KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanad ei mune

Go down 
4 posters
AutorTeade
kanamuna
Tibu
kanamuna


Female
Postituste arv : 21
Age : 46
Asukoht : Kokkola
Registration date : 19/01/2014

Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty29.08.14 4:38

Mure, siis selline, et munejaid 12, aga mune tuleb päevas 2-5 vahest harva ka 7. Nii on kestnud kevade algusest saadik. Algul arvasin, et sulivad (nii see ka oli), aga no nüüd peaks juba mune tulema. Kanad saavad teri, napsavad noorte lindude kasvatussööta lisaks sellele mis terve suvi väljas saada on. Kanad umbes 2 aastased või nooremad , ei ole vabriku kanad. Kas võib põhjuseks olla liiga palju kukki? Linde 40, nendest 10 või nati peale noored kuked. Talvel isegi miinustega kanalas munesid usinalt. Oskab keegi äkki head nõu anda milles asi võib olla?
Tagasi üles Go down
Linnupapa
Tibu
Linnupapa


Male
Postituste arv : 27
Age : 23
Asukoht : Kohila vald Raplamaa
Registration date : 23/08/2014

Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty29.08.14 6:15

Võin ainult ütelda et kukkedes asi ei tohiks olla. Kui on palju kukkesid siis ei pruugi tulla tibusi munadest.
Aga võibolla on asi stresis oleneb mis tingimustes nad elavad?
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty29.08.14 7:23

Kukeuputus võtab kindlasti munemist maha.Eriti noored kuked ei lase kanadel rahus elada ja süüa.Kui ei saa korralikult süüa siis mune napib.
Aru ma ei saanud eelmine suvi miks ühes kuudis kanad istuvad päevasel ajal õrrel nii pikalt.Nii kui alla tõstsin proovisid ohjeldamatud pubekad kohe selga ronida ja tipsik pages kõrgustesse tagasi.Panin kuked eraldi siis ei konutanud kanad enam tundidekaupa õrrel.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty29.08.14 21:42

Kui noored need noored kuked on? Ma eeldan, et selle aasta tibud. Kui see probleem on kestnud kevadest saadik, siis ei tohiks ju selles probleem olla. See muidugi ei tähenda, et selle kukeprobleemiga tegelema ei peaks Smile
Mis teri kanad saavad?
Tagasi üles Go down
kanamuna
Tibu
kanamuna


Female
Postituste arv : 21
Age : 46
Asukoht : Kokkola
Registration date : 19/01/2014

Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty31.08.14 10:00

Meil kanad kuskil peidus ei konuta, aga kuked on ikka väga hakkamist täis. Istusin ja jälgisin, ühe kana kallale mindi kohe kambaga ja siis kuked läksid seal veel omakorda omavahel kiskuma. Kuked on 4 kuused. Ma ise nüüd tagantjärgi mõtlesin, et kas võis olla nii, et kevade algul algas kanadel sulimine, see saan aru kestab kuu kuni paar ja siis mingi aeg hakkasid kuked nn kuketegusi tegema, siis asi kukkedes.
Raske oli aru saada kes sulisid, sest mingi aeg oli aedik kogu aeg meeletult palju sulgi täis ja aru ma ei saanud mis toimub Very Happy Mõtlesin, kas tõesti mu 12 munejat viskavad korraga nii palju sulgi maha, aga siis avastasin, et mu noored linnud vahetavad teist korda sulgi. Olen alles algaja ja sellest ka mu teadmatus Very Happy Igaljuhul võtsime täna otsuse vastu, et homme hakkab kukkede vähendamine pihta.
Terade kohta ma jään nüüd vastuse võlgu, sest mees mul neid teri toob sõbra juurest ja seal on segamini, rääkis ka mulle, aga meelest läind. Seda segu on nad saanud kogu aeg, ka siis kui munemine veel normaalne oli. Kas on midagi mida ei tohiks anda munejatele?
Stessi kahtlustan ma ka ise, aga siiski just kukkede pärast. Tingimused peaksid olema normaalsed. Kanalas sees on 9m2, seal ööbivad ainult vanad kanad(kuumaga ööbisid ka nemad väljas), kanala luuk on koguaeg lahti (ka öösel) nii et kogu aeg on vaba sisse- ja väljapääs. Noored kanad ööbivad väljas, kus on ka tehtud õrred katusealla, aedik on umbes 200m2, pool sellest on roheline (muru), aedikus on suur liivakast, katuseall õrred ja lisaks veel nipet-näpet sisustust aedikus.
Tagasi üles Go down
kanamuna
Tibu
kanamuna


Female
Postituste arv : 21
Age : 46
Asukoht : Kokkola
Registration date : 19/01/2014

Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty31.08.14 10:04

Jäi lisamata, et kanalas sees on kogu aeg söök ees olnud, nii et nälgas ei tohiks nad olla.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kanad ei mune Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanad ei mune   Kanad ei mune Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanad ei mune
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Miks kanad ei mune?
» Miks kanad ei mune?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: