KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 inkupaatori liigne kuivus

Go down 
+5
Buntik
Kiti
kopraonu
Admin
giisu
9 posters
AutorTeade
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty16.01.11 7:23

selline probleem, et käsil inkuga esimene tibutamine ja aeg on kooruda. Üks tibu punnitab juba hommikust saadik, et välja saada - olen teda ka järjepidevalt aidanud, kuid tundub et tal on raske kooruda. Muna seesmine kile kuivab ta külge ja see teeb talle valu. Ometigi on veekanalid vett täis ja õhutusaugud lahti. Inku seesmine temeratuur seisab 37,5...38 peal. Olen ka pritsinud umbes iga nelja tunni tagant. Kas kellegil on sellist probleemi veel olnud, millest selline asi tekkida võib?
On ka näha, et väljatuleku % on üldse väga halb, kuid ei oska sellele ise lahendust välja pakkuda? Ehk tekib siin arutelu, millest mul midagi õpida oleks kui edasi tibutamiseks läheb. 18-st munast hakkasid arenema 14. Nüüd on nagu nadi vaid ühe tibuga jääda.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty16.01.11 7:29

Lugesid kõik eelnevad sellekohased teemad läbi,Paanika-tibud..... jne. ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty16.01.11 20:40

võtsin nüüd asja veidi kainema peaga ja lugesin eelnevaid teemasid. Sain teada tibude koorumise kuldreegli - kui oled kindel, et vett on kanalites piisavalt ja ventilatsioon olemas siis mida vähem näpid seda parem. Kui nad peavad tulema küll nad siis tulevad!
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty16.01.11 20:48

Tubli Wink
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty17.01.11 6:00

Ma tänan! Smile
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty17.01.11 6:19

Olin nii tubli et hakkasin seda interneti linnukasvatusraamatut lugeme.Jõudsin esimesega poole peale-just sinna kus räägitakse inkubeerimisest.No seal tabelis ei näinud ma küll mingit õhuniiskuse vahet linnuliigiti.Sellest järeldan mina et mida rohkem loed ja uurid seda lollem oled.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty17.01.11 10:39

Kopraonu, minagi olen ammu selle järelduseni jõudnud Very Happy
Aga muidu, hügromeetrit saab mu Söödatoast ka osta.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty19.01.11 6:48

Hügromeetrid mul ju olemas,aga mis see niiskus siis lõpude lõpuks olema peab.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty09.02.11 23:46

Nu nii... nüüd aeg nii kaugel, et on lõpusirgel tibutamise teine ring. Seekord sai inkusse pandud 45 kanamuna. Esimese vagustamise kukkus 5 ära, teisega veel 3, mõned kahtlased sai igaksjuhuks veel inkusse jätta. Hetkeseisuga on olemas 26 tibu! Leian et korralik saak, kuigi pean tõdema et midagi oli nende munadega ikkagi mäda. Kaks tibu oli mul teistpidi munas - välja nad suure vaevaga said (seekord mina ei näppinud), kuid on invaliidid. Ühel nokk viltu ja ühte silma pole, teisel on jalaliigesega midagi lahti sest üks jalg ripub taga ja on külm (arvatavasti verevarustus sellel jalal puudub). Eks nüüd esimesed päevad näitavad, kas elavad või surevad.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty10.02.11 3:14

Kõvera nokaga ja puuduva silmaga tibu on väärarenguga - eeldan sugulusristamist.
Mul oli selline vutitibu, kes ka koorumisega hakkama ei saanud. Aitasin teda tiba, aga ta suri kohe ära ka, kuigi oli valmis.
Selliseid defektiga tibusi ei ole mõtet alles jätta. Kari peab koosnema tugevatest isenditest.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty10.02.11 4:59

Kui just veresugulusega tegu ei ole, siis on viga ikka selles, et on talv Sad Kevadist/suvist vitamiinide kogust ei saa linnud kuidagi kätte ja eks see võib olla ka tibudes kajastuv.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty10.02.11 6:06

Olen Kitiga täiesti nõus.Asi ei ole ei vees ega veres vaid ajas.Mina oma 53 aasta jooksul
ei ole kunagi leidnud lõokese pesa lumehange otsast ,ikka põllupeenralt koos paiseleheõiega.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty10.02.11 6:43

Ma ei ütleks, et talvised tibud nii kehvad oleks. Eksperimendi tulemus: detsembri keskel koorunud kolmest tibust, kaks on suurepärases vormis. Ja seda juba algusest peale. Koorumine oli õigel ajal. Siblima ja asjatama hakkasid väga ruttu.
Ka kanamamma poolt jõululaupäeval koorunud tibud on super tibud.
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty10.02.11 9:17

Ega ma neid vigaseid ise nüüd ära saatma ka ei hakka... mina proovin neid ikka putitada nii kuis saan... ja kui ei õnnestu ju siis ei pidanudki õnnestuma Smile
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty11.02.11 6:03

Täielik lollus !
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty11.02.11 9:14

Mina küll arvan, et need vigased peaks ikkagi "ära saatma", on minulgi seda ette tulnud. Palju raskem on näha linnupojakest, kes silmnähtavalt piinleb, kui korraks end kokku võtta ja see asi ära teha. Mõneaastane kogemus talupidajana on õpetanud, et loomi-linde pidades pean mõnikord olema vaimselt väga tugev, me ju vastutame nende eest, ja peame ka aru saama, kui ei ole enam mõtet. Ilma neid konkreetseid tibusid nägemata ei oska öelda, kui palju nendega lootust on, aga jutu järgi küll tundub, et eriti lootust ei ole.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty11.02.11 22:10

Nõus Floritaga. Olin minagi algul see, kes hädiseid tegelasi üritas elule poputada. Nüüd ma enam seda ei tee.
Tagasi üles Go down
tibi
Noorlind
tibi


Female
Postituste arv : 55
Age : 46
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 28/12/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty11.02.11 23:39

Mul tekib hoopis küsimus,et mida nende vigaste lindudega edasi siis kavas teha,kui nad ikkagi ellu jäävad ja suureks kasvavad?Kui ühel on nokk kõver,siis ilmselt on söömine temale väga suureks probleemiks ja kui teisel tibul pole põhimõtteliselt teist jalga(liigesest ripakil ja külm),siis ei saa tema liikuda ja seega ka tekib toitumise probleem.Kas need jäävad´´silmailuks´´ või ´´munatootjaks´´?Ma tahaks lihtsalt tähelepanu juhtida,kas olete kõik lõpuni läbi mõelnud nende tibude seisukohast?Mina võtaks ikkagi südame rindu ja lõpetaks nende elupäevad.See oleks tibude seisukohast parim,minu arvates.
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty12.02.11 6:09

Paraku jäävad need linnud karjaastmestikus kõige viimasele pulgale - kõigi ülejäänute nokkid ja kiusata. Surnuks nokitaksegi lõpuks. Kui 2-3 päevaga asja ei saa, on humaansem tibu piinad lõpetada.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty12.02.11 10:29

Ma olen ka tavaliselt paar-kolm päeva üritanud, päris kohe peale koorumist ei ole ühtki hukanud. Mõned probleemid jalgade ja liikumisega võivad paraneda, aga kogemused näitavad, et mitte eriti paljud. Mul õnnestus eelmisel suvel päästa niiviisi üks vutitibu.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty13.02.11 7:19

Nu jah tõsi ta ju on... proovisin üht ja teistpidsi kuid ütleme nii et loodus tegi oma töö. Läksid ise ära need tõbised ja nüüd hoian hinge kinni, et ülejäänutega kõik ok oleks. Mul ei ole probleemi maha võtta täiskasvanud lindu, kellel ma näen et enam lootust pole, kuid tibuga on veidi teine lugu. Ei tõuse käsi neid teise ilma saatma.
Kuigi nüüd ülejäänusid jälgin hoolega... mõni on veel kahtlaseks jäänud - hakanud jalga liipama või pole nii aktiivsed kui teised. Samas pean ju endale aru andma, et kogu koorumisprotsess kestis siiski kolm öödpäeva ja hilisema koorumisega tibud ongi nõrgemad ja mitte samas arengutasemes kui esimesed koorujad. Igaljuhul annan endast parime et kõik nad suureks saaksid. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





inkupaatori liigne kuivus Empty
PostitaminePealkiri: Re: inkupaatori liigne kuivus   inkupaatori liigne kuivus Empty

Tagasi üles Go down
 
inkupaatori liigne kuivus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: