KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Ise sööda segamine kanadele!

Go down 
+9
Aasa
JMaret
Annika
Sohvi
Ellimineerija
urki
kopraonu
iivika63
viiruk
13 posters
AutorTeade
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty11.08.13 9:15

Palun aidake mul koostada söödaratsiooni munakanadele, tahan neile ise toitu segada, mõtlen jahusegu. Mul on olemas oder (nii jahu kui tera), maisijahu, hernejahu, lubjakivisõmerik ja Kanamin täiendsööt. Korraga teeks valmis 10kg. Kuna Kanamini tuleb lisada toidule 3-4% siis olen seda lisanud 10kg jahu kohta 300-400g. Aga kas sellest piisab? Suvel saavad õuest ka. Aga õlid ja rapsikoogid, kas neid on ka vaja? Ma tean, et on, aga neid mul pole. Kogu aeg täistoitu osta läheb kalliks, tahaks natuke odavamalt. Aidake, kes oskab.
Tagasi üles Go down
iivika63
Tibu



Female
Postituste arv : 33
Age : 61
Asukoht : kodutalu
Registration date : 20/04/2008

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: sööt   Ise sööda segamine kanadele! Empty11.08.13 22:51

Väga ajakohane teema.Kindlasti huvitab see paljusid linnukasvatajaid kuidas ja mis nippidega odavamalt oma kanakarja sööta ning üleval pidada.
Mina olen põhiliselt "pudrutaja",täissööta ega täiendsööta ei raatsi kasutada...aastakümneid juba. Kasvueas linnud saavad kuumas vees immutatud odra-nisu jahu segu( kaer oleks kõige parem aga seda on raske jahvatada).Lisan purustatud kala,immutatud rapsikooki,mõned tilgad vitamiiniga e-seleni ja muruniidukist tulnud värsket rohtu.
Söögimuna tootjad linnud saavad ka nisu-odra segajahu aga rapsikooki väga minimaalselt (tekitab munale kalamaitse),purustatud kala kuumutan keemiseni siis see muna maitset ei mõjuta,muruniiduki purustatu muidugi ka pudru sisse, mineraale ei tarvita kuna linnud söövad piisavalt looduslikku ja leiavad uitväljal ussikesi ning nokale sobilikku rohuliblesid küllaga ,näevad päikest ja reguleerivad oma lihasmao veskit kivikeste kugistamisega.
Joogivette lisan minimaalselt kaltsimit...vahel.
Talveks on mul kuivatatud sadakond kõrvenõgese vihta.Seda lisan ka pudrule...suurepärane vitamiinipomm.Isegi praegu korjatud nõgesed on veel head...kuigi neid peaks ikka enne õitsemist koguma.Talvel lisan söödaratsiooni lubjasõmerikku...aga selle segan kuivale jahule mis munakanadel söödaautomaadis vabalt saadaval on.
Ärge hoidke küünalt vaka all...avalikustage oma lindude "salajased menüüd".
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty12.08.13 10:05


Püüdsin Teie poolt antud söötade baasil moodustada ratsioonid, mis peaksid juhul, kui linde söödetakse isukohaselt (õhtuks olgu siiski künad tühjad) kanade soovitud kasvu ja munatoodangu kindlustama.
Liha-munakanade kasvatamisel tuleks arvestada, et nende kasv on tibuna ja noorkanana kiirem kui munakanadel, mistõttu nende söötmisel vanuserühmad peaksid olema järgmised:
tibud 1-30 (ka 40) päeva
söötmise üleminekuperiood 30.-40. päeval; noorkanad 40-130 (ka 140) päeva
söötmise üleminekuperiood 130.-140. päeval munakanad, alates 140.-150.elupäevast.
Alljärgnevalt kolm arvutatud söödasegu:
Kanatibudele kuni 30. päevani: oder 10%, nisu 58%, rapsikooki 30%, trikaltsiumfosfaati 2%.
Noorkanadele 30.-140. elupäevani: kaer 30%, oder 30%, nisu 23%,
rapsikook 15%, trikaltsiumfosfaat 2%.
Munakanadele: 40% nisu, 38% oder, 20% rapsikook, trikaltsiumfosfaat 2%.
Märkused:
1) mais on kallis ja pole mahevili;
2) Noorlindudele võib kaera anda teradena;
3) Trikaltsiumfosfaati on vaja anda fosforivajaduse katmiseks;
4) Kaltsium tuleb tibudele anda segasööda koostises 2-3% ulatuses söödakriidi või paekivijahuna;
5) Munejatel kanadel olgu vabalt ees lubakivisõmerik;
6) 20-40-päevastele tibudele mõeldud segasööta võib anda ka 1-20-päevastele tibudele;
Mis on munakana eliit? Tarvis oleks vaja teada toimeainete sisaldust.

Lugupidamisega emeriitprofessor Harald Tikk.
loodan et lugupeetud professor ei pahanda.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty12.08.13 11:05

See on kõik väga huvitav, samas mahedaid erneid on kindlasti saada ja see on küll väärt valgutoit. Küsiks siia vahele, et nendes ratsioonides on kolm kõige tähtsamat teravilja ära mainitud, kuid kuidas ametlik seisukoht nende teise kahe osas on ka? Üks on leivavili, seda ennemalt ei antud kuna läks omalegi taris, nüüd aga on saada triööri poolt praagiks arvatud osa. Teine on tritik. See kohe spets söödavili sihke. Lindudele muidugi selgeks neid asju ei tee, kõik terad nokivad ära. Välja arvatud eelpooltoodud maisi. Selle jätavad sindrid alles.


Viimati muutis seda urki (22.08.13 8:44). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty16.08.13 22:22

Tere päikest. Hernes on küll vahva asi, aga linnutoiduks mitte parim. tobe küsimus miks seda ise segama peaks, mulju või purusta (mitte jahvatada) ära ja viska ette, isu nokivad ja kaod on väiksemad. Rukkiga väga mängida ei tasu, võtab munemise ära (leib on see eest OK). Kartulipudru jaoks sissesegamiseks jaksab täisssööta ikka osta kui just suurtootmine ei ole.
Urki, mais tuleb katski teta, tiba suur ja kõva koorik pääl, või hankida tavalisest suuremad linnud IRW .
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty19.08.13 9:59

Asi see ongi, et mul on neile pudru tegemisest kõrini, tahaks nii, et jahu ette ja kogu moos. Aga ma saan aru, et kuna mul kõiki vajalikke koostisosi ei ole (nagu õlikoogid) siis vist ei vea hästi välja. Mul linde ikka palju ka, ei jõua neile neid potitäisi ette vedada ja kas ongi suvisel ajal vaja. Nad muidugi ootavad.
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty19.08.13 23:55

Oru Taimeõlitööstus-rapsi ja linaseemnekook.
Paar aastat tagasi sai Raplast ostetud-Rapla Tootjate Liit või kuidas see ametlik nimi oli ei mäleta enam.Seal oli ka päevalillesrotti.
Tagasi üles Go down
Annika
Tibu
Annika


Female
Postituste arv : 37
Age : 38
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 27/01/2013

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty22.08.13 3:06

Mina hetkel uurin sama teemat. Ja vaatasin, et kanaminis on rapsikook sees. http://www.anuait.ee/UserFiles/File/Kanad/KL%20K%20Kanamin_kana_tooted.pdf
Koostis:
Kaltsiumkarbonaat, kaltsium-naatriumfosfaat, eelsegu Layer, rapsikook, sool, koliinkloriid, melass
Tagasi üles Go down
iivika63
Tibu



Female
Postituste arv : 33
Age : 61
Asukoht : kodutalu
Registration date : 20/04/2008

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty22.08.13 6:36

Väga tagasihoidlikud olete oma kogemusi jagama
Tagasi üles Go down
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty22.08.13 8:59

Ma just mõtlengi seda rapsikoogi asja. Kuna mul seda ei ole siis olen seganud 10kg tarvis umbes nii, et 1kg hernejahu, 4 kg maisijahu, 5 kg odrajahu ja siis 400g Kanamini. Kuna mul ei ole korralikku segajat, siis ma ei ole lisaks õli juurde niristanud, läheb ju tükki ja ei saa seda ühtlaselt jaotada. Mõtlengi, et kas sellisest ratsioonist piisaks? Eks ma olen lugenud ka igasugu ratsioone aga no osad on nagu hiina keel ja kogu seda vajalikku kraami mul kodus ei ole. Vanasti oli see kanapidamine kuidagi lihtsam, nüüd peavad kanad kogu aeg vitamiinidest punnis olema, et üldse muneksid...
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty22.08.13 23:45

Mina pudrutan ka - ikka keeva veega paisutatud odrajahu ja keedetud kartul juurde. Lisan pudrusse munakanade täiendsööta (kas siis Tiiviste Punahelttat või Extra Layerit). Lisaks saavad nisuteri. Ka olen värsket kapsast ette visanud, nokivad hästi. Vahepeal andsin ka munakanade täissööta aga läks väga kalliks. Kui vahepeal täiendsööt otsa sai, siis kanad vähendasid kohe munemist. Kui hakkasin toidu sisse uuesti täiendsööta lisama, lisasid kohe mune.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty23.08.13 4:21

Eks kodulindude pidamine on ültse nagu elu.Mõni oskab oma elu väga keeruliseks elada ja lugedes mõnd
postitust on kana pidamine võrdne raketiteadusega.
Minul jäi üks jersey paar eraldi, elab koos küülikute "vabapidamis projektiga",ja kana muneb iga päev
peaaegu 90g mune.Toiduks on olnud ainult nisu ja vesi.Samas bramad saavad 5-6 käigulist menüüd ja
10 kana peale 4-5 muna päevas.
Siit moraal antke mis taskukohane ja kõige käepärasem.
Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty23.08.13 9:10

Loen ja imestan,et mu kanad üldse veel elus on :)Kuna kana sööb peaaegu kõike,siis sellest ma lähtunud olengi. Ja lisaks veel kanaherkku,mis peaks sisaldama just neid aineid ja mineraale,mida toidujääkidest ei saa.Loomulikult nisu ja suurema osa aastast umbrohi.Mingit spets segu vist ei oskakski neile kokku segada ja kardan,et see läheks jube kalliks ka.Igatahes saavad nad mul kaks korda päevas söögi,hommikul nisu ja õhtul segu meie päevasest menüüst ,aga munevad sellegipoolest hämmastavalt hästi.
Tagasi üles Go down
Aadu
Tibu



Male
Postituste arv : 22
Asukoht : Harju mk
Registration date : 22/08/2011

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty25.08.13 8:37

Tere! Meil on 10 kana ja peatoiduseks nisu jämejahvatus (25senti/kg) pudruna ja nisuterad. Kord nädalas keedan kalaollust, rohkem ei söanda. Kas keegi kinnitab veel iivika63 teooriat, et KEEDETUD kala ei jäta munale maitset? Saame veel söögikohast leiva- ja saiajääke, sealt läheb loosi ainult sai. Nii juba kaks pesakonda järjest. Kuidas teistel leivaga?
Erilistel puhkudel ostan külmutatud koerahakkliha ~1EUR/kg, selle peale minnakse pöördesse.
Hea suvine lisapala on teod. Neid on natuke tülikas korjata, plaanin just suurpüünist teha. Toored teo saavad uhmerdatud ja siis nisupudruga ette. Praegune pesakond koguneb künnilinnu karjana töötava muruniiduki sappa ja otsivad sealt tigusid-konni. Täna oli ühel kanal mutipoeg nokavahel.
Sügisel lähevad kanadele ka ülekasvanud tomatid ja kurgid. Kõik munakoored lähevad uhmerdatult kanadele.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty25.08.13 9:59

Tervitused!
Mul 20 nokka.
Mul on talumehelt ostetud teravili - nisu, otra, kaera, vahest hernepärad ka hulgas. Täiendsööt, GMO vaba graanulid. Vahest ka mineraalne lisand, mais jm, mida Kiti pakub.

Igapäevane söötmine - hommikul kui kanad välja lasen, viskan muru sisse kopsikuga teri laiali, sülega õunu, pirne ja kurke, suures nö siblimiskastis on turvas ja sinna sekka viskan vahest niidumultsi (muru on neil kogu aeg olemas), aiast korjan tigusid ja viskan ka sinna kasti, ka naabrid viskavad üle aia omasid juurde (mul juba otsakorral). Vahest kuumutatud kala (toorest ei söö), igasugu aiajääke, eriti armastavad spargelkapsa lehti. Kui õhtul aeg kuuri meelitada, kallan künasse teravilja/täiendsööda segu koguses, mis hommikuseks õueminekuks otsa saab.
Talvel on teravilja/täiendsööda segu ja igasugune köögivili, mis kätte saan. Vahest ka lihtsalt kapsapea vmt.
Keedukartuleid nad loomulikult armastavad väga, aga kuna neidki pean ma ostma ja käe otsas koju vedama, siis seda nad ei saa.

Lubjakivi sõmerik ja erineva struktuuriga liiv on eraldi nõus kogu aeg olemas. Munakoore puru viskan peoga künasse juurde.

Ei keeda, jahvata ega leota midagi. Kui vahest graanulite asemel jahu annan, jäetakse alles. Ka siis kui toidunormi kõvasti vähendan.

Munemine 10 päeva jooksul kuni 9 muna. Valdav osa munast on kollane, väike triibuke valget ümber. Munad imemaitsvad.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty12.03.14 22:38

Tsiteerin: :
Siit moraal antke mis taskukohane ja kõige käepärasem.

 Rolling Eyes eks ta nii on viimane 100 aastat ka olnud, nö. koduses potipõllumajanduses (kodulaudas). Kana on selline vahva lind, kes sööb peaaegu kõike Smile kui ka hani ja part kampa võtta, siis on veidi ka mure, kuna biohunnikud pole (v.a. aia jämedamad osad ja lehed jms.) multši enam ei tulegi. Me siin naersime, et meil on sinna vaid väike samm, meist ei jää mitte midagi järgi, koerad - kassid panevad ka asjad nahka. Tekib vaid inim-rämps, seda kahjuks toodame ka liiga.

Tsiteerin: :

"aiast korjan tigusid"

Selle tegevuse laitis kogenud inimene maha, tigudel on mitmeid parasiite, mis ka kanadele ohtlikud. Või ma eksin ... (ma pean silmas massilist tigude korjet, kui neid on).
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty12.03.14 23:28

5 tigu päevas leiab ikka. Ja naaber poetab ka mõned üle aia.
Eks nad saavad ikkagi suures osas spets. sööta, eriti talvel.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
Sponsored content





Ise sööda segamine kanadele! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Ise sööda segamine kanadele!   Ise sööda segamine kanadele! Empty

Tagasi üles Go down
 
Ise sööda segamine kanadele!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kanadele mais
» Kui palju ruumi kanadele?
» kala kanadele
» Munakoored kanadele

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: