KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munaõgijad

Go down 
+5
saulakas
Kiti
Admin
ekana
KanaAadu
9 posters
AutorTeade
KanaAadu
Tibu



Male
Postituste arv : 19
Age : 28
Asukoht : Võtu maakond . Antsla vald Kraavi küla
Registration date : 19/07/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Kanad söövad mune !   Munaõgijad Empty08.11.09 5:28

Miks kanad mune söövad ?
Tagasi üles Go down
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 5:42

Kanade muna söömine algab kui pehmed- või õhukese munakoorega munad või terved munad lähevad katki ja mõni lindudest nokib seda ning leiab, et see on meeldiva maitsega. Peale seda toimub juba see kõikide teiste tervete munageda. Seda harjumust on väga raske peatada. Kuid võimalik. Hea nipp selleks on tühjaks puhutud muna täita kange sinepiga ja asetada see siis kanade ette. Sellel on piisavalt halb maitse, et lõpetada munade nokkimine. Seda peab tegema mitmel päeval, et kanad lõpuks aru saaksid - muna ei kõlba süüa Munaõgijad Icon_scratch
Tagasi üles Go down
KanaAadu
Tibu



Male
Postituste arv : 19
Age : 28
Asukoht : Võtu maakond . Antsla vald Kraavi küla
Registration date : 19/07/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 5:53

ekana kirjutas:
Kanade muna söömine algab kui pehmed- või õhukese munakoorega munad või terved munad lähevad katki ja mõni lindudest nokib seda ning leiab, et see on meeldiva maitsega. Peale seda toimub juba see kõikide teiste tervete munageda. Seda harjumust on väga raske peatada. Kuid võimalik. Hea nipp selleks on tühjaks puhutud muna täita kange sinepiga ja asetada see siis kanade ette. Sellel on piisavalt halb maitse, et lõpetada munade nokkimine. Seda peab tegema mitmel päeval, et kanad lõpuks aru saaksid - muna ei kõlba süüa Munaõgijad Icon_scratch
ega see kanadele midagi ei tee ?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 6:05

Vaata vanemaid teemasid,sellest on juttu olnud .
Loe ka:
https://kodulinnud.forum.co.ee/uldinfo-f14/vaike-soovitus-t1180.htm


Viimati muutis seda Admin (08.11.09 6:10). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 6:07

Korra panin juba sellise nipi - tundub päris hea Smile :
Praegu lugesin ühest vanast raamatust väga põneva nipi selliste kanade "kasvatamiseks" - nimelt tuleb munasööja kana panna kasti,kuhu on tehtud pesa, millesse pannaks paar-kolm kunstmuna. Siis tuleb pidada kana kaks-kolm päeva poolnäljas, mille tagajärjel ta proovib pesas olevaid kunstmune nokkida. Paraku ta nendest jagu ei saa ja seejärel jõuab ta arusaamisele, et muna söödav ei ole. Peale väljalskmist pidavat halb komme kadunud olema.

PS: Adminile - suht raske on leida neid vanu teemasid, kui pealkiri on a`la "mida teha" vms, isegi otsisin eelmisel korral päris tükk aega.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
saulakas
Tibu
saulakas


Male
Postituste arv : 38
Age : 39
Asukoht : saula
Registration date : 26/05/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 6:11

Mul oli eelmine talv sama jama ja ehitasin pesakastid ringi ,tegin kastidele viltused põhjad alla ja muna jaoks sellise koiku kus kana teda nokkida ei saa ja probleem kohe sai lahenduse.
Tagasi üles Go down
http://www.salukyylik.pri.ee
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 6:52

Ekana ja Kiti, vahvad lahendused, tuleb kõrvataha jätta.
Meil on ühest noorkukest kasvanud, haudujakukk.
Aru ma ei saa, miks ta kogu aeg peab munadel istuma ja veel arusaamatum,miks kanad, just tema kõrvale munevad(turvamees).
MunaMarket on kolmekordne ja munad on alati seal pesas, kus istub kukk.
Faverollel on suht raske, kana ja kukke segamini ajada(pealegi ta kireb juba)
Võibolla sellepärast, et keegi, mune, katki ei teeks Wink
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 7:12

PS.kirjutage teemadele sisule viitavad pealkirjad.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
vaulind
Tibu
vaulind


Male
Postituste arv : 45
Asukoht : Tartust Jõgeva poole
Registration date : 25/03/2008

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: munasööja=närvide sööja   Munaõgijad Empty08.11.09 9:25

100% kanadest ( kuked ka veel lisaks) nokivad katkiläinud muna sisu .Kes süüdi? Rumal kana? Ei ole nii.Kui toita linde t ä i s v ä ä r t u s l i k u söödaga siis tavatingimustes nõrga koorega mune ei muneta.
Siiski ,igal reeglil on ka erandid.Haigused,traumad ja stress(transport,pidamistingimuste järsk muutus jne) võivad ka sellise "pahe" esile kutsuda.
Mul endal on olnud paar lindu kes pole minu närve säästnud mitmel aastal järjest ,kuigi olen püüdnud kasutada puuri ja kunstmuna ja ei tea mida veel....nende "raviks" on mõistlik kasutada tavalist puupakku ja tavalist puusepakirvest.Õnneks on sellised linnud tõesti e r a n d i d mis kinnitavad reeglit.
Tagasi üles Go down
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty08.11.09 11:22

Erandeid kinnitavad tõesti reeglid - mul on mitu juhust olnud et oma ''toore jõuga'' olen suutnud munad katki suruda , seda sel juhul,kui üritan krabada mitu muna korraga ühte pihku. ning sel juhul tormavad kanad karjas mune nokkima. Aga sellega ka asi piirdub, ei ole nad üritanud kordagi ise mune katki teha ega ära süüa. Toorest muna saavad nad nautida alles peale minu kobakäpsust.
Olen Vaulinnuga ühte meelt - täisväätuslik, õige ratsiooniga ja õiges koguses sööt ning õiged pidamistingimused hoiavad ära igasugused probleemid. Aga kahjuks on lindudega samuti kui inimestega - ühes peres kasvanud isendid võivad olla kardinaalselt erinevad, ja eks igas peres on ka oma ''must lammas'' olemas
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Munaõgijad   Munaõgijad Empty12.01.10 9:20

Täna jooksin keldrisse hirmsa kaagutamise peale. Ja mida ma näen affraid Shocked kanad õgivad oma mune. Üks tuleb muna "hambus" pesast välja, teised temalt seda rabama. Üks istub pesas ja sööb juba katkise muna jääke. Jõudsin 3 tükki ära päästa. Ma olin totaalses segaduses. Mida kõike ma oma seitsmele kanale ära pole andnud. Viimane kuu on saanud Kanapoli asemel lisaks pudrule ja teradele ka hendrixi täiendsööta. Ja ikka vähe. Evil or Very Mad Nüüd tuleb passimas käia ja munad kohe ära võtta, enne kui nahka pistetakse. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty12.01.10 9:37

Ma pakkusin enda omadele tühjakspuhutud ja siis taastäidetud sinepimune. Vene kange sinep sobis ülihästi Smile Vähemalt viimastel päevadel pole mune enam söödud. Tänud ekanale, tema vist selle nipi kunagi varem soovitas.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty12.01.10 9:43

Tänud, lasen mehel muna tühjaks teha. Talle meeldivad toored munad. Razz
Tagasi üles Go down
ekana
Muneja
ekana


Female
Postituste arv : 116
Age : 60
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/06/2009

Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty22.03.10 6:09

veel paar nippi munade süümise lõpetamiseks: Katsetasin oma kanade peal, nimelt hakkasid äntukad nii oma kui teiste mune sööma. Ehitasin siis nn ''roll-on''põhjaga pesakastid-ei mõjunud, kanad lihtsalt ei lähe sinna pesakasti. Munevad kasti ette maha. Ei mõjunud ka kange sinep ega puumunad. Suures hädas hakkasin neid siis ükshaaval eraldama, et selgitada kes sööb-kokku sain sööjaid seitse. Pea mahalöömine oleks lõpetanud kogu mu munatoodangu. Siis hakkasin söötmist üle vaatama. Nimelt kasutan ma normeeritud söötmist ja selgus, et proteiini palju. Näljutasin neid siis 2 päeva, selle ajaga sahmisid nad mööda aedikut ringi ja muudkui siblisid, otsedes mahaaetud söödajääke. Polnud aega enam mune nokkida.
Kolmandal päeval siis alustasin poole söödakogusega (vähendasin kaerajahu ja õlikoogi jätsin üldse ära).

Juba 3 nädalat ei söö ükski kana mune!!!! Näljutamine aitas 100%-liselt.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munaõgijad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munaõgijad   Munaõgijad Empty

Tagasi üles Go down
 
Munaõgijad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: