KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Agressiivne Brahma

Go down 
3 posters
AutorTeade
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Agressiivne Brahma Empty
PostitaminePealkiri: Agressiivne Brahma   Agressiivne Brahma Empty22.05.10 2:29

Täna sattusin peale kui mu kaks Brahma poissi poksisid. Algul tundus see süütu jõukatsumisena. Jäädvustasin asja isegi moblale, aga hiljem hakkas asi juba kahtlasena tunduma.

Eraldasin selle suurema selli väiksemaks. Selgus, et suurem ja agressiivsem oli juba end veriseks kakelnud. Hoidsin teda umbes pool tundi toas, rahustasin ja jahutasin....Nimeks sai kukepoiss Taison.

Kas kellelgi veel brahmad sedasi käitunud on? Pidid nagu rahulikud olema? Või on see kuum päike pea soojaks kütnud?

Lisan video. Vabandan ette kvaliteedi pärast.

https://www.youtube.com/watch?v=kxplJr_DmSc
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Agressiivne Brahma Empty
PostitaminePealkiri: Re: Agressiivne Brahma   Agressiivne Brahma Empty22.05.10 5:43

No kuked on kuked, kaklevad nad omavahel ikka (olenemata tõust). Kusjuures Piret oma raamatus rääkis selle põhjused väga hästi lahti, ma ei viitsi ümber trükkida, aga seal oli a`la alfa-ja beeta isaste käitumismallid ilusti ära lahatud Smile
Äkki Piret viitsib ise täpsemalt kirjutada.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Agressiivne Brahma Empty
PostitaminePealkiri: Re: Agressiivne Brahma   Agressiivne Brahma Empty23.05.10 21:50

Nagu Kiti ütles, pole mingit vahet, mis tõugu kukkedega tegemist on; ikka panevad omavahel nii et veri taga. Ja kui üks (või kaks) kukkedest alla ei anna, siis tapetakse nõrgem ära ka.
Seda juttu oli kole palju; seega ma siin lõikama ja kleepima ei hakka. Aga fakt on see, et paljude kukkedega segakarjades saab sellest probleemist lahti ainult kukkesid vähemaks võttes. Ja seejuures tuleb arvestada sellega, et NIIPEA, kui üks kukk karjast kaob, korraldavad allesjäänud kogu juhipositsiooni nimel peetava tralli uuesti. Endal on olnud kõige lühem kogetud ajavahemik ca 10 minutit. Lõin ühe alfa maha (tuli endale säärde) ja boksis läks andmiseks niipea, kui ma supikukega lahkudes ukse enda järel kinni lõin; 10 minuti pärast oli uus boss paigas. Kui sul on NOORED kuked, kes alles endas tegijat avastama hakkavad, siis võid arvestada, et seda andmist ikka tuleb. Sandi iseloomuga kukk peksab teisi ka siis, kui tegelikult suhted paigas on - nii igaks juhuks. Üldiselt ei pea mina suhet üle ühe kuke 8-10 kana kohta üldse õigeks; see tähendab iseendale ja lindudele (kes on ju peamiseks kannatajaks) probleemide tekitamist. Ajutiselt võib seda ehk lubada - eeldusel, et lindudega on kõik OK - aga kui probleemid on käes, siis on aeg otsustavalt sekkuda.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Agressiivne Brahma Empty
PostitaminePealkiri: Re: Agressiivne Brahma   Agressiivne Brahma Empty24.05.10 1:41

Tänan Piret! Bramakesed saavad mul 3juunil 3 kuuseks. Rohkem ma kaklust pole täheldanud. Vähemalt mitte sellisel kombel. Tundus, et päike oli lihtsalt pähe hakanud. Aga kukekarja on mul plaanis nagunii vähendada. Kui Jaanipäevaks paar 4 kuust loikamit maha ei müü, siis on Jaanipäevaks 3 grillkukke ja 2 kana. Ainult et abilisi on siis vaja kitkuma ja puhastama.
Ja sügisel tuleb uus puhastus, sest siis on mul taas vahekord paigast ära.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Agressiivne Brahma Empty
PostitaminePealkiri: Re: Agressiivne Brahma   Agressiivne Brahma Empty

Tagasi üles Go down
 
Agressiivne Brahma
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: