valikuliselt.
õrsi võite ka desinfitseerida, seda niikuinii soovitatakse teha u 1-2x aastas, või vahetate need lihtsalt välja. jalalesta tunnete ära ka soomuste järgi, mis osaliselt tulevad jala küljest kaugemale kuid siiski on kinni. just nagu kalasoomused.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty16.01.09 23:21

Desoks ja profülaktikaks soovitan hankida preparaadi nimega Stalosan F. Müüvad Aidamees ja Dimela Tartus; ka Zoovetvaru Sauel. Aidamehest võib küsida, kes toodet erinevates maakondades edasi müüb. Kunagi oli ka selline vahend nagu BioKill, aga seda enam Eestisse ei tooda. Ise olen seda hankinud Soomest.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
maakodu
Tibu



Female
Postituste arv : 18
Age : 53
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 10/02/2009

Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty29.04.09 21:41

tolplatalu kirjutas:
jalalesta tunnete ära ka soomuste järgi, mis osaliselt tulevad jala küljest kaugemale kuid siiski on kinni. just nagu kalasoomused.

Kas see võib ka lest olla, kui jala peal on üks kaks soomust mustad ja pisut kõrgemad teistest??

Tibud kuu vanused, nädalat paar on elanud kasvuhoones, siblivad seal päevasel ajal mullas ja ööks ronivad põhuga täidetud kasti magama. Meil selline ajutine vahepeatus.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kodune lestaravim Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kodune lestaravim   Kodune lestaravim Empty

Tagasi üles Go down
 
Kodune lestaravim
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: