KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!

Go down 
+7
Buntik
my
musimummu
Joosu
Admin
fosse
Cessuke
11 posters
AutorTeade
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 5:53

Loen siit-sealt, et täiendsööta, täiendsööta! Aga meil saavad nad igapäevaselt vet.apteegist ostetud täiendsööta, enne oli kanapol, kuid nüüd seda enam ei toodeta, on mingi teine (nime ei mäleta). Saavad erinevaid teri, käivad väljas jne, aga ikkagi, just need farmist toodud kanad, need kes varem juba olidnö talusegu kanad, nendega pole probleemi. Aga tean, et meil munevad 70 kanast 48kana kindlasti, aga viimane nädal saan ainult 10-20muna, oleneb, kui kiirelt jaole saan, igatahes pesakastid on koguaeg munalögased, igal õhtul puhastan- lihtsalt tuju võtab ära..pane või kõik pakule ja lõpeta lugu ära, no pole ju mõtet, kui muudkui ostad sööta jamässad, siis käib rebane ja siis söövad ise oma mune ja veel 100jama.. Kui laps olin, siis oli meil ka sadakond kana ja ema küll ei mäleta, et tal nii palju jama nende kanadega oleks olnud, isegi teri ega ammugi mitte täiendsööta ei andnud ta suvel, aga meie muudkui söödame igast sodi sisse, et kanad mune toodaka ja need ka söövad nüüd ise ära.. Kurb on see lugu..
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 6:33

Proovi neile sinepi- või tšillimune pakkuda. Puhud muna seest tühjaks ja täidad võimalikult kange sinepi ja tšilli seguga. Tõmbab tagasi küll. Teisena soovitatakse neile puumune või "pesamune" pakkuda. Nokivad end lolliks, aga auku sisse ei saa ja siis loobuvad. See sinepimuna periooditi toimib, aga siis mõni töll avastab jälle munasöömise. Veel saab kasutada mune peitvaid pesakastipõhju. Mul mõned taibud oskavad sealt pisikesest pimedast mustast august ka pea sisse toppida ja ikka mune õgida.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Cessuke
Noorlind
Cessuke


Female
Postituste arv : 76
Age : 43
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 24/03/2012

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 6:46

no aga kui nad juhtuvad selle sinepimuna või puumuna kõrvalt seda õiget muna nokkima, siis nad ei loobu ikkagi.. kusjuures viskasin purgitäie mädarõigast minema ja kanad nokkisid selle kõik ilusti ära, seega ei imesta, kui neile endistele puurikanadele ka sinep sisse läheb, söövad kõike. Pesasid olen ka üritanud igat pidi pimendada, aga tolku ei miskit. Aga kuidas neid kaldpesasid teha, e kuhu need munad siis veerevad? Ei kujuta ette, kuidas neid meisterdada..
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 6:51

Ikka ainus võimalus on teada saad kes ja siis....
Teinekord aga leiad kellegi söömas aga tema polegi lõhkuja ja siis on karistus asjata sest kui juba katki siis söövad teisedki.
Täiensööt siin küll süüdi pole.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 7:33

Cessuke, nendest muna peidukastidest on kuskil teemas siin pikemalt küll juttu olnud ja olen juutuubikust ka erineva keerukusega neid lisaks leidnud. Aga üks lihtsamaid muna peidukasti näiteid on minu meelest siin videos ja sellist pesakasti kaldpinda pole vist kuigi raske ka ise teha või lihtsalt olemasolevat täiendada.

https://www.youtube.com/watch?v=TWuAz0NsE9Y&feature=related
Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 8:43

Olin sama jamaga hädas.Vahel aitab,kui neile mitu päeva jutti munakoori anda,ikka purustatud ja teradega segamini,ehk on neil kaltsiumipuudus.Loomulikult ei välista ma mõne lolli harjumust mune süüa.Lootusetu see muidugi pole,et kohe kirvega asjatama hakata:)
Tagasi üles Go down
my
Tibu



Female
Postituste arv : 20
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 13/08/2011

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 9:11

Mina jooksen jällegi hommikuti harakatega võidu, et munad tervelt kätte saada. Nii kõrini on! Tõbrikute pärast ei julge enam pääsukesedki tallis pesitseda. Muidu oli tall ikka 4-5 pääsuperele koduks. Nüüd on nukker vaikus. Proovisin ka puumune, need tassiti lihtsalt minema. Leidsin neid pärast kõikjalt.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 18:28

Mul sööb üks emahani kana ja pardimune. Hetkel on muidugi munatoodangul kriips peal. Munes vaid 2 kana. Neist üks jäi pesale ja teine jääb kohe-kohe.
Pardid on teinud põrandale pesa ja sealt saab ta munad kätte. Olen pannud juba vana õllekasti ruumi sissepääsu ette. Kanad ja pardid mahuvad seal läbi, kuid hani mitte. Sedasi olen saanud mitu päeva terveid pardimune. Üleeile aga unustasin panna ja kohe olid munad söödud.
Mul läks suur perspektiivikas isahani sedasi noa alla, sest oli sama paha komme juures. Tundub, et ta õpetas seda ka emahanele. Proovin tal seda kommet ära harjutada. Kui ei õnnestu, siis läheb ka Dr noaga tutvust tegema. Kui kellelgi on tingimused, kus haned ja kanad on eraldi, siis võin ta muidugi ka maha müüa. Hanemune ta ei söö.
Tagasi üles Go down
leatorn




Female
Postituste arv : 12
Age : 38
Asukoht : kohila
Registration date : 23/02/2010

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty28.06.12 22:16

Meie saime probleemist lahti tšilli sinepi munadega. Nipp on selles, et õhtu poole kanad enam ei mune ja kui siis mitu õhtut järjest pesakasti see muna panna siis lõpuks nad hakkavad arvama, et muna ei kõlba süüa. Rumalad on nad küll ja söövad kõik ära, aga kuskil paari päeva pärast peaks sellel jamal lõpp olema. Kindlasti peab ka kruusa liiva segu olemas olema ja lubjasõmerikku võiks ka anda. Loodan, et on abi Smile
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty29.06.12 1:59

Kui kaua need puurikanad on Teie juures olnud? Meil sõid ka puurikanad mune kuniks nad vabalt elama said. Nüüd on nii, et tervet muna enam ei puututa, kui muna katki siis läheb nagu vihmauss porilombist.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty29.06.12 4:19

Kas selle kana tunneb ka ära kes on tšillit söönud,käitab ta teisiti ?
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
leatorn




Female
Postituste arv : 12
Age : 38
Asukoht : kohila
Registration date : 23/02/2010

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty30.06.12 0:29

Ega nad teisiti käituma ei hakka, aga peale sellise muna söömist tavaliselt tõmbavad oma nokaga kuskile ääre vastu, et sellest maitsest lahti saada. Aga vahest olen ka näinud, et nad teevad niisama ka sedasi. Kas siis teritavad oma nokka või midagi sellist.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty30.06.12 9:55

Tere, päikest. Linnul on muna "tootmiseks" teatud, tasakaalustatud komplekti igasuguseid aineid vaja. Kui paar päeva pudru sisse mune segada, siis sellel põhjusel lõpeb munade õgimine ära. Teiseks normaalseks koore moodustamiseks on on lupja vaja (kui koor on õhuke, siis läheb kogemata katki ja tekib "halb harjumus" üritada koor katki teha), selle vastu aitab, kui pudru sisse segada jahvatatud munakoori ja anda ette "seedekivideks" lubjasõmeriku. Koor läheb paksemaks ja ei saada kohe ära nokitud. Muidugi nädala jagu aega tuleb kulutada kiirele munakorjamisele, et pesakasti seisma ei jääks (kuni sinnamaani, et kohe kana alt ära koristada). Mineraalainete komplekti saab, kui vanad kerisekivid peeneks lüüa (purunevad väga mõnusaks seedesõmerikuks ja see nokitakse imekähku ära (ilmselt "seedivad" nad selle täielikult ära, sest materjali struktur kuuma-külma saanud kivis on täisa ära lõhutud).
Tagasi üles Go down
maalane




Male
Postituste arv : 8
Age : 56
Asukoht : maa
Registration date : 16/08/2012

Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty16.08.12 22:46

Kui kana hakkab oma mune sööma, siis on ainus võimalus kõik munad kasvõi mitu korda päevas ära korjata. Kui ta tegigi seda mingi aine puudusest, siis ometi sai ta selle selgeks ja see hakkas talle maitsema.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!   Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!! Empty

Tagasi üles Go down
 
Nii, olen minagi hädas, kanad õgivad oma mune!!!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kanad ei mune
» Miks kanad ei mune?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: