KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 hanetibude külakuhi

Go down 
4 posters
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty06.03.11 8:22

Jagan oma kogemusi hanetibude kasvatamisel.

Hanetibudel on komme magada koos, ühes hunnikus. Vahest aga tekitavad nad oma kollastest udusulekeradest "küljakuhja". Selle tulemusel võivad nad oma vennakese/õekese ära lömastada/lämmatada. Just nii juhtus täna öösel ühe minu 1 nädalase hanepojaga. Tegemist ei olnud kõige väiksema tibuga, vaid just suurema tegelasega.

Selline kuhja tekitamine võib olla tingitud liialt madalast temperatuurist või siis turvalisuse otsimises.

Kuna jahedusega minul tegemist polnud, siis eeldan teist varianti.

Üldiselt meeldib neile kuhjuda boxi nurkadesse. Olen selleks otstarbeks need vanade kardinatega ümaramaks kujundanud.

Seega, esimesel nädalal on vaja tähelepanelikku silma, kui ei taheta kadusi.

Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty16.03.11 5:54

Väga asjalik nõuanne, , kas ema on poegadega kuidagi eraldatud ka teistest, või sibavad kõik segamini koos?
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty16.03.11 7:17

Minu kogemus on faasanitega.Faasanid lämbuvad suhteliselt suurest peast ja alati pärast
vihma,kui lähevad siseruumidesse kuhja tegema hukkuvad alati kõige suuremad,kuna
nemad saavad "paremad kohad".Õues olles juhtub seda väga harva.
Kas hanetibud ei võinud veega liiga teha tavaliselt kuivad tibud soojas ruumis ei kuhju.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty16.03.11 8:06

See oli teine öö peale asukoha vahetust. Läksid suuremasse boxi. Temperatuur oli sama, mis eelmises kohas, aga ruumi 3 korda rohkem. Tavaliselt panen vastkoorunud tibudele suletekist katte. See meenutab emmet, nad saavad selle alla pugeda või selle peale ronida ning annab tibudele turvatunde. Mul oli see kate pesus... Esimene öö oli lihtsalt õnnelik juhus.

VII need olid inkubaatori tibud.
Hanemammidel koorus 14 munast 12 tibu. 2 olid sisse surnud, kuna käis aktiivne munade veeretamine peast pessa.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty21.03.11 8:51

Mul küll hanetibudega miskit mäda.Viimane sats koorus ehtsaid röövlinde.Kõigepealt nokkisid ühte omadest-panin vanemate juurde nüüd on neil kallal.Sööt ja kõik muu on sama mis enne.Huvitav mis neil nüüd viga hakkas.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty21.03.11 9:30

Kuidas asustustihedusega lood on?

Ma olen vene foorumis lugenud ja näinud, et antud probleem esineb kui tibude hulk on pinna kohta liiga suur.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty21.03.11 9:47

Tavaliselt on seal 20 kanatibu.On mingid kalakastid penost 30 korda 70.Ja praegu tundub et see kõige esimene kuuest ongi kurja juur nimelt 6 tükki oligi see asustustihedus.Ei tea kas tuleb talle rahapaki kumm ümber noka keerata või.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty21.03.11 9:58

Need esimesena koorunud ongi direktorid Laughing Ehk rahuneb maha bounce
Tagasi üles Go down
Sponsored content





hanetibude külakuhi Empty
PostitaminePealkiri: Re: hanetibude külakuhi   hanetibude külakuhi Empty

Tagasi üles Go down
 
hanetibude külakuhi
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: