KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas munajuha põletik?

Go down 
3 posters
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty19.08.10 8:15

Tundub, et üks mu noorkanadest on munajuhapõletikus. Muneb nahkmune. Pepu on kogu aeg niiske. Eraldasin ta põhikarjast. Hetkel tundub, et tegu pole lihtsalt põletikuga vaid millegi tõsisemaga. Kellel on kogemus, millega tegu võiks olla ja kuidas asja parandada.
Kanad on vabapidamisel, kõik mis maas leidub kõik on söödaks. Lisaks saavad viljajahu + soome täiendtoidusegu, seda vaid hommikul.
Teistega probleemi pole.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty19.08.10 8:27

Minu teada peaks kana siis, kui tal munajuha põletikus on, enda taguotsa maas hoidma. Antud juhul arvan, et tal lihtsalt ei jätku muna koore moodustamiseks kaltsiumi, sest tavaliselt on nendel Soome söötadel juures ka märge, et lisaks anda lubjakivi sõmerikku. Pepu võib olla märg kas kõhulahtisusest või mõnest katki käinud nahkmunast. Eraldamine vist ebavajalik praegusel juhul. Kõhulahtisuse vastu anna talle lusika pealt sisse purustatud söetablett, mille segad lusikas veega ja siis kallad kurku.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty19.08.10 8:30

Kõht lahti pole. Lubjakivi sõmerikku saab, ka on pidevalt munakoored saadaval.
Ma kahtlustan pulloroosi Exclamation
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty22.08.10 19:54

Vuhh, õnneks saime põletikust lahti. Minu kartused pulloroosi suhtes ei osutunud õigeks. Mõni päev vaid elatusratsioonil ja ilma kukkede ahistamiseta, mõjus kanale väga positiivselt. Kaks päeva olen saanud ilusaid terve koorega mune. Lasin ta nüüd karja sekka. Lõpp hea, kõik hea Very Happy
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty10.10.10 4:39

Jätkan teemat. Kuna üks kanadest saab alati terveks peale dieedil olemist, siis kahtlustasin üldist ülesöötmist.
Üks teine, karja noorkana, munes krobelise/teralise koorega mune. Taguots oli ka kogu aeg kakane. Üritasin selle kanaga dieeti pidada, kuid paraku see asi ei mõjunud. Otsustasin selle kana vikerkaaremaale saata. Tulemus,mis sisikonnast välja tuli, oli jube. Rasv, rasv ja veelkord rasv. Maks suurenenud ja süda rasvas. Soolikad rasvas, pepu peal kaks sentimeetri jämedust ja peopesa suurust rasvalärakat. Muudes strateegilistes kohtades ka kõik kollane.
Tegin ka pilte, mida ma heameelega näitaks, kui õpetlikku materjali... kuidas kanu ei tohi ülesööta hirmust, et kana näljas on. Seega, lisan need oma albumisse. Kes on nõrganärviline, ärgu vaadaku.
Kel loomaarsti haridus võiks pilte kommenteerida

http://nagi.ee/photos/Buntik/sets/288479/

Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty10.10.10 5:09

Ma pole küll spetsialist, aga mulle tundub samuti, et oled söögiga liiga lahke olnud Very Happy
Ega ma muidugi ei tea, millised minu kanad seestpoolt välja näevad Shocked
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty10.10.10 23:05

Maks on küll väga kole, jubedalt rasvunud, sellega väga kaua ei elaks. Üks võimalikke põhjusi on just ülesöötmine. Ja kuna igal pool mujal on ka väga palju rasva, siis tõenäoliselt selles ongi asi. Eriti kuna kana on noor. Muud ei oska öelda, kuna pildi pealt ei ole kõike aru saada.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Sponsored content





Kas munajuha põletik? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas munajuha põletik?   Kas munajuha põletik? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas munajuha põletik?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: