KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Ära anna kanadele neid ...

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Ära anna kanadele neid ... Empty
PostitaminePealkiri: Ära anna kanadele neid ...   Ära anna kanadele neid ... Empty08.10.15 10:10

Ära anna kanadele neid ... OeTTDBR

Wanaema tarkus, müüdid, kuulujutud ja mida naesed saunas rääkisid. Idea

Mis on sinu kogemused ning tead hoiatada: MIDA KANADELE MITTE MINGIL JUHUL SÖÖGIKS ANDA EI TOHI!

Või siis mida ei oleks hea anda - ette visata?



Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Ära anna kanadele neid ... Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ära anna kanadele neid ...   Ära anna kanadele neid ... Empty08.10.15 10:14

Sai lesta praetud, üks ütles viska ette, teine ütles ei viska - rändas kompostihunnikusse.

Siin väike loetelu http://bit.ly/1UkvIBj ubade kohta oli veidi üllatav.

toores kala pidevald annan kanadele hiljem koristan kala pead selle pildil ainuke tuttav asi küüslauk

Kõrvitsaseemned, kartuli idud.

Kõrvitsaseemneid saab anda, samuti valgeveiniäädikat tilgake joovee sisse, küüslauku. Need asjad peletavad ka siseparasiite. Liiga soolast ja piprast ei saa anda, mina ei ole andnud elavat pärmiseent.

Toorest kartulit/kartlikoort ei tohi anda aga muus osas on kana kõigesööja.

keegi varem kirjutas,küüslaugu õisikute järgi kanad hullud---

küüslaugu õisikud tõesti meeldivad neile, üldse on küüslauk neile meeltmööda. rabarber ei olevat neile hea.

kana ise teab,mis tal hea

Meil on kanad saanud lisaks viljale ja jõusöödale ette kõik, mis köögis üle jääb. ise valivad. Alles jäetakse pipraterad, loorberilehed ja ära põlati ka meeekaanetis.

Toomeorg Miks kartulikoort ei tohi anda? Ma olen kõik koored kanadele andnud...?

jänkudele ka ei tohi anda,äkki mürgised,kui roheliseks päikse käes lähevad,parem ära keeta,siis anda,

Kanad ei seedi toorest kartulit ära, see koguneb pugusse ja jääb sinna, ei välju ning kana sureb.

avokaadot ei tohi anda

Avokaadot, alkoholi, maiustusi, rabarberit, tomatit? Aga paraku käivad tomateid ise nokkimas aias ja kasvuhoones kui aga saavad :S

Meil käivad ka kasvuhoones tomateid söömas smile emoticon

Kõrvitsat olen andnud alati koos seemnetega, pole kuulnud et ei tohi. Huvitav, mis põhjusel ei sobi?


Keeld vist tomatitaimele rohkem, kui viljadele?


Mina arvan, et kanad teavad ise kõige paremini, mis neile hea või halb. Muidu ei saaks neid õue lastagi ja võimatu on ju jälgida mida keegi parasjagu põske pistis.

Ega nad aias ei puutu tõesti rabarberit ega kartuleid smile emoticon meie kliimas pole ka avokaadode ega tsitrusviljadega muret, et kanad saaks ligi Smile))

Kõrvitsaseemned on parasiitide vastu, kuid suures koguses võib tappa, sest minu teada on loomulik, kui kanal veidi siseparasiite

Mina arvan, et kõik võib suures koguses tappa. Mina olen täheldanud oma kanade põhjal, et kui ikka isu täis, siis ei söö ka.

Asi läks segadeks mu jaoks. Millised siseparadiidid on kana puhul loomulikud ja mis kogusest jutt? Ja kas ja kuidas kõrvitsaseemnete söömisest tingitud siseparasiitide hävitamine tapab kana?

Kõrvitsaseemned on looduslik ussirohi - võib anda! Rabarber viib kehast kaltsiumi - ei ole soovitav anda, kuigi ise nad seda söömast ei keeldu. Toores kartul võib pugu umbe ajada - ei ole soovitav anda. Avokaado tapab - ei tohi anda! Tomat ise ei tee midagi, pigem taimed on ohtlikud. Alkoholi soovitati, vanades raamatutes, anda siis, kui kana hauduma tahad saada

Mina olen kanadele alkoholi ikka riiklike pühade ajal andnud. Eriti meeldib neile Vana Tallinn ja pele nokkimiseks kiluvõileib
Avokaado ei niida ka lausa jalapealt kanu, vähemalt viljaliha mitte. Tean kanakarja kes elus (ja terved) peale suure avojaado hulga söömist. Aga ülalpool viidatud blogi on täitsa tore lugemine!

Tomat, jutt käin jah siiski eelkõige tomati ja eriti paprika taimedest. St. kui kompostihunnik kanaias, siis sinna ei tohi neid taimi visata (jäänuseid), kuna on reaalselt siiski mürgised kanale.

"kana ise teab,mis tal hea" ma veidi vaidleks. Kui loom oleks looduses siis jah, kui ta on taras, kus on must maa - söödud, siis on olukord teine!

Minul naaber kartuli kasvataja juba üle aasta purustab toorest kartuli ja pole veel kanad surnud ,ise ka talvel olen andnud keetmata kartulid muidudi ilma iduteta

Ma ei rääkinudki nö linna-kanapidajast. Mina räägin enda kogemusest. Minu kanad on looduses, seal kus nad peaksidki olema.

Ei noh, ma räägin, kui inimene on võtnud liigi, kodutanud ning heidab talle ette asju, mida looduses miski kunagi ei heidaks. Ma tõin praetud lesta luud näiteks, et kuskohast metsas lind saab vahel praetud lesta luid?

Nõustun, kana on kõigesööja ja reguleerib suures osas ise (ei pea pead vaevama), kuid kui on 4x6m aedik, kus must maa siis kana mekib või sööb misiganes sinna visatakse.

Mina kasutan nendega loogikat, nt lesta luid ette ei viska, sest need on liiga tugevad. Samas kilud ja räimed lähevad, pehmed. Olen näinud kui nad hiiri ja konni püüavad ja alla neelavad tervelt. Ma ei tea kuidas nad sellega hakkama saavad, aga saavad. Tegelikult ükskõik kes, kes on vangistuses, sööb seda mis kätte saab.

Minul saavad keskmiselt 2 korda nädalas tooreid kartulikoori. Elus....ja mingeid vaevusi pole kah märganud. Ilmselt võib probleeme tekkida, kui toores kartul on kanade ainuke pidev sööt....


Arutelu allikas: internet

Tagasi üles Go down
 
Ära anna kanadele neid ...
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadele mais
» kala kanadele
» Munakoored kanadele

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: