KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kas tuhkur või kass või ...?

Go down 
+23
Annika
Meehaldjas
Sohvi
Triinu
Piret
Mina ise
merka
viiruk
Kiti
fosse
Nurmelt
Joosu
foksi
õie
kopraonu
lohklohk
Ellimineerija
Aasa
Groa
Aadu
Admin
Sibelle
postikana
27 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty20.06.12 20:46

Täna hommikul oli meie karjast kaks nõrgemat kana maha murtud, ühel oli pea ära söödud ja kael paljaks kisutud, teisel oli ka pea kallal käidud. Tundub, et tegu on tuhkruga. Kuid kas kass võib samuti käituda? Või keegi kolmas?

Iseenesest on kanala tugev, kuid ju siis võrgu silm turkru jaoks siiski liiga suur. Mida soovitate? Õrred kõrgemale, väiksem võrgusilm? Midagi veel?

Oeh, kurb on.
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty20.06.12 21:08

Korralik rott teeb ka sellise kuriteo ära,ja just nii,et närib veidi kaela ja pead.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty20.06.12 21:12

Roti vastu peaks saama lõksuga (kuigi sinna võib jalutada ka meie kiisu), vaevalt, et väiksem võrk aitab. Või kuidas Sa pahategijatest oled lahti saanud?


Viimati muutis seda postikana (20.06.12 22:55). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty20.06.12 22:51

Minul läks õnneks sedasi,et panin kassi ööseks kanalasse koos lindudega.Pikka aega järjest siis muidugi.Ja korras oligi:)
Lõksu jah ei julgeks kasutada,kuna linnud ja kass võivad seal kinni istuda hoopis roti asemel.
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 2:07

Müügil ka püünislõksud,rott sinna ikka mahub , lindudel ja kassil pole vaja karta.Ju ta ikka tuhkur või nugis on kuigi olen näinud kassi kana murdmas.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 2:16

See peab päris metsik kass olema, tavaliselt nad kodulinde ei murra...Nugist võrk ei pea, see ronija loom, ronib üle võrgu, tuhkur teeb õrre peal puhta töö.
Ma arvan, et see nugise töö.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 2:47

Kui metsik ta ei tutvustanud, räägin mida nägin.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 2:57

Meil eelmine aasta kaelushiir murdis mitu suurt tibu maha, ise oli tibust väiksem, aga pikk ja peenike, see ronib tibule selga ja närib kaela läbi, aga kas ta vanast kanast jagu saab, seda ei
oska öelda, kui kana magab õrrel, siis mine tea.See poeb igast august sisse.
Koer püüdis teise kinni, muidu poleks teadnudki, kelle töö.
Tagasi üles Go down
postikana

postikana


Female
Postituste arv : 9
Age : 44
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 20/06/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 6:48

Hakkan öösel kurinahka kanamaksaga püüdma, sain tuhkrute jaoks sobiliku lõksu, loodetavasti sobib ka võhrule ja nugisele. Ja panen raadiosaatja/beebimonitori lisaks juurde - kui kisama kukuvad, siis tean kiirelt malakaga joosta.

Kas keegi on ka kuudi põrandat kuidagi kindlustanud? näiteks allapanu alla veel võrku pannud, et ei annaks läbi kaevata?
Ja päevane jalutusala õues - kas peaks ka seal võrgu väiksema silma vastu vahetama?

Aitäh kõigile vastajatele! Algaja kanapidajana olen toimunust loomulikust ¹okis ja ei tea, kas ja kui tavaline selline asi on.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 7:09

Usun et päeval pole nende kiskjatega muret,lihtsalt mõni muna kaob.Mingid erilised kraapiad ka mitte,pigem ronijad ja pugejad.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty21.06.12 7:13

Mul käis paar päeva tagasi rebane "maad kuulamas", tuli hilisõhtul kartulipõllu äärest, koera haukumine eriti ei häirinud teda.
Nüüd panen el. karjuse mitmekordselt ümber ala, kus kanad liiguvad.
Tagasi üles Go down
Aadu
Tibu



Male
Postituste arv : 22
Asukoht : Harju mk
Registration date : 22/08/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 6:52

Meil tegi täna mingi väikekiskja keset päeva puhta töö- maha sai maetud 10 lindu, 3 tibu on lihtsalt minema tassitud. Elajas ise maiustas ühe kanalaiba kallal sealsamas kõrvalhoone all. Tegemist oli valget värvi koos sabaga umbes 50 cm pika "soolikaga", kätte ei saanud-( Kere läbimõõdust annab ettekujutuse see, et ta on 5cm võrgusilmaga aiast läbi tulnud ja proovinud korjuseid läbi võrgusilma välja vedada. Mis elajaga tegemist võiks olla ja kuidas sellist püüda ning kuidas tõrjuda? 2,5 kana jäid alles ja ilus kanamaja tahab (taas)täitmist ning tahaks tulevikuks riske maandada...


Viimati muutis seda Aadu (04.09.12 9:09). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 7:38

Tegemist võib olla nirgiga kui valget värvi ja 5cm võrgusilmast läbi puges.
Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 8:15

Tsiteerin: :
Tegemist oli valget värvi koos sabaga umbes 50 cm pika "soolikaga"
Äkki kärp? Nirk on ju pisike, vaid paarkümmend sentimeetrit koos sabaga. Aga kärbil sabaots musta värvi...
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 8:26

http://paulboylan.files.wordpress.com/2010/11/stoat.jpg%3Fw%3D450
See võib kärp küll olla, ega rohkem pole ka selliseid, keda oskaks pakkuda.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 8:41

Lõpatage ära,kärp ja praegu valge,äkki albiino.See on lihtsalt ära karand lemmik-
loom st tuhkur või kasvandusest mink.Olen püüdnud minke valgest mustani.
Korja laibad ära ja pane kastlõks ülesse siis peaks hommikuks selgus käes olema.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 8:54

http://old.furcommission.com/resource/CFCphotos/Clausen7.jpg
Kas mink või tuhkur poeb 5 cm võrgusilmast läbi? Kärpi ma pole oma silmaga näinud, aga nirgid võivad suvel ka valged olla.
Tagasi üles Go down
Aadu
Tibu



Male
Postituste arv : 22
Asukoht : Harju mk
Registration date : 22/08/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 9:16

Aasa kirjutas:
Lõpatage ära,kärp ja praegu valge,äkki albiino.See on lihtsalt Korja laibad ära ja pane kastlõks ülesse siis peaks hommikuks selgus käes olema.
Aga andke kastlõksu (tegemise) linke! Arvatavasti püüab sama lõks nii kärpi kui nirki?
Kuidas selliste elajate eest aeda tugevdada? 5cm silmaga aed on praegu 10 cm maa all ja 1m maa peal. Katuseks kullitõrjeks kalavõrk. Tiheda kalavõrgu närib see raibe vist läbi? Tihedast traatvõrgust ronib üles ja tuleb kalavõrgu august sisse?

Tänud olnud ja tulevate vastuste eest:
Murest Murtud Aadu


Viimati muutis seda Aadu (04.09.12 19:00). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 9:59

Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 10:08

Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 10:12

Groa kirjutas:
http://muis.ee/museaalview/622038

Vaat sellisega püüdis meil isa tuhkruid, aga ma ei leidnud linki sellest.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 17:20

Loomulikult poevad läbi.Kui naaritsa võrgul üks silm katki on naarits läinud
Mul on väga hea kastlõksu süsteem,aga kahjuks on kõik lõksud mööda küla laiali.
Selle tegemine võtab tunnikese.Helista ma annan ehitus nõu.53330561
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty04.09.12 21:10

Tere, päikest. Aasaga nõus, diagnoosi panekul kõige tõenäolisem, et valge mink (naarits). Fretkad (lemmikloomast puurituhkrud) vanal ajal meil kanu ei murdnud. Rottide, konnade ja hiirtega tegelesid küll. Aga võib olla albinoidne tuhkur ka. Kõige lihtasmalt saad tuhkru-naaritsa kastlõksu, kui võtad ühendust mõne jahimehega (neid on ka jahinduspoodides müüa ja osta saab igaüks). Naaritsa parim sööt on sprott, järgmine paremuselt on muna. See lõks püüab rotte ka. Rottide-hiirte vastu parim on "viimane eine", mida tuleks panna nii, et oleks lindudele kindlalt mitte kättesaadav. Mingikasti saab kokku panna ka tollisest lauast laiusega 15 cm ja tükist keevisvõrgust silmaga 25x25 mm (võib olla ka väiksem).
Tagasi üles Go down
lohklohk
Tibu
lohklohk


Female
Postituste arv : 17
Age : 26
Asukoht : Kanala
Registration date : 07/06/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty07.09.12 6:09

Nüüd jõudis mingi pisike paharet minu 3,5 kuusetele kanadele ligi ja murdis minu viis poola rohejalgset(3 kana ja 2 kukke) ja ühe paljaskaelkuke maha Crying or Very sad Kõigil olid kõrid läbinäritud ja lihtsalt maha jäetud. Arvatavasti imes verd. Need olid minu esimesed enda kasvatatud kanad ja nüüd pole ühtegi.... Nii vihale ajab. Vanaisa pani puuri ülesse ja nüüd loodan, et ta teisi kanu jahtima ei tule Mad
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/lohklohk/
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty07.09.12 6:55

Kahju, tunnen Sinu murele kaasa!
Tagasi üles Go down
Aadu
Tibu



Male
Postituste arv : 22
Asukoht : Harju mk
Registration date : 22/08/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty08.09.12 8:44

lohklohk kirjutas:
Nüüd jõudis mingi pisike paharet minu 3,5 kuusetele kanadele ligi ja murdis minu viis poola rohejalgset(3 kana ja 2 kukke) ja ühe paljaskaelkuke maha Crying or Very sad Kõigil olid kõrid läbinäritud ja lihtsalt maha jäetud. Arvatavasti imes verd. Need olid minu esimesed enda kasvatatud kanad ja nüüd pole ühtegi.... Nii vihale ajab. Vanaisa pani puuri ülesse ja nüüd loodan, et ta teisi kanu jahtima ei tule Mad
Ole tugev ja tere tulemast kurbade klubisse! Ise olen endale sellised olukorrad "ära õigustanud" ja harjunud- meil läinud kaks kassi, kuu tagasi viis kull neli tibu. Elu metsiku looduse keskel. Kanadki panevad käigu pealt väikseid konnapoegi, tigudest- sääskedest rääkimata. Ahela järgmises lülis olijad võtavad hoo pealt kanu-(
Nüüd käib aia tihendamine ja püüniskasti sättimine. Naaberkülas loobutigi kanade pidamisest ja võeti haned. Pidid paremini väikekiskjatega hakkama saama
Tagasi üles Go down
lohklohk
Tibu
lohklohk


Female
Postituste arv : 17
Age : 26
Asukoht : Kanala
Registration date : 07/06/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty08.09.12 10:04

Aadu kirjutas:
lohklohk kirjutas:
Nüüd jõudis mingi pisike paharet minu 3,5 kuusetele kanadele ligi ja murdis minu viis poola rohejalgset(3 kana ja 2 kukke) ja ühe paljaskaelkuke maha Crying or Very sad Kõigil olid kõrid läbinäritud ja lihtsalt maha jäetud. Arvatavasti imes verd. Need olid minu esimesed enda kasvatatud kanad ja nüüd pole ühtegi.... Nii vihale ajab. Vanaisa pani puuri ülesse ja nüüd loodan, et ta teisi kanu jahtima ei tule Mad
Ole tugev ja tere tulemast kurbade klubisse! Ise olen endale sellised olukorrad "ära õigustanud" ja harjunud- meil läinud kaks kassi, kuu tagasi viis kull neli tibu. Elu metsiku looduse keskel. Kanadki panevad käigu pealt väikseid konnapoegi, tigudest- sääskedest rääkimata. Ahela järgmises lülis olijad võtavad hoo pealt kanu-(
Nüüd käib aia tihendamine ja püüniskasti sättimine. Naaberkülas loobutigi kanade pidamisest ja võeti haned. Pidid paremini väikekiskjatega hakkama saama


Sad


Viimati muutis seda lohklohk (13.12.12 9:10). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/lohklohk/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty08.09.12 10:41

Kahe aasta joosul ei ole siiani ükski maismaaröövel elektrivõrgust läbi läinud.Teegi on ümber tibuaedikute sisse sõtkutud.Õhurünnakutega on aga nigelasti-kahjusid võib vist sadade peadega arvestada.Riputain ronga üles nüüd oli kolm päeva rahu aga täna oli röövik jälle kohal.Siiski selle vahega et toituma ei tulnud-jalutas niisama kanade vahel ringi ja piidles surnut ronka.Kusjuures kanad teda maas patseerimisel ei kardagi.Uurisin pisut seda kulliteemat ja praegused piraadid olevat hoopis välismaalased st. noored tutvuvad maailmaga.Huvitav kas vene kullidel on ka euroopa kaitse peal.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
õie
Noorlind
õie


Female
Postituste arv : 76
Age : 45
Asukoht : harjumaa saue vald tuula küla laane talu
Registration date : 02/06/2009

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty11.09.12 2:50

Nüüd kord ka minu lindude käes,täna öösel murdis keegi elukas maha mu noored kanad ja ühe pärlkana. Kümme aastat olen linde pidanud selles laudas ja keegi pole linde puutunud.Küsimus sellinne mul varem oli lauda otsas koer kes lärmas iga krabina peale aga see vaeseke sai talvel tagumise jalgade halvatuse ja lasime magama panna,kas peaks võtma sinna uue koera ,kas need murdjad kardavad üldse koeri
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty11.09.12 17:52

Kui koer on lahti, siis on veidi abi kährikute-rebaste vastu (iga kokkupuude tähendab riski, et sai kärntõve kätte). Ülejäänutel on koerast täiesti savi. Need pisemad tüübid liiguvad nii vaikselt, et mingit lärmi ei teki. Tavaliikumine on kiirusega 3-5 km/h, sööstu kiirus kisub sinna 50-70 km/h kanti (silmaga ei ole võimalik selgelt jälgida, ainult seda näeb, et vist midagi liikus). Mink, tuhkur, kärp ja nirk kasutavad liikumiseks roti käike, nugis liigub ka puid mööda (ca 3- 5 m hüpe ühelt puult teisele ei ole mingi ime). Kärplastel on natuke "imelik" esikäpa ehitus, nad saavad kasutada seda peaaegu nagu meie kätt, kõik varbad-sõrmed liiguvad omaette ja nendega on võimalik kinni hoida ja asju-sööki tõsta.
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty11.09.12 20:53

Tegelikult aitab koer küll.Mul oli lõunavenelane,suur ja aeglane.Kuna oli aias vabalt
lahti siis ka kontrollis kogu territooriumi.Saak oli vastavalt migratsioonile, sügisel
sattus mõni tuhkur,mink isegi üks saarmas oli murtud,aga kevadel olid kassid.
Ainus tingimus koer peab aastaringselt õues olema.
Kahjuks on nii,kui sünnid siia ilma siis tuleb ka lahkuda,kui aeg täis.Õnneks oli
Maggotile antud aega hästi.
Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 4:27

Meil murdis täna rott kana maha! affraid Crying or Very sad Jäi vahele, kui üritas kana seina vahele tirida. Kõri oli läbi närinud. Ja see toimus nii vaikselt, mees kaevas läheduses kraavi ja kanade ruumist ei kostnud midagi muret tekitavat... pale
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 4:45

Meil oli eelmine talv palju rotte siginenud, muud üle ei jäänud kui panin mürki, see tegi puhta töö.Meil nad käisid söögikünadest ja veski all olevast jahukastist söömas, kanade kallale ei läinud.
Tagasi üles Go down
Groa
Tibu
Groa


Female
Postituste arv : 34
Age : 42
Asukoht : Pärnumaal, Laanes :)
Registration date : 26/07/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 6:33

Mees käis poes ära, ostis mitut sorti rotimürki. Loodan, et rott ikka tunneb selle vastu huvi. Ta, vana mölakas, oleks saanud süüa nii kartuleid, porgandeid, õunu kui ka jahu, aga läks kanade kallale... Imelik verejanuline elukas, pole sellist enne kohanud.
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 8:35

Aasa kirjutas:
Tegelikult aitab koer küll.Mul oli lõunavenelane,suur ja aeglane.Kuna oli aias vabalt
lahti siis ka kontrollis kogu territooriumi.Saak oli vastavalt migratsioonile, sügisel
sattus mõni tuhkur,mink isegi üks saarmas oli murtud,aga kevadel olid kassid.
Ainus tingimus koer peab aastaringselt õues olema.
Kahjuks on nii,kui sünnid siia ilma siis tuleb ka lahkuda,kui aeg täis.Õnneks oli
Maggotile antud aega hästi.

Oh, meil on ka lõuna-venelane ja üllatuseks võtnud kanade valvamise enda südameasjaks.Ei ela küll kogu aeg õues ,aga tänu temale lahkus kull (mis iganes sorti see oli) nädalavahetusel ilma kanata .Koer tormas lihtsalt kanade kisa peale appi Smile.Kanad, ka äntukad olid hirmust tükk aega peidus, kes kus, andis neid otsida.Aga vähemalt jäid alles Smile
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 9:29

Meil küll koertest rohkem häda kui kasu.Kesk-aaslane õpetas noorena kanu lendama-võttis suhu ja pildus õhku.Kui koslepi kätte sai õpetas nurga taga.Bernhardiin kitkub jälle suled seljast kui kätte saab-ja see juba teine bernhardiin ja samade kommetega.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 17:46

KOlli on selline koeratõug,kes kedagi ei katku.Küll võib oskamatu ,õpetamata karjaajaja linnukarja liiga palju jooksutada oma paanilise ajamisvajaduse tõttu ,seega kui noores eas juba linnukarja valvama hakkab ja õpetada teda ka väheke,siis on see üks koer,keda saab sada prossa usaldada.Kuna minu kolli on vanakene( 13),siis temast linnukarja valvajat just selle arutu ajamise tõttu enam ei saa,küll aga valvab ta öösel karjamaal lambapaari ja kitse ja päeval valvab kahe linnuaia vahel,lüües jubedat lärmi iga kõrvalise ülelendaja ja liigse kanakaagatuse peale.Sellega hirmutab ta ilmselt suhteliselt palju ebasoovitavaid külalisi eemale.Kui mõni tobe kana üle aia tuleb ja tema nina ette satub,üritab ta linnu tema aeda tagasi peletada,aga mitte kunagi lindu ei puutu.
Kanalas sees turvab linde rottide eest öösiti korralik rotimurdjast kass,kelle hoole alla lähevad kanad juba üsna varases tibueas.Siiani pole kahetsema pidanud:)
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty10.10.12 20:11

Meie õpetasime tibude tulekul oma täiskasvanud, isase sakslase kanade suhtes respekteeriv olema. Kusjuures väike kahtlus alguses ju oli, sest seni ta lindudele (harakad, rästad, varesed) tuule allategemise eest ju ikka kiita saanud. (Koer on väga hea marjavalvur!).
Aga no tõesti, veidi kannatlikkust, mõned dressuurinipid ja kutsale jõudis ilusasti kohale, mida tohib ja mida mitte. Ja et oma kana on oma kari ja mitte lihtsalt suvaline vares.
Nüüd kõik õue peal rahumeelselt koos ja ei ole probleeme olnud.
Ahjaa, käsklus "tibud õ¹¹!" tähendab seda, et terassilt tuleb need siblivad kakakotid siiski eemale peletada. Kuigi meie kanadtibinad juba tunnevad selle käskluse ka koerata ära ja tõmbavad ise jeehat siis. : )

Tagasi üles Go down
Nurmelt
Tibu



Female
Postituste arv : 15
Age : 69
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 31/03/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 2:57

Veretalgud tegid puhta töö. Ühel ööl 36 kana. Kõik, keda olin 5 aasta jooksul hoolega valinud. Kollektsioon hakkas juba ilmet võtma. T¹abodest on eriti kahju. Ja 2 Kiti maaletoodud kääbuswyandotti olid pere lemmikud. Laibad alles, pisikesed augud kaelas. Mul on linnud öösel igaüks oma majas kinni, aga pahategu oli just hämaruse piiril tehtud. Jalutusaed on üleni aiavõrgust, lagi ka, all on meetri jagu peenikese silmaga puurivõrku ja maa sees ka pool meetrit. Arvan, et oli tegelane, kes puu otsast ronis jalutusaia otsa ja sealt siis alla. Koer käib ja nuhib aiaäärset puud.
Jaaniraotult ostsin kaks noort sultanit, hoidsin ja poputasin ja nemad elasid laudas teisel korrusel puuris. Järgmisel hommikul olid nendestki vaid laibad järel. Ometi oli suur laut suhteliselt suletud, leidsin ainult hiirekäigu. Ilmselt ronib see elukas mööda aiavõrku nagu mööda redelt.
Kas keegi on midagi tõhusat nende vastu leidnud?
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 3:13

Oi, nii kahju Sad nirk pidi sisse pugema ka 1,5x1,5cm võrgusilmast. Või lausa 1x2cm praost. Nugist olen oma aias ise näinud ronimas osavamalt, kui orav. Aiavõrk ongi nagu redel tema jaoks. Aga rohtu kahjuks ei oska soovitada peale sprotiga varustatud kastlõksu.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 3:44

Oiii! Selliseid postitusi on alati nii raske lugeda Sad Ma ei tea, mis teeksin! Võtaks vist isu täitsa ära. Kas KÕIK linnud läksid?
Kusjuures Sul oli ju ainuke kääbuste paar siin, kes polnud veresuguluses.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
viiruk
Noorlind
viiruk


Female
Postituste arv : 69
Age : 41
Asukoht : Raplamaa, Märjamaa
Registration date : 24/05/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 7:53

Selliseid postitusi on nii kurb lugeda, nii palju kanu korraga ja veel eriliselt valitud ning tõuloomad! Ma ei kujutaks ettegi, kogu töö ja vaev ja rõõm lindudest ühe väikese pahareti pärast! Lõksud üles ja paharett teiba otsa!!!
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 7:55

Paha lugu.
Tagasi üles Go down
Nurmelt
Tibu



Female
Postituste arv : 15
Age : 69
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 31/03/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 8:32

Üritan siin lõksu välja mõelda. Tundub, et elukas pugeski teist korda lauta pisikesest praost ukse vahel. Mõtlen, et äkki peaks lauda seinu plekiga tugevdama, et plekk põranda sisse betoneerida ja servapidi siis üles seina peale. No ma ei tea, mida siis lae peale peaks panema.
Aga jah, linnupargist on järel ainult inkubaator ja kolm kana.
Tagasi üles Go down
merka
Noorlind
merka


Female
Postituste arv : 54
Age : 53
Asukoht : Viljandimaa, Suure-Jaani vald
Registration date : 25/05/2010

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 8:42

Issand, kas paabulinde ka enam pole? Kui kohutav, ei oskagi enam midagi öelda.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 8:43

Ja mul pole Sulle enam pakkuda ka midagi - vähendasin oma karja ka, olude sunnil, talveks miinimumini. Aga püüa see pahalane kinni ja kevadel alustame uuesti - mõlemad Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Mina ise
Noorlind



Female
Postituste arv : 73
Age : 61
Asukoht : rapla maa
Registration date : 15/10/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 8:45

Kahju nii palju hoolt ja vaeva nagu tuulde visatud.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 8:46

Täitsa sõnatuks võtab......
Minu kaastunne.
Tagasi üles Go down
Nurmelt
Tibu



Female
Postituste arv : 15
Age : 69
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 31/03/2011

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 8:51

Paabulinnud on veel alles, aga ilmselt on targem nad heasse kodusse ära müüa. Naabrid on kõik loobunud kanapidamisest, et kui elukas hakkab käima, siis teeb lauda puhtaks. Kiti wyandottide üks kanatibu on ka alles. Et siis kääbus, kelle isa ja ema pole veresugulased.
Eks tuleb ennast harima hakata, ei saa ometi olla, et kuidagi ei saa.
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty23.10.12 18:45

Nii kurb. Selliste veresaunade puhul teebki loo kõige kurvemaks see mõttetus - röövloom lihtsalt tapab oma verejanu rahuldamiseks ja ohvreid isegi ei sööda Sad Lihtsalt raisatud elud, töö ja vaev pealekauba.
Kui uuesti kääbustele mõtlema hakkad, siis küsi mu käest kevadel sabelpoote!! Ma vist isegi saaks Sulle ühe trio eraldada!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Kas tuhkur või kass või ...? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kas tuhkur või kass või ...?   Kas tuhkur või kass või ...? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kas tuhkur või kass või ...?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: