KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Veider käitumine.

Go down 
+3
Buntik
kross
ulaturo
7 posters
AutorTeade
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty27.11.09 4:14

Mõnda aega jälginud Faverolle noorlinde, tekkis mul mure. Millegi pärast olid neil veidrad pealiigutused. Küll pandi pead liiga alla ja küll vahiti lage(minu arust), võtsin kätte ja istusin nende juures ja jälgisin.
Asi tasus vaeva, jõudsin järeldusele, et selliseid kummalisi pealiigutusi teevad, suurte ja lopsakate habemetega linnud.
Neil külgede pealt, vuntsi osad nii pikad, et lausa varjavad silmi ja alt poolt jällegi habemed liiga pikad(kui pea all, siis habe ripub toidu ette).
Loomulikult tuleb tera leidmiseks, kasutada igasugu nippe, et pihta saada. Ega liiga võimsad habemed polegi linnukestele endile nii hea asi, mis sest, et Jõulud ees. Nii võib ju nälga jääda.
Nüüd siis selge, miks vanadel lindudel habemed märjad. Tegin noortel ka vuntsid märjaks, jälgisin neid. Igatahes märgade ja sorgus habemetega, käitusid nad täitsa normaalselt.
Kuid, et kauem püsiks, äkki peaks zeleed kasutama. Laughing Maha ka ei raatsi ajada.
Nüüd mul ka selge, miks siidikas ennast uputab, tal nimelt müts nii lai ja kohev, silmini, segab ka toidu otsinguid Wink
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Külaline
Külaline




Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty27.11.09 7:26

Paduaanikate puhul on jah see "kulunud" probleem, et näe sealt tagant. Koduses majapidamsies võid lühemaks, mitte maha lõigata. Näitusele minevad linnud jäetakse puutumata. Äkki maast kõrgemale toidu asetamine nagu silmade kõrgusele/ette tasub end ära?
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty28.11.09 8:49

Veega vuntside silumine,pole tõesti lahendus. Linnud kratsisid oma loomulikud habelokid kohe krussi tagasi, tundub, et ainuke lahendus on lõikus, kahjuks. (Vanatoomased) Laughing
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Veider   Veider käitumine. Empty30.11.09 18:47

Minu valge siidikukk käitub ka veidralt. Kanadel on omad lemmikud pesad, kus neil meeldib munemas käia. Üks pesa on niigi küllalt väikese mõõduline ja seal siis muneb korraga kaks kana ja alati peab veel see valge siidikukk ka sinna mahtuma, see on nii naljakas vaatepilt, kuidas ta end seal kanade alla sätib ja kanad ei tee ka talle midagi.Ja siis kükitabki seal kana kõhu all seni, kuni kana munenud.
Ja siin kirjutati alles hiljuti, kas kukel võib olla oma lemmik kana. Minu ühel chabo kukel on küll ainult oma proua, temaga koos kõnnivad koguaeg ja ainult seda kana kannustab ja kui kana muneb, ei lähe kukk kaugele, nii truud kukke pole ma tõesti varem näinud. Teised kuked küll ei vali, nendel läheb loosi kõik,vahet pole on ta suur või väike.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Veider   Veider käitumine. Empty30.11.09 19:12

Vahva on vaadata ka seda, kui pesakastides pesamaterjali vahetan, siis alati on kuked kohe pesas, kes korrastavad need paremini üle.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty03.12.09 20:02

Olen juba mitu hommikut tähele pannud kuke imelikku käitumist. Lähen sööki ette andma, panen tule põlema. Alati näljane kari kohe sööma. Kukk nokitseb ka natuke, kuid siis kukub kanu kahele poole laiali peksma. Ajab taga, pobiseb väga imelikult. Vahel teeb oma tantsuliigutusi. Aga käitumine on ikka üsna agressiivne. Algul tundus mulle, et ta mängib ülemust, et tema määrab, kes enne sööb. Kuid siis selgus, et hommikul oli kukel suur sugukihu. Ei teadnud, kellele selga ronida Laughing Nii need vaesekesed põgenesid/lendasid mööda elamist ringi. Lõpuks saab ikka kellegi kätte.
Tavalisel kellaajal on ta ikka soliidne, kudrutab ka eelnevalt. Aga hommikuti on tegu suisa vägistamisega Evil or Very Mad .
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty03.12.09 23:29

Pead mõneks ööks tule põlema jätma Smile
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty04.12.09 0:00

Mis see tule põlema jätmine annab? Kas rahuneb maha?
Eile puges kanapessa, kukkus seal pesa tegema. Muudkui kutsus kana enda juurde Razz Aga kana läks ikka teise pessa....Naiste/meestevahelised suhted Very Happy
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty04.12.09 6:30

Oh, sellised need kuked on jah Smile Hommikuti minu vaesed kanad, ei tea ka, kuhu pageda! Ja mul ju neid kukki mitu.....
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty06.12.09 8:53

Minu kanadele oleks sellist agresiivste kukke vaja. Smile Vana kukk on liiga vana asjatamiseks ja noored on veel väiksed. Sellepärast kanad kõik minu jalge ees lösutavad.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty07.12.09 0:17

Kiti,minul läksid kaks noort kukke koos vanaga ,külmikusse pottiminemist ootama Smile Kolm jäid alles,kuna nad eriliigilised.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty08.12.09 5:08

Tänane naljakas tähele panek. Pruun kana läks munele ning hakkas tegema tibu siutsumise hääli, siis tegi susisevat kurguhäält. Samal ajal oli teisel pruunil ka isu sama pesa peale minna. Lõpuks sai esimene munaga hakkama, ning kukkus kaagutama. Kohe oli järjekorras olev kana pesas. Enne kui esimene veel läinud oli, hakkas tema alt mune enda alla veeretama. Kusjuures tegi sellise hirmus tähtsa näoga: "Ma tean küll, et sul seal muna on! Anna siia". Veeretas endale munad kõhu alla ja jäi munema Very Happy Mingi hetk istusidki koos pesas :-)
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Veider käitumine. Empty
PostitaminePealkiri: Re: Veider käitumine.   Veider käitumine. Empty

Tagasi üles Go down
 
Veider käitumine.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: