KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanad peavad plaani.

Go down 
AutorTeade
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

Kanad peavad plaani. Empty
PostitaminePealkiri: Kanad peavad plaani.   Kanad peavad plaani. Empty05.05.14 5:53

Väga veider, et mu neli pruuni kana ühel päeval enam ühtegi muna lauta ei munenud. Arvasin, algul, et saunas heina sisse on munemas käinud, aga ühel hommikul lasin veidi hiljem välja ja siis nägin, kuidas üks jooksuga nurga taha lehe hunnikusse läks. Hiljem leidsin sealt terve hunniku mune - järelikult on nad seal käinud. Korjasin munad ära, ühe märgistasin ära ja jätsin pesamunaks, et nad mujale munele ei läheks, aga nad nägid mind mune ära korjamas ja nüüd enam sinna ei lähe - ja ma ei tea ka, kus nad käivad. Pesamuna oli aga täna pesast mitu meetrit eemal maas ja ära lõhutud, pool koort oli järgi ainult. Samas kui teiste munadega tuppa läksin, siis üks pruun "plaanipidaja" käis mul järgi ja kaebles imelikult terve tee ja veel ukse taga ka. Ei olnud tavaline kaagutamien ega munemise kaagutamine, hoopis selline imelik hädaldamine... Olen ka märganud, et kukk ronib vahest kuhugi peitu, teeb nagu pesa sinna ja siis kloksub ja kireb seal, kutsub kanu sinna. Ometi on mu pruunid vabriku kanad ja haudumismõtteid neil olla ei tohiks. Samas jama ju, kui nad munad ära peidavad. Kas peaks neid kauem kinni hoidma ehk? Või pigem lasta neil majandada, vaadata, mida ette võtavad? Väga kentsakas käitumine igal juhul.
Tagasi üles Go down
 
Kanad peavad plaani.
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanad peavad talveks teise lauta kolima.
» kurjad kanad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: