KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Korisevad kanad - nohu?

Go down 
5 posters
AutorTeade
Birkke

Birkke


Female
Postituste arv : 1
Age : 46
Asukoht : eesti
Registration date : 17/08/2010

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty17.08.10 23:46

olen algaja kanapidaja oma 10 kanaga. oskab keegi öelda,miks kanad korisevad ja turtsuvad, nagu oleks neil nohu? mida ma peaks tegema? ja toodi mulle kanaema 7 tibuga. mida ma peaksin neile söögiks andma? hetkel nad umbes kuu vanused.(ja nüüd hakkas kanaema ka korisema)
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty18.08.10 4:27

Neil ongi nohu. Selliste sümptomitega hingamisteede haiguseid on palju. Nakkuslik nohu, mükoplasmoosid, Escherichia coli põhjustatud hingamisteede infektsioonid. Enamalt jaolt ravitakse neid doksitsükliinipõhiste ravimitega, pöördu loomaarsti poole.
Sellest, et asi on nakkuslik, oled ilmselt juba aru saanud. Kanaema nakatasid ise; värskelt karja toodud linde EI panda kohe teiste juurde, vaid hoitakse mõnda aega karantiinis. Vastasel juhul nakatavad sisse toodud linnud teisi või saavad, nagu sinu näitest kujukalt selgub, vanalt karjalt mõne nakkuse.
Tibud söövad tibutoitu, näiteks Pikku Punaheltta, mida võib vabalt nende kõrvalt ka kanaema süüa.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty19.08.10 8:10

See nohu on päris paha asi. Mina ostsin antibiotsi mis polnud teps mitte odav. Kusjuures, ikka leidub mõni lind, kes soovib haigestuda. Jama on kestnud juba mitu kuud. Kõige pealt oli esimene laine, milles haigestmine oli 1/3 karjast. Ravi sai terve kari (arsti soovitus). Kuu aja pärast tuli teine laine. Haigestusid need, kes enne polnud nakatunud. Tegin uue 3 päevase kuuri tervele karjale. Ja nüüd on hetkel 3 lindu, kes haiged. Need, kes asja läbi on põdenud, enam ei haigestu. Samas, ma ei tea, kas nad on viiruse edasikandjad või mitte peale tervenemist. Esialgu tundub, et mitte.
Selle karantiini suhtes on Piretil õigus. Mina tobe ei järginud seda nõuet ja tulemus on üks paras peavalu.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty19.08.10 8:30

Raamatus väidab küll, et kannavad viirust edasi ka tükk aega peale paranemist.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty19.08.10 23:46

Ega ainult linnud ei kanna. Kui lauta ei ole korralikult puhtaks tehtud ja TÕHUSA desoainega üle käidud (mida meil ju eriti tegema ei tormata), siis jäävad patogeenid päris pikalt eluvõimeliseks ja juurdetulijad saavad uue nakkuse ka siis, kui vanad olijad tervetena tunduvad.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty20.08.10 0:57

Kõik on inimese enda tehtud ja kui steriliseerimise ja antbiotikumidega üle pingutada süvendame seda veelgi.Puhtus peab olema aga mis tahes keemiaga tuleb olla tagasihoidlik,arvan et sellega rikutaksegi imuunsus ja vastupanuvõime.Räägin lindudest kes on vabapidamisel,mitte puuris elavatest,jutt pole vabrikust vaid ka kodus peetakse linde puuris.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty20.08.10 1:05

No minu omad on ju õues!Öösel kasutavad vaid kuuti või varjualust. Kuut on desinfitseeritud.
Seega, mina täitsin enda poolt kõik nõuded.
Ainuke nõue, mida ma ei täitnud oli karantiininõue ja sealt see alguse sai.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty20.08.10 1:40

Kui on haiged siis ikka tuleb ravida ja ka deso tuleb teha ja see et mujalt sisse tuleb,ikka juhtub.Peaasi et kõik jääks mõistlikuse piiridesse mitte nii et ise kannad steriilset riietust ja linnud lähevad lauta ainult läbi deso.Saja tuhande linnu juures on see muidugi vajalik,minul mitte.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty20.08.10 4:03

Heiki, sinu eelmine väljaütlemine jättis täpselt sellise mulje, et igasugune ravi ja deso on saatanast. Ei tea, kus on keegi rääkinud steriilsest riietusest ja lindude läbi desovanni lautajuhatamisest?! Ma pean silmas elementaarset puhtust - sööda- ja jooginõud, pesad, pidamisruumid, jms. Inkubaatoritest rääkimata.
Deso (vähemalt paar korda aastas, üks kord kindlasti enne sügisest lindude lautajätmist) on vajalik ka 10 linnu puhul ja on lausa kuritegelik, arvestades seda üldist taset linnukasvatajate hulgas, vastupidist väitma hakata. Tänu taevale, et meil on külmad talved ja pinnas külmub läbi, hävitades ka suure osa (mitte kõiki) haigusekandjatest. Kui paljud teist kasutavad karjamaal rotatsiooni, st. tõstavad linnuaiad-majad regulaarselt uude, värskesse kohta ja jätavad siis kasutatud maa vähemalt aastaks seisma, et see jõuaks taastuda? Teevad regulaarselt ussikuuri, kasvõi küüslauguga, eeskätt siis, kui linnud on kogu aeg samal pinnasel? Ma arvan, et siin kehtib 80/20 reegel, nagu paljudes muudes valdkondades. 80% isegi ei mõtle sellele ja ülejäänud 20% vaadatakse nagu ullikesi. Ja siis imestatakse, et haigused levivad (ei mõtle praegu Buntikut, vaid üldiselt). Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty20.08.10 4:40

See on mulje,ma ei ole radikaalne,pean isegi deso kasutama ja tiukre kukel on jalalest ka mida ma ravima pean hakkama ja linnu kinni püüdmine on suurem ¹hok kui ravi.Ikka mõõdukalt manitsen ma,kord aastas on kindlasti vajalik.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty20.08.10 20:38

Võta tiukre kukk õhtul pimedas õrrelt ja ei ole tal mingit shokki. Teed Neostomosani lahuse enne valmis, siis korjad kuke õrrelt ära, hoiad 5 minutit jalgupidi lahuses, nädala pärast kordad ja ongi valmis. Kui seda õhtul teha, saabki lahus korralikult toimida, lind ei pääse kuskile kaaberdama. Õrred võiks ka hommikul allesjäänud lahusega üle käia.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Korisevad kanad - nohu? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Korisevad kanad - nohu?   Korisevad kanad - nohu? Empty

Tagasi üles Go down
 
Korisevad kanad - nohu?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Palun abi kanaga!
» Nohu?
» Nohu linnul
» soovin osta

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: