KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kana, kes ei osanud haududa.

Go down 
+3
ulaturo
Naki
Kiti
7 posters
AutorTeade
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty24.05.10 4:45

Nimelt, mul eelmisel aastal proovis üks braama 2x tibusid välja haududa, aga kummalgi korral ei õnnestunud.Oli oma munadega hooletu, ei korjanud kõhu alla kokku jne, samas istus truult pesal küll. No ok, siis oli ta noorevõitu ka. Nüüd on proua jälle otsustanud pesale jääda ja ma ei suuda otsustada, kas teda lasta jääda. Kas kanade haudumise oskus võib aastaga paraneda?
Kellel sellise asjaga kogemusi, palun muljetage Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty24.05.10 9:29

Kumb Sulle oluline on, kas see, et kana tibud ise välja hauduks või see, et ta tibusid kasvataks? Teise variandi puhul võid tibud juba 3ndal päeval alla panna ja Sul endal pole muret nende kasvatamise pärast. Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty24.05.10 9:47

Tore oleks, kui teeks ühte ja ka teist Very Happy Aga mõte on hea, et äkki proovingi, kas sel aastal äkki õnnestub paremini ja kui mitte, siis saab omale kasulapsed - kusjuures ma ise selle peale ei tulnudki lol!
Siis vähemalt oskan ka järgmisel korral küsijatele vastata, kas kana haudumine võib aastatega paraneda Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty24.05.10 19:24

Brahma kohta ei oska öelda, minu omad on korralikud.
Kuid üks araucana pliks on täielik närvihaige ja püsimatu, hauduma ronides teeb munade valiku tuuseldab temajaoks mitte meeldiva välja pesast.
Pesal olles ei tohi teda isegi mitte piiluda, selline sireen hakkab peale, et võid südamerabanduse saada. Loomulikult hakkavad siis veel kõik röökima.
Istudes 2nädalat ära, arvab tema, et nende munadega on nüüd töö tehtud ja suundub uuele objektile ja kogu etendus hakkab otsast peale. Laughing
Seda juba 2-st aastat järjest. Tema iseloomu parandab küll ainult kir....
Tegelikult võiks ju proovida talle tibud alla panna, aga tibudest kahju. Ta üldse selline riiakas ja ülbe mutt.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty25.05.10 0:16

Minu kogemused näitavad ka, et kui juba on lind selliseks loodud siis ega ei parane küll. Vahel võib ainult kuhugi poole liikuda. Minul oli ka üks selline kes 2nädalat istus siis jalutas 2nädalat ringi ja jälle istus.Tema selliseks jäigi.
See küll teemasse otse ei käi, kuid üks muskuspart istub ilusti oma aja, tibud tulevad kenasti välja aga ei hooli neist, kasvatama pean mina.Tema pole ka muutunud.
Nii, et oht on et veidrused jäävad.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty27.05.10 21:21

Võin nüüd ise vastata, et ega ei parane tõesti Sad
Eks pean hakkama üritama nüüd tibud alla panna - muidugi ei tea ju kas ta emana ka hoolimatu pole...
Samas eelmisel aastal ta nagu lapsendas need tibud, kelle oma ema juba vanuse poolest hülgas.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
yllepille
Muneja
yllepille


Female
Postituste arv : 209
Age : 49
Asukoht : Järvamaa Türi
Registration date : 01/04/2009

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty30.05.10 2:49

minul kanad kes üldiselt head haudujad aga üks tobe kana ei oska kindlasti haududa see aasta on 2 korda juba haudub ja siis lased munad ära jahtuda
eelmine aasta suutis ühe pesakonna välja haududa 4 tibu siis sellest 1 tallas ära ja teise jätis külma
nii et mina olen arvamusel et kes ei oska pesal istuda see ei oska ka tibusid kasvatada

samas mul üks kõige pisem kana no tahtis ja tahtis istus lollikindlalt 1 kuuli peal juba kuu aega lõpuks panin talle masinast 4 piiksuvat muna vot see tubli mammi praeguseks kasvatab Very Happy 18 tibu muidugi nii kaua kui väljas oli jahe ei julgenud talle rohkem tibusid panna kuna pisike lind ei jõua neid soojas hoida nüüd kui tibud(3nädalat) istub mammi ilusti õueaedikus augupeal et kõik pisikesed ta kõhu alla ära mahuks
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/128635/?picture_type=sq&st
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty30.05.10 4:37

Oot, yllepille - ma ei saanud aru, kas panid need tibud 3-nädalasena juurde kanale? Ja kana võttis omaks? Või panid kohe nad alla?
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
yllepille
Muneja
yllepille


Female
Postituste arv : 209
Age : 49
Asukoht : Järvamaa Türi
Registration date : 01/04/2009

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty30.05.10 5:27

ei kohe ma ei pannud sest ilmad olid jahedad nädala jooksul panin 5 kaupa juurde Very Happy
kuna kanal koorusid vaid mustad ja pruunid siis need võtis omaks kollane tibu jääti nurka seda omaks ei võetud viimased tibud kes mamma juurde kolisid olid u. 2 nädalat praegu 3 nädalat tibude vanus
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/128635/?picture_type=sq&st
vares
Tibu
vares


Female
Postituste arv : 40
Age : 42
Asukoht : Oma talus Põlvamaal
Registration date : 07/05/2009

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty30.05.10 6:28

Minul ka üks väike kana sai pesalt vabalt ära käia ja käiski kaks korda päevas ja tagasi läks hoopis teise kohta. Lõpuks panin küülikupuuri kinni, sest esimesed munad lasi hapuks minna. Küülikupuuris alguses kaks esimest päeva pahndas, kui teisi söötma läksin aga kuna tal vesi söök ja liivakast seal olemas ja ruumi piisavalt siis ma teda välja ei lasknud ja nüüd istub kenasti pesal. Loodame, et nüüd lõpuni suudab ära istuda. Üks kana on mul alati küülikupuuris olnud ja olen teda siis korra päevas sööma ja liikuma lasknud ning on osanud ise tagasi minna, käis enamasti 20 minutit.
Tagasi üles Go down
merx
Noorlind



Female
Postituste arv : 53
Age : 63
Asukoht : Rapla
Registration date : 05/02/2010

Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty10.06.10 7:52

Minu noor kana istub ilusti pesal.Tibud peaks kooruma 18.juuni paiku.Ta on mul ka jänese puuris.Puur on vastu maad,et ta saaks sealt ise välja minna jalgu sirutama ja hommikust päikest võtma.Päeval on uks kinni,sest kukepoisid lähevad teda sinna segama,aga hommikul teen ukse lahti ja see peab kindlasti enne kaheksat olema.Tema järgi pane või kell õigeks.Loodan ka,et ta ikka ilusti lõpuni istub.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kana, kes ei osanud haududa. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kana, kes ei osanud haududa.   Kana, kes ei osanud haududa. Empty

Tagasi üles Go down
 
Kana, kes ei osanud haududa.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadel sulgimine
» Kana kiusatakse.
» Kana tibudega

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: