KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Naat ja nõges kanadele?

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Naat ja nõges kanadele? Empty
PostitaminePealkiri: Naat ja nõges kanadele?   Naat ja nõges kanadele? Empty08.10.15 10:34


Naat ja nõges kanadele? KqWOFNq

Kas naati võib sarnaselt nõgesele talveks kanadele kuivatada (vihtadena)? Ei ole olnud mahti uurida sel teemal, äkki keegi teab nö. unepealt teemat. Meil siin palju vanemaid ja kogemustega linnupidajaid.

Illustreeriv pilt pärit Googlest vms.

M.
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Naat ja nõges kanadele? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Naat ja nõges kanadele?   Naat ja nõges kanadele? Empty08.10.15 10:38

Arvamusi:

Kas "piimanõgest" võib ka kimpu panna ja vihaks teha.

Naat kõlbab endalegi söögiks

inimtoiduna naati võib siiski noorena süüa, kui ta vanem on, siis on nõrgalt mürgine (salatisse). Paljud seda ei tea.

Ma kasutan maitsetaimena lihatoid sisse!

Üks vahelepõige, kui nö. nõges-naadiga ära niita ja ära kuivatada, siis peaks ju sellest saama ka jahu teha (kui purusti vms.) olemas.

Meil on üks põllulapp naati täis kasvanud. Võtsin vaevaks seda vikatiga niitma hakata. Lootsin pisut ise kanadele talveks allapanuks kuivatada - et siis ehk leiavad sealt seest ka midagi söödavat.... Olen seda naati seal põllul nüüd juba neljandat päeva keerutanud ja see ei taha kuidagi ära kuivada:( Lehed on juba krõmpsud aga pikad ja jämedad varred on ikka alles toored. Nii, et mina olen naadi kuivatamisest loobunud. Mõtlesin selle hoopis kompostiks ja peenramaal mutšiks ära kasutada. Kuna naat on hirmsasti tigusid täis, siis täna viskasingi niidetud naadi esiteks kanadele ette - teevad selle "puhtaks" ja lisavad väikese väetise ennem, kui niite peenrale vean:)

Tehke naadist salatit või pange ühepajatoidu sisse. Samamoodi ravimtaim nagu nõges. Kui kana saab nõgesest vitamiine siis naadist ka. Kuivatada tuleks samuti vihtadena muidu vaalus maas võtab sajandi aega et krõbedaks saaks.Idee poolest peaks enamus laialehised rohttaimed kuivatatuna head nokitseda olema talvel... nii kanadele kui teistele lindudele.Antti.Kuivatatud taimed pudistad talvel vihast kasvõi pudrule lisandiks kui vihana ette panna ei taha.

naadi kuivamiseks on vaja rõuku, aga seda igaüks teha ei oska, peavad olema ka rõugupuud

Naat ja nõges kanadele? Poanse_

Meiekandis nimetati neid aunadeks wink emoticon ja teha mõistan veel algusest lõpuni smile emoticon

Siin kunagi keegi mainis, et paiselehed sobivad ka kuivatamiseks kanadele...On see nii?

kana naati ei söö smile emoticon

Aunapuud meilgi veel olemas. Kanad söövad täpselt seda mida nad on harjunud saama. Meil söövad rabarberi lehed ka ära kui ette annad...

Terviseleht 26/2000: Mürgised ilutaimed - http://www.terviseleht.ee/200026/26_myrgised.php
Paljud populaarsed ilutaimed on mürgised. Mürgine võib olla kogu taim või selle mõni osa. Seda ei tohi unustada eriti perekonnas, kus on väikseid lapsi.

Kanadest seal ei räägitud,neil teistsugune seedimine kui inimestel.Inimestel magu,kanadel 2 pugu. Ehk paneks lapsed ka toaaresti sest aia nurgas on rabarber...Jah,maal on ohtlik elada...itc. Tomat ju ka kasvuhoones mürgine ja piibelehed(maikellukesed) on mürgised ja sääse hammustus tekitab allergiat,mesilased lendavad jne. Linnarahvas peaks skafandri selga tõmbama maale tulles,et ometigi värske õhk,linnulaul ja elus loodus nendeni ei jõuaks:)

Rõuku, jah:) Mul on lapsepõlvest vaid üks väga udune mälestus kodusest heinateost. Praegu konsulteerib mind telefoni teel maal ülesse kasvanud ema;) Ise mäletan, et rõuku pandi ikka suht kuiv hein üsna tihedalt. Minu aju ei luba sellist nätsket asja kokku pressida. Kardan, et see läheb seal hallitama. Vaatsin veel hommikul üle, et need naadi varred on praegu vaid pisut närtsinud - ikka suht toored. Olen väikese osa niidetud naadist ikkagi kuivama jätnud - vaatan kaua see siis aega võtab. Minu probleem on ehk ka see, et niidetud ala on suurte kuuskede varjus. Sinna hakkab alles peale lõunat päike paistma. Võibolla pikendab ka see kuivamise aega...

Mis naadi söömisesse puutub, siis meie kanad kohe naadi peale ei torma, aga hädaga ikka näksivad seda ka. Tõstame oma kana aeda aeg-ajalt uue/värske lapi peale ja sealt süüakse suht kiiresti enamus rohelisest ära. Ainuke taim, mis püsti jääb on piimanõges:) Vähemalt meie kanadele pole mul seda mõtet kuivatama hakata - paljalt piimanõgest vist küll ei sööda. Peaks hakkama muu toidu sisse peitma;)

See, et kanad praegu miskit välja praagivad, ei tähenda veel seda, et see neile talvel ei võiks peale minna wink emoticon

Rabarber on kanale sobimatu (nagu ka paprika ja tomati varred ja lehed). Kuivades peaks naat peaks muutuma mahedamaks, talvel võivad isegi näksida - nii ütles üks väljaspool FB-ki.

ega jah, naati vist rõuku ei pane, kui ei ole 3nädalat kuiva. Aga siis saab kimpu panna, kuiva tuule ja päikse kätte, kuivab ära nii mis mühiseb.

küüslauku võib ka kanadele anda.

Kanade söötmiseks on ka selline tore võimalus: http://www.geofflawton.com/fe/64322-chicken-tractor-on-steroids
Mulle üldse meeldivad Geoff Lawtoni videod. Selleks, et videod näha on vaja lehel vaid oma e-kirja aadress sisestada. Ehitan ka kanade aeda komposti hunnikuid (kuhu niidetud naadi hästi ära saab kasutada). Midagi nad sealt igal juhul usinalt otsivad ja söömiseks ka leiavad:) Kuna minu komposti hunnikud on suht pisikesed, siis meie kanad saavad ikka teri ka.


Ma plaanin ka tulevikus siseõue ühte nurka teha 2 komposti hunnikut, kus ka kanadel õigus sahkerdada ja tuustida. Karjuvat vajdust hetkel ei ole kuna neil suur ala kus hetkel möllata.

Geoff Lawton -i astangulist niisutusega alternatiivset misiganes (ei oska sellele nimetust panna). Olen sellise asjaga juba ammu tuttav, oli üks dok.film temaatiline.

Kuidas siis naadi kuivatamine edeneb:) Ma olen oma naadi hunnikusse korjanud (vihma kartuses) ja käin seda aeg-ajalt saputamas. Paistab juba päris hea. Ilmselt saab ikka talvel kasutada:)

Mina ise lõin käega, sain mingi koguse nõgest kimpudesse. Mõtet veel maha matnud ei ole. Olen siin mõelnud m,et kui teha heinaks ja siis nö. jahuks teha. Aga kuidas ei oska hetkel veel öelda, oleks vaja suurt kohviveskit

Loen ka oma "naadiprojekti" ebaõnnestunult lõppenuks:) Selle mõne vihmase ilmaga sai mu enam-vähem kuiv naat täiesti märjaks ja täna seda liigutama minnes avastasin ligase ja juba hallitava massi frown emoticon Kui just Geoff Lawton tongue emoticon ei ütle, et "sa pead naati kuivatama, et sinu kanad kuldmune munema hakkaks", siis mina naati enam ei kuivata

Allikas: internet

Tagasi üles Go down
 
Naat ja nõges kanadele?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kala kanadele
» Munakoored kanadele
» Kui palju ruumi kanadele?
» kanadele kitsepiim
» kanadele mais

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: