KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Hanepoegade hooldamine

Go down 
+2
florita7
giisu
6 posters
AutorTeade
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty11.05.10 21:54

No nii... ma nüüd värske hanepidaja ja kohe ka küsimusi varnast võtta. Kui palju võivad kahe ja poole nädalased hanepojad veeta oma aega õues, eeldusel et neil on soe koht ning tuul peale ei käi? Millal võib hakata pisikestele lisaks tibutoidule ka jahu/jahuputru juurde andma hakata? Kas peaks veele lisama Tiovitat või millal seda teha tuleks/võiks?
Eheee ma proovisin jooniste järgi ka hane sugu kindlaks teha, kuid see oli paras naljanumber. Nii palju jõudsin selgusele, et kas ma ei oska vaadata või on nad kõik ühte sugu. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty11.05.10 22:30

Õuesolek iseenesest ei tohiks midagi halba teha, seda jah eeldusel, et on soe koht ja tuule ei puhu peale. Kui haneemme kasvatab poegi, on ta ju algusest peale nendega õues ja kõik on korras. Ideaalne oleks, kui neil oleks võimalik soovi korral tagasi lambi alla sooja minna. Samas, kui õues päike paistab ja sooja on umbes niipalju, kui selles vanuses hanepojad vajavad, võivad nad olla õues ükskõik kui kaua ilma lambita. Kõige kindlam on ikka tibude käitumise järgi vaadata - kui hakkavad kuhjuma, on külm. Kui tibud tunnevad end silmnähtavalt hästi, las neil olla õues. Päike teeb ainult head, D-vitamiin on tibudele ju väga vajalik. Kindlasti ei tohi tibusid valveta jätta, kuna mõned linnud nagu varesed teevad ka palju kahju. Kui neid valvata ei viitsi, siis tuleks aed vms katta pealt võrguga.
Putru olen andnud algusest peale, algul teinud seda tibutoidust, hiljem asendanud järk-järgult viljajahuga. 10-päevastele võib hakata toidu sisse keedetud kartuleid panema. Hanepoegadele oleks hea pudru sisse lõikuda pisikesteks tükkideks midagi rohelist, väga head on võilillelehed, murulauk.
Soo määramisest niipalju, et see ongi keeruline. Mina ei ole ka seda senini selgeks saanud, kuigi üritanud olen korduvalt. Ikka tundub, et kõik tibud on ühest soost.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty12.05.10 4:32

Kuskil 3 nädala vanuselt või kuuselt peaks isastel see väike"ussike" ikka näha olema.tähtis on ka see et nad oleks hästi rahulikud,st. rahunenud peale kätte võtmist.Hiljem on raskem kui nad seda juba peita oskavad.Katsedage aga.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty12.05.10 5:55

mina toidan neid põhiliselt tibutoiduga juurde aga kamaluga võilillelehti... täna viibisid enamuse päevast õues ja tundus et nad tundsid ennast hästi. Niisiis jätkan aga samas vaimus Very Happy
Putru andsin ka juurde kuid paljast odra/herne jahust. Eriti nad seda ei tahtnud. Ka olen juurde andnud keedetud muna koos rohelisega - enamasti murulauguga (kaks korda päevas pool muna nelja piilu peale).
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty12.04.11 22:01

Ma ei hakka uut teemat kirjutama vaid küsin siitsamast edasi...
Mul hakkavad esimesed hanepojad inkus kooruma ning tabasin ennast mõttelt kuidas ma nendega käituma pean kui aeg nad inkust välja tõsta. Kas panen ikka kasti põhja liiva ja lubjakivisõmeriku sega nii nagu kanatibudele? Millal peaksin esimest korda süüa-juua andma? Mis peaks olema kasti temperatuur, et tibudel külm ei hakkaks ja kas pean temperatuuri iga kolme päeva tagant langetma mingi kraadide võrra kui pisid kasvavad?
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty13.04.11 3:19

Esimesed 2 päeva hanetibud ei söö ega joo üldse. Teisel päeval olen pannud vee ja pikkupunahelta. Kuigi selle aasta tibusi toitsin esimesed 2 päeva peenestatud salatiga. Lihtsalt lõikasin salatipotis oleva sisu peenemaks. Väga hästi söövad ja paneb seedimise ilusti käima. Allapanuks olen esimesel 3 päeval kasutanud lihtsalt vana lina. Kui juba jalgu alla võtavad ja tatsama hakkavad, siis olen pannud saepuru. Soojas on nad jah,35-37. Temperatuuri pole langetanud.Lamp ei võimalda seda. Kui juba nädalased,siis olen tõstnud nad suuremasse boxi punase soojenduslambiga. Seal on temperatuur juba 5 kraadi madalam.Esialgu olen lihtsalt jälginud,kas kogunevad kuhja või mitte. Kui kogunevad, siis olen ööseks neile lina peale visanud. Aga üldiselt ei ole probleemi, kohanesid väga ruttu.

Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty13.04.11 4:08

kuskilt väljkirjutatud soovituslik temp. hanetibudel 5-8 cm põranda pinnast
1-5 p 26-24kraadi
6-10p 24-22
11-20p 20-14
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty13.04.11 6:29

Tere päikest. Võillega on tore, aga vaata, et õienuppe sisse ei satuks, tõmbavad nuti kurku ja lämbuvad ära.
Tagasi üles Go down
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty14.04.11 1:39

Kas võilille võib kohe esimestest päevadest andma hakata? Mul küll ei ole veel võilillelehti aga niipea kui neid tekib nii kavatsen need neile ette sööta. Seni aga ikka vanaviisi... keedetud muna murulauguga ja pihuga tibutoitu pele Smile
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty14.04.11 3:13

Lugesin vene foorumist, et võililleleht on looduslik antibiootikum. Seega pole probleemi seda manustada.
Mis puutub murulauku, siis seda ei soovitatud anda. Pigem juba potisalatileht või hiinakapsaroheline ära hekseldatud.
Keedetud muna pole ma ühelegi tibule kunagi andnud. Tibude täissööt on parim starter.
Tagasi üles Go down
sirpe
Noorlind
sirpe


Male
Postituste arv : 98
Age : 65
Asukoht : Pärnumaa Lindi küla Audru vald
Registration date : 16/04/2008

Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty14.04.11 4:07

Ei ole nii virk kui eelrääkiad. Haned lähevad plastkasti 40+70cm.15 tk. kastis. Põhjas mistra vaiba tükk(et jalad ei libiseks) ja kase saepuru peal. Esimesed 5 päeva saavad vee ja jõusööda eraldi. Siis on juba toitumine kiire ja sõõdakulu vähendamiseks saavad jõusööda koos veega. Juurde tuleb anda ka puhast vett. Lambiks on ühes nurgas tavaline hõõglamp 40 W. Kui minnakse lambi alt ära on liiga palav ja kergita lampi. Minul saavad boiler kalkuni jõusööta.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Hanepoegade hooldamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: Hanepoegade hooldamine   Hanepoegade hooldamine Empty

Tagasi üles Go down
 
Hanepoegade hooldamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tuvi hooldamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: