KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanad peavad talveks teise lauta kolima.

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanad peavad talveks teise lauta kolima.  Empty
PostitaminePealkiri: Kanad peavad talveks teise lauta kolima.    Kanad peavad talveks teise lauta kolima.  Empty08.10.15 9:12

Kanad peavad talveks teise lauta kolima.  Zdt7T7Y


Palun abi. Kanad peavad talveks teise lauta kolima. Tänaseks on vaid põrand valatud. Tahan, et kanadel oleks hea ja ilus ja mugav! Äkki on teil häid mõtteid??!! Sööginõu asukohad , õrred ja pesakastid..


-----------------------------------------------------------

Vastuseid:

25 kana+2 kukke

Kanadel on ilust kindlasti oma arusaam. Aga ülemine õrre pulk olgu võimalikult kõrgel lae all, seal on talvel soojem.

nad jagavad l lauta 33ruutu , veel 11 lambaga smile emoticon

Siis soovitaks veel kanade päevapikendamise valgustust paigaldada nii, et see ei valgustaks lammaste poolt, muidu nad lähevad lammaste selga istuma või kuskile lambaaediku äärele ja villale ei mõju see just hästi. Sama õrtega, lambad ei tohi sinna alla pääseda. See kõik käib just talve kohta, kui kõik laudas.


Omast tarkusest eraldaks kanadele ikka päris oma laudaosa. Kasvõi kahekorruselise, kui muidu ei mahu. Need linnud ikka reostavad lammaste sõimed ja villa ära muidu. Lambad jälle söövad kanatoidu ära. Oleneb kui kõrge laut on, veel on variant, et lambad "esimesel" ja kanad teisel korrusel, nö. puuris. Soojem ja muretum.

Mul on lammastest eraldatud aiaga, kuid see peab vaid lambaid. Pesakastid on kõik lammaste poolel ja ka õue pääsevad lammaste poolelt. Võiks ju olla ka võrk lisaks ja pesakastid omal poolel aga pole näinud eriti mõtet, sest tegelikult mul nad ju niikuinii enamasti lahti ja väljas, nii palju kui tahavad. Valgusega annab aga ära hoida, et nad lammaste poolele talvel magama ei läheks, sest seal on lihtsalt sel kellaajal juba pime. Kana aga on kanapime smile emoticon

Õige reziim kui on päeval valge siis olgu öösel pime ja nii kevadeni välja

Minul oli kanala kõik seinad ja ka vahesein, et nad ei saaks Kitsede juurde, peene traatvõrguga kaetud. See takistas ka minkide ja selliste elukate sissetungi. Aga samas takistas ka kanadel välja ronimist mujalt kui oma auk seinas.Kui põrand on betoonist, siis pole põrandale loomulikult vaja smile emoticon


Kana ja kits sobivad imehästi kana istub kitsel seljas ja otsib midagi tema karva seest mingi aine on mis kanale vajalik

Jah, aga meile meeldis hoida korras ülejäänud lauta smile emoticon

meil olid esimesel talvel kanad koos lammastega, see oli see paar aastat tagasi überkülm ja pikk talv. 5 lammast ja 20 kana ja kanad istusid suure külmaga lammastel seljas, nii oli ilmselt kõige soojem. smile emoticon õrte kohapealt aga vaata, et kanadel oleks võimalik magada ühel tasapinnal, lae all on küll soojem ja parem, aga sinna lähevad "ninamehed", ehk siis kes kõrgemal, see tähtsam nina laudas. minu õrred on kõik täpselt samal kõrgusel ja kui lammastele tuleb ette ka mingi aed, et nad kanade juurde ei pääseks, näiteks kanade sööki sööma, ja kui selle aia peal kannatab ka magada kanadel, näiteks puust aed oli meil, siis ka selle aia kõrgus võiks olla nagu kanade õrred on, jällegi, et kõik kanad oleksid laudas võrdsed. kedagi ei pekstaks madalamale positsioonile ja keegi ei pääseks juhi kohale. kui on vähe kanu, siis lihtsam, aga kui kanu juba rohkem ja soov tuua ka noorkanu ja tibusid, siis on natuke raske kui keegi laudas ülbab. smile emoticon

ahjaa, et kanad lammaste sõime ei pääseks, siis see oli mul võrguga laeni kinni pandud. alumine pool oli sõim nagu sõim ikka, peaaegu nagu V tähe kujuline, aga ülemine pool oli võrguga laeni, lammaste pool lihtsalt võrk ja väljaspool võrgust luuk, mida siis sai avada, et heina panna. see sobis minusugusele laisale imehästi, sest tänu võrgule sai heina laeni välja panna, alt söödi ja hein vajus muudkui peale, ei pidanud iga päev heina vedama smile emoticon


vot, enam vähem sama mure , maja ja põrand valma , vaja nats soojustada ja siis muu vajalik inventaar ning väiksed ehitus apsakad parandada , kuna nyyd sattus vee koht, täpselt oletavate õrrte alla , nii et tegemisi on , lootsin saada juba ka uude ja suuremasse , ega vanalgi pole viga , aga see oli ajutine ja nii 5 aastat , kui ei tee edasi jääb veel seisma

miks sa tahad kanade hierarhia välja suretada? See on nende loomulik käitumine, et kes millisel positsioonil on. Sinu jaoks võivad nad ju võrdsed olla, aga omavahel nad pole ikkagi võrdsed. Karjas lihtsalt on alati mingid reeglid.
Meid võib mõjutada ainult see, et kui karjas on juhtpositsioonil olev kukk, siis vabakäigu kanad püsivad grupis koos ega haju kuhugi metsa laiali. Kui kukk kõrvaldada, siis karjal juht kaob ja kanad hajuvad üksikuna ei tea kuhu, liiga kaugele ja nagu kaotavad ohutunde.
Huvitav kas tegelikult peaks ütlema kanaparv? Lindudel ju on üldiselt parved ja loomadel karjad smile emoticon


Lammastele plaan sulud ümber selle metalli ehitada, hea pakiheina täis panna,

Eilse seisuga on meil 10 utte ja üks jäär

Kas kanadele on betoonpõrandale parem saepuru või põhk?

Neile meeldib rohkem, kui nad seal siblida saavad, aga mina polegi kanade ruumi eriti enam midagi pannud. Mul on seal pool meetrit komposteerunud allapanu ja sõnniku segu, mida vähendan mõne aasta järel natuke ning asendan kuivade puulehtedega. See imab nii hästi, et ei muutu kunagi märjaks. Lammaste poolel on heinajäägid. Eks tuleb ikka vaadata, kuidas odavamalt saab.

Puulehed hea mõte! smile emoticon Varsti hakkab riisumise aeg! Kuigi mul vaid kastani lehed, mida pean hoovis riisuma- muud lehed viivad tuulehood ise metsa tongue emoticon

Eks see kanade hierarhia ole kahe otsaga asi. smile emoticon seni kuni ma ei taha leida mõnda surnuks pekstud lindu oma laudast, on nad võrdsed ja nii jääb. Olid minulgi esialgu erineval kõrgusel. Terve esimese talve. Kevadeks aga sai mul nendest taplustest kõrini. Kukk on karja juht ka siis kui ta kanadega samal õrrel magab. See ei olnudki reeglina kukk vaid keegi kanadest, kes ülbeks läks ja neid nokkima hakkas, kes allpool olid. Seega, eks võib ju ise katsetada, minu jaoks toimib kõik hetkel kui kõik on võrdsed.

Nii palju ma veel täpsustaksin, et see ei ole karja juht kes kõrgemal magab, vaid isend, kes peab ennast kõigist paremaks ja pigem võtnud nõuks hävitada ülejäänud kari, mitte juhtida. smile emoticon

Ma olen sellist lauspeksmist vaid erandina näinud. Kunagi kui üks lind oli mul mingi puudega, siis toimus midagi sellist. Kannibalismi mul esinenud pole, kui mitte arvestada näiteks kukede kakluses veristatud kaela, mida siis mõned kippusid nokkima. Võimalik, et mul on kanadel liikumiseks lihtsalt nii suur ala, seetõttu väheneb ka omavaheliste konfliktide hulk.

Nii valgustus selge ja allpanu ka, Nüüd veel õrred ja pesakastid! Mina ei ehita ja pean mehele täpsed juhised tänaseks andma tongue emoticon Mitu pesakasti 25le hea oleks? Ma täitsa algaja grin emoticon

Mida rohkem, seda uhkem. Valikuvõimaluski ju hea. Kuigi nad munevad ka mitmekesti ühte ja pole probleemi. Igal juhul mitte vähem kui 5, pigem võiks olla 10.

kuskilt lugesin , et 5 kanale yks , kuigist olen ise selle poolt , et ikka rohkem peab olema , Talve pesad , kui mõni muna õgija , muna kaob ära

õnneks , täna läheb asjaks , vast saab ikka korda , , muidugi sinna mõte liigub õrrtele ja pesadele , hetkel alles projekteerimisel ,minu peas

Talvise munaõgijate võimaluse tõttu, ma lõpetan mingi hetk, kui külmaks läheb ja lauda uks hakkab öösiti kinni olema, pesamunade hoidmise. Kui iga päev pesad tühjaks korjata, siis on väiksem tõenäosus, et keegi mune hakkab sööma. Ka talvel pole nii suur võimalus, et nad uued pesad kuhugi teadmatusse tundmatusse kohta teevad. Lihtsalt, hommikul saavad palju hiljem välja ja kui lumi maha tuleb, siis ei käi enam mööda õuet ringi ka.

pole kunagi pesa muna , alati korjatakse ära , aga jõua seal pepu taga passida , siis võtsime abi nõu kasutusele ja toimib , muidugi teises pesakastis on juhtunud , kui saan kätte söödiku ja siis ... armu ei anna kahjuks ,

Õnneks mul pole siiani nad kuhugi, peale pesakasti, munenud

Kui kanad vabalt, siis nad ei arva, et pesakast on parem, kui lakas heintes, puukuuris riitade vahel, rehealuse seinal olevas riiulis või suvel hoopiski kuskil metsaveerel nõgestes.
Kui siis pesamuna jätad leitud pessa alles, siis nad ei jäta seda pesa maha, et järgmist ära peita, vaid jätkavad sinna munemist.

ma olen ka suvel hädas nende pesadega mis tont teab kust välja tulevad, tavaliselt leiab neid veel terve talve kusagilt heintest. pesamunaks sobib ka vastava suurusega kivi. smile emoticon

Meie kanadele kivi ei meeldinud, otsiti uus pesa. Ma veel olin nii õnnelik, kui munakujulise kivi leidsin... grin emoticon

Kivi on liiga raske, võib ka mõne munakoore lõhkuda. Tean, et on tehtud puumune pesadesse.

Mina panin pesamunaks liivaga täidetud üllatusmuna smile emoticon

Meie omadele üllatusmuna ka ei sobinud. Puumuna ei ole veel proovinud.

Pruun piastikust muna sai silikooni täis lastud ja nii sarnane et ise mitu korda tuppa toonud koos teistega.

Meie panime mööda elmentaarsete asjadega - valgustusega, aga viga sai parandatud nii, et eraldi kanadele valgustust panna saab. Samuti tuli tekitada pistik ja konks soojenduslambi jaoks.
Kitsede-lammaste ja kanade koos pidamine tekitas eile esimese ohvri, kitsed rabelesid ja astusid ühele kanale peale, see on nüüd vigane ja ei tea kas ellu jääb:(. Muidu on meil küll kanad neile eraldatud ruumis, aga sinna pääsevad õuest läbi kitsede ruumi, kus siis sündmus aset leidiski.


Üllatusmuna meie kanadele pakkus nii suurt huvi, et nokkisid seda, kuni kinnitusteip maas ja raskuseks pandud sisu väljas smile
Jälle uus hea mõte .pistik

Lugesin oma eelmist kommentaari. Too vigadtatud kana sai terveks ja elab tänini. Kanad kolisid vahepeal teise kohta, kus on mõni lammas ja kits ka olnud nö karjast eraldamise eesmärgil ja seni kõik ok!

Minul elavad uues laudas koos kanad , tibud, lambad ja nüüd ka talled

Arutelu allikas: internet

rabbit


Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanad peavad talveks teise lauta kolima.  Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad peavad talveks teise lauta kolima.    Kanad peavad talveks teise lauta kolima.  Empty08.10.15 9:12

Loodan, et keegi sai kasvõi mõne vihje, nõuande vms. siis tasus mu kopi+pasteetimine ka ära. Kuna ise alguses pidin ka üsna nullist alustama ja hüva nõu kulus marjaks ära.

Adios
Tagasi üles Go down
 
Kanad peavad talveks teise lauta kolima.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanad peavad plaani.
» talveks...
» Talveks hoiukoju

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: