KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mis tõugu?

Go down 
+7
ulaturo
Kitsehiireke
Kana-Kata
kerstinoltjan
Piret
Kiti
sakusirje
11 posters
AutorTeade
sakusirje

sakusirje


Female
Postituste arv : 11
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 18/07/2010

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty07.09.10 23:24

Kes keegi oskaks öelda, mis tõugu need kanad ja kukk on?
Mis tõugu? 1.pilt
Mis tõugu? 2.pilt
Mis tõugu? 3.pilt
Mis tõugu? 4.pilt
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty07.09.10 23:55

Niimoodi välimuse järgi ei saa ikka tõuge paika panna - siis tulevadki, et "mul on a´la wyandotte, barnevelder või muu peen tõug - mingi külatädi käest ostsin". Müüja enda käest peaksid ikka alati küsima, et keda ta müüb ja selguse sealt saama (iseasi, kas see alati ka tõene on, aga inimene, kes oma mainest hoolib, ei hakka vast s...a müüma.
Isiklikult mulle tundub, et need pildid on selle aasta Äntu mõisa kanadest ja sel juhul on need hübriidid, mitte tõukanad!
sunny
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 0:44

Lepime (nüüd ja igavesti) ilusti kokku, et tõukana/kukk tuleb välja siis, kui pannakse kokku sama tõugu kukk ja kana ja võetakse nende haudemunad. Ja seda tehakse teadlikult ja välistades võimalused, et kana külastab mingi teine kukk, olgu siis tõutu või tõuline. Ideaalis võtab tõulinnukasvataja standardi ette ja enne, kui ta hakkab järglaskonda soetama, hindab ka seda, kui suurel määral lind oma tõustandardile vastab (100% täiuslikku lindu ei ole teatavasti olemas) ja kas ühelt või teiselt linnult on mõtet järglasi saada. VEEL ideaalsem on see, kui kasvataja on mõne partii oma lindude järeltulijatest suureks kasvatanud ja vaatab ka neid standardi seisukohast. Ja kõige-kõige ideaalsem kasvataja hangib kord aasta-paari jooksul juurde värsket verd, mitte ei jätka järglaskonna treimist samade vanematega lõpmatult. Aga see on juba ulme, eks ole Smile Samas on nii paljud asjad, mis olid ulme 10 aastat tagasi, tänaseks tõeks saanud, ehk läheb tõulinnundusega samamoodi. Unistada ju ikka võib Smile Igatahes suvalist päritolu linnud, olgu nad mis tõu välimusega tahes, ei muutu tõulinnuks, kui nad mingit tõugu meenutavad.
Kitil on õigus - need linnud meenutavad Äntu Mõisa müüdud sellesuviseid munakanahübriide.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
sakusirje

sakusirje


Female
Postituste arv : 11
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 18/07/2010

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 1:41

Need on jah sellel aastal Äntu Mõisast ostetud.
Oleme algajad kanakasvatajad ja alustasime 14-ne kanaga.
Eesmärgiks enda perele ja sõpradele söömiseks mune saada.
Nüüd oleme aga suures vaimustuses- nii ilus on vaadata, kui nad mööda aeda tatsavad.
Oleme neile küll ehitanud ka kanaaia, aga enamuse ajast lubame neid "meie" aeda.

Üks küsimus ka. Mida teie teeksite?
Äntu mõisast sai ostetud kukk ja 4 kana, 10 ostsime nö pimesi eraisikult juurde.
Pidid olema aasta munenud. Esmalt hakkasid pruunid kanad sulima, nüüd on see lõppenud.
Aga 10-ne kana kohta tuleb päevas 1-5 muna, mõnikord on neist 1 nahkne.
Teadmatult ostetud, oleksime võinud kõik Äntukad võtta. Aga mis tehtud, see tehtud.
Mis nende pruunidega nüüd teha?
Ise arvan, et nad hakkavad munemist üldse lõpetama.
Eile oli neilt 1 muna, täna ka 1+2 nahkset.
Andke nõu.
Ega nüüd sügisel ei saa vist uusi noori ka.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 2:21

Minu teada on ei ole Äntu sel sügisel veel Harjumaale jõudnud (suvel käisid küll mitu raksu), ma ise usun, et kuna igal nädalal on olnud Maalehes teiste maakondade müügiringide kuulutuses, siis sel või tuleval nädalal on oodata ka Harjumaa müügiringi teadet. Passi peale.
Mina neid vanu linde ületalve ei peaks. Sööma on nad mihklid, aga kui sa saad ikka paar muna päevas, siis ei ole sellel söödakulul suurt ja sügavat mõtet. Maha ja potti. Supiks kõlbabki munakana kõige paremini. Oleks ainult kannatust keeta Smile Õige kanapuljong pidada keema 24 tundi. Ühe korra olen selle triki ära teinud, oli vaja öö otsa tööd vihtuda ja oli aega passida, et vesi pealt ära ei keeks. Puljong oli tõesti megahea!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 4:51

Ma veel natuke vaataks - äkki ei ole kõik oma sulgimisega veel lõpule jõudnud. Ja on ka üsna loogiline, et teist aastat munev kana Sulle iga päev muna ei tee. Kui aga pikalt nii nadi tulemus jääb, siis vist potti jah Crying or Very sad
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 5:54

Oi meie oleme vist küll ainsad siin ilmas, kes kanu/kukkesid potti ei pane... Isegi natuke õõvastav lugeda: koks ja potti. Meil üks kana isegi 4 aastane, ei mune juba ammu, aga maha ka ei löö- liiga kalliks saanud... Nii ka ülejäänud kanadega... (kanu hetkel 8 )
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 8:02

No 4-aastast oleks jah jama potti lüüa-sellega läheks siis vist 3-4 päeva aega,et pehmeks keeb.Aga see ju igaühe enda valik,kas pidada kanu kukkesid lemmikutena,kes surevad vanadussurma või teha supiks kui lind tõesti enam ei mune.Kui on toitu nö.jalaga segada,siis kasvatage nad kasvõi 10 aastaseks,mis sest,et muna pole neilt enam loota.Olulisim on selle linnumajanduse juures,et asjaga ollakse rahul ja et nendest lindudest oleks rõõmu. sunny
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 16:58

Ka vana kana saab pehmeks-malm potti ja ööseks ahju, hommikul raputad kondi küljest lahti. Maitse muidugi pole see mis noorel linnul, aga süüa kõlbab. Vanasti sai ikka nii tehtud, nüüd ei viitsi, kanadel teine saatus.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 19:15

Mis selles pottipanekus õõvastavat on?! Õõvastav on see, kui kanal lastakse vanaks ja põduraks jääda, teised teda kiusama ja nokkima hakkavad ning ta viimased elupäevad põrguks teevad (ja see juhtub varem või hiljem, kana on üks kuradi julm lind). Õõvastav on ka see, kui inkubaatoritäitekaupa tibusid treitakse ja siis kukekarjaga hädas ollaks - sest kes neid segaverelisi ikka tahab - aga suur humaansus või misasi iganes ei luba neid potti panna, nii nad siis kükitavad kuskil aedikus ja kaklevad, nii et veri lendab. Küll ja küll seda nähtud. Ja kui humaansusest rääkija on veel tegelikult lihasööja, mitte taimetoitlane, st. poest ostetud liha mõlema suupoolega vitsutab, siis vabandust väga, see õõvajutt on puhas silmakirjalikkus. Lihakombinaadis vintsutatakse lindu-looma enne surma veel mis kole, minu omade lõpp on kiire, puhas, korralik ja kodustes tingimustes.
Mina söön küll hea meelega enda kasvatatud lindu. Minu kanadel on kuldne põli ja ma usun küll, et minu taldrikus maandumine on selle väärikas lõpetamine. Muide, kui kodus peetud linnu ära proovinud oled, siis Talleggi broilerit sööd väga pika hambaga.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 19:34

Minul oli jupp aega kahju potti panna ilusaid noori väljapool meie riiki saadud puhtatõlisi kukki, mõtlesin, et nad võivad ju kaunistada veel kellegi aeda.
Nüüdseks olen sellest kiiksust ka üle saanud ja maitsevad isegi paremini, tean millega toidetud ja mida söön.
Ega nemad ka oma aedikutes armu anna, sinna eksinud konnadele keda hommikuti välja pean aitama( minu lemmikud, keda ma ei SÖÖ)
Razz
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 19:58

No näed Smile Praegust jõhkrat viljahinda arvestades peab ikka väga kõhuka rahakotiga olema, et aastate kaupa muidusööjaid lihtsalt silmailuks pidada. Ja vana kana ei paku seda ka.
Muide, infoks harjukatele - Äntu Mõis tuleb 14. septembril ehk siis tuleval teisipäeval selle sügise viimasele kanaringile. Kohad ja kellaajad vaadake ise Maalehest Smile
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 20:09

Kummaline, et eriti maitsev ja mahlane liha on TIGEDAL kukel Laughing
Minujaoks on kehvem variant lõpetada elu tibul, see nõuab natsa rohkem eneseületamist.
Tänu Eesti Energia tugevatele püüdlustele, õnnestus kevadel voolukatkestuse tagajärjel(selge ilmaga ja ette teatamatta) ühe tibu elu untsu keerata. Vot see nõudis ikka jupp aega kohal tammumist.
Selle-eest nüüdseks kodus olemas vastavad "agregaadid" Wink
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty08.09.10 21:01

Minul lähevad ka kondised ja vanad äntukad omale söögiks,kui noored munele hakkavad.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty09.09.10 4:46

Aga mina ikka veel ei söö, kuigi harjutan ennast selle mõttega, kui viiele üleliigsele kukepoisile laudas otsa vaatan Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty09.09.10 4:59

Mul pidi ka üks üleni valge ja uhke noorkukk alles jääma aga tänu naiste ahistamisele,ka pardid,läks ta ikkagi söögiks.Oli ilus lind aga pättust täis.Ja uued kuked veel kasvamas Smile
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty11.09.10 4:00

Mul on ka aedikus tatsamas 5 brahma kukke + paar tigedat segaverelist ja 3 neljakuust kukepoissi.
Veel kuu aega ja siis on aeg konserve tegema hakata. Oma lind on ikka oma lind, aga noh, maitse üle ei vaielda. Mina söön oma lindu heameelega. Razz
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty11.09.10 5:25

Mina söön ka nii oma linde kui loomi. Mõnest on küll natu rohkem kahju, kui teistest, aga selline on elu. Ja maitsevad tõesti paremini, kui poest ostetud. Välja arvatud muidugi vanad linnud, kelle olen senini konservi sisse pannud. Pole eriline supisööja.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty14.09.10 21:24

mul on 5 pruuni äntukat ja 5 musta kodus hautud kanakest + 2 kukke. ma tõugudest praegu veel ei tea midagi ja see polegi hetkel eesmärk, aga arvan, et need kodukanad lähevad järgmisel kevadel haudele. nüüd tahangi teada, kas neile sobib kukeks vennake või oleks mõistlik uus kukk hankida? kuidas oleks linnumaailmas õige? kõik kellelt küsinud olen on öelnud, et lindudel pole tähtis, aga ma ikka kahtlen ja küsin siit ka, siin targemad. mustad kanad ja kuked näevad välja nagu teemaalgataja esimestel piltidel.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty14.09.10 21:32

Olenemata sellest, kas tegu on kanade, koerte, lüülikute või kassidega - isaslind/loom ei tohi olla lähisugulane Mad ! Jah, teine vereliin ON tähtis ka lindudel ja kes teistsugust juttu räägib, kobigu kooli tagasi.
Eestis on lindude puhul lähisugulus niigi probleemiks ja ei ole eriti arukas nende võimendamisele veel ka ise kuidagi kaasa aidata.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Mis tõugu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõugu?   Mis tõugu? Empty

Tagasi üles Go down
 
Mis tõugu?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: