KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Partidel vabadus

Go down 
+9
karina
evesen
fosse
sennaH
Külaline
armosiito
malvekas
saueaugutalu
kiisu
13 posters
AutorTeade
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty08.04.10 5:23

Täna oli siis selline lugu et pardid said vabadusse.Võib öelda et mul oja läheb õuest läbi, majal ikka aed ümber.Aga piilud leitsid ikka selle aiaaugu üles ja oh seda rõõmu ja sulistamist mis siis oja peal pihta hakkas. Laughing Kartsin kas koju tagasi tulevad,oja peal ka metspardid.Kui kell söögiajani jõudis olid pardid laudas, isegi sama aiaauk leiti uuesti üles.Ega ma piilusi edaspidi päeval õues ei näegi, võib kohe pilgu ojale suunata.Ainuke asi on see et ojas elavad ka koprad, ei tea kuidas need partidesse suhtuvad.Peaks vist osa ojast aiaga piirama.Siis ei saa keegi partidele ligi ja ka minu süda rahulikum.
Tagasi üles Go down
saueaugutalu

saueaugutalu


Female
Postituste arv : 11
Age : 39
Asukoht : maidla küla/märjamaa vald/raplamaakond
Registration date : 05/04/2010

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty08.04.10 6:54

no meil siin õue ja põllu peal sopaloigud peaaegu nagu ojad.pardid ka vabalt.(muskuspardid)käivad ka päris kaugel majast meil aeda hoovil küll pole.korra kutsud tulevad kohe tagasi jätavad kasvõi pesu,vees sulistamise pooleli.nad mul nii lapse eest niikui inimest näevad jooksevad või jalust maha.muidugi oli mul eelmine sügise juhtum kus emapardid mõtlesid et lendavad lõunamaale.üks jäigi kadunuks teine oli päeva kadund ja tuli tagasi.sellest moraal LÕIGAKE PARTIDEL ÜHE TIIVA SULED MAHA MUIDU VÕIVAD ÄRA LENNATA.
Tagasi üles Go down
http://www.freewebs.com/saueaugutalu
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty08.04.10 9:31

Minul muskustel lõigatud kummalgi tiival esimesed 6 pikemat sulge maha.
Tagasi üles Go down
armosiito

armosiito


Male
Postituste arv : 3
Age : 44
Asukoht : jõgeva mk
Registration date : 06/02/2010

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty09.04.10 5:02

koprad küll partidele midagi ei tee
Tagasi üles Go down
Külaline




Female
Postituste arv : 5
Age : 60
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 15/06/2010

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty15.06.10 20:45

Millega pean arvestama kui plaanin võtta 3 parti vabapidamisele (elavad tiigi ja lauda vahel). Kas nad võivad süüa ära lähedal asuvad maasikad või näiteks hävitada tiigi pealt vesiroosi?
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty15.06.10 20:48

Minu pardid küll pole maasikaid ära söönud Smile
Tagasi üles Go down
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty15.06.10 20:52

Mul lasevad ka muskused täiesti vabalt mööda hoovi koos kanadega ringi ja pole neid veel ükski peenardes kasvav taim huvitanud. Tõepoolest olen neid avastanud peenardest, aga seal nad teevad hoopis tigude tõrjet Smile Ja mingi vesiroos nüüd vaevalt neile suupärane on scratch
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty15.06.10 22:44

Nuh minul panid küll vesiroosid nahka ja isegi pooled hundinuiad on läinud.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty16.06.10 1:56

Veetaimed partidele meeldivad kuid peenardel ei tee nad küll pahandust.Kanad kraabeldasid mul lillepeenrad laiali, neile meeldib muld.Kalkunid näiteks kevadel korjasid lumikellukese õied kõik pealt ära aga ei söönud neid.Hanedele meeldib marjapõõsastelt marju maha tirida eks igaleühele meelepärast.Pardid kõige rahulikumad.See kõik minu nägemus.
Tagasi üles Go down
karina
Tibu
karina


Female
Postituste arv : 35
Age : 46
Asukoht : hiiumaa
Registration date : 27/07/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty16.06.10 8:46

Mul ka pardid jalutavad vabalt aias ringi, ühtki pahandust pole korda saatnud. Peent iluaeda mul siin pole, aga pääsevad ka aiamaale, kust korjavad tigusid. (Nagu ma aru saan, teevad kanad aiamaal sageli puhta töö)
Tagasi üles Go down
rints




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 20/07/2010

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty11.08.10 19:45

Minu pardid jalutavad samuti vabalt ringi, aiamaal on mõned korrad käinud, kuid mingit kahju ma märganud ei ole. Kuid panin tähele, et piprmündid neile eriti ei meeldi, ma ei tea küll kas nad lõhna tunnevad, igatahes sinna kus mündid kasvavad nad eriti ei trügi, samas gressid meeldivad neile küll. Pregu elavad pardid puuriida majas, mille saan ööseks kinni panna, hommikul lasen pardid lahti ja õhtul panen kinni, igaks juhuks. Olen meie metsas rebast näinud, kuid nagu lugenud olen teevad koerad siiski suuremat pahandust, kui rebased. Very Happy
Tagasi üles Go down
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty11.08.10 20:08

Tänaseks päevaks on nendest piiludest kes oja peal käisid kellegi lauale praad saanud.Muidu käisid ikka piilud laudas söömas ja magamas.Peale seda kui kuulsin oja ääres püssi laske ei ole piilud enam koju tulnud. Sad On ikka igasugu inimesi ilmas olemas Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
gunna
Noorlind
gunna


Female
Postituste arv : 54
Age : 50
Asukoht : Maardu/Muuga aedlinn
Registration date : 18/11/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty14.08.10 0:51

Minu pardid on väga isukalt ära söönud kogu mu hoole ja vaevaga aretatud rohelise salati, kõige juurikatega. Ja osad lilled on ka hävitatud. Järgmiseks suveks saavad nad oma aediku, et võiksime rõõmsalt koos elada: inimesed, linnud ning lilled.
Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty14.08.10 4:12

Meil pardid aedikus,hea meelega laseks neil vabalt maja ümber paterdada,ainult rebasehirmus ei julge.Jalutama saavad vaid siis,kui ise ka väljas toimetan.Kanu ja parte kah kokku lasta ei saa,läheb kismaks.Koer suhtub kõigisse lindudesse kui oma karja,keda peab valvama.Loen ja imestan...teil pardid puha vees ja sulistavad mõnuga...minu omad kardavad vett!!! Vihma eest poevad oma kappi peitu ja kui ma neile suure kausitäie vett aedikusse panin,ei vaata nad selle poolegi.Isegi suure kuumaga käisid vaid nokkadega joogikausis .Kastsime kana-ja pardiaeda niiskemaks,kui jube kuumus oli,kanad tulid märja maa peale siblima,pardid ootasid,kui kõik jälle kuiv oli.
Tagasi üles Go down
rints




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 20/07/2010

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty14.08.10 23:31

mina lasin oma pardid kohe lahti, kui koju tõime. Algul tegid väikese ringi ümber söögikoha seejärel on nad nüüd ise oma käimise ringi surendanud. Ja nad on väga jõudsalt kasvanud. Alles hiljuti avastasid laste basseini ja kohe sinna sisse. Nüüd käivad kõigepealt basseinis ja seejärel tiiki. Kuumade ilmadega ainult tiigis sulistavadki. Meil on mets kohe üle põllu, mõned korrad olen rebast näinud, kuid kui ise juures oled või ringi liigud ei tohiks ta parte näppama tulla.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty15.08.10 2:44

Meil on mets kohe üle põllu, mõned korrad olen rebast näinud, kuid kui ise juures oled või ringi liigud ei tohiks ta parte näppama tulla.

Ära selle pärast muretse küll ta tuleb,viib nina alt ka linnu minema.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty15.08.10 6:30

Viib jah ka nina alt.Paar päeva tagasi tuli rebane võrkaia alt läbi õue.Välis uksest umbes kümne sammu kaugusel üritas kanu ja parte kätte saada.Ise liikusime pidevalt õues ja koer haukus ka ketis.Kui koera lahti lasin siis hakkas vaderil kiire.Kunagi ei saa kindel olla et rebane pelgab inimest või koera.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Partidel vabadus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Partidel vabadus   Partidel vabadus Empty

Tagasi üles Go down
 
Partidel vabadus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Partidel on "ducklund"
» partidel silmad haiged

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: