KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Linnu talu vrs Äntukad?

Go down 
+38
algaja
annuska
Groa
andu
kiisu
kopraonu
myyre
urki
kathy24
LiiK
Jash
Jaanikese
florita7
my
Roosinupp
Janno
Cessuke
Sibelle
emil
foksi
Häli
Gljukats
musimummu
Kitsehiireke
Kana-Kata
sannu
sfinx
giisu
maiekas
Jumbstik
Margo704
Piret
fosse
Admin
sennaH
Kiti
Ellimineerija
ülane
42 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorTeade
Sibelle
Muneja
Sibelle


Female
Postituste arv : 443
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 05/07/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty26.03.12 21:49

Kiti,mina kuulsin,et neil lähevad kanad vabalt elamisele,kuked tuuakse ka kampa ja puha.Samuti külajutud:)
Tagasi üles Go down
http://www.imeloomad.ee
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty26.03.12 23:04

Kiti kirjutas:
No Kehtnaga peate siis vist kiirustama, kuna nemad pidid, uute euronõuete tõttu, oma kanala üldse kinni panema - külajutud Very Happy
Kohalik leht kirjutas, et müüvad kõik kanad maha, ostavad uued ja lähevad üle vabapidamisele.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty27.03.12 0:18

Ooo, see veel toredam variant! Mulle sobib, kui kanad vabalt elavad ja peigmeest ikka ka saavad Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 6:59

Natuke rõõmustamist pole vist kunagi liiast, ehk meie oleme nüüd kaks päeva kanade omanikud ja ka esimesed 6 munagi käes! Linki mul siia veel lisada ei lubata Smile, aga pilt meie kanadest näeb airiangoora.blogspot.com kodulehelt (loodetavast on ikka noored daamid meile siis müüdud Smile).Tänud nõu andmast veel kord Smile
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 7:25

Väga lahe blogi on Sul, foksi! Lugesin ja mugistasin omaette naerda Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 18:43

Sooääre kirjutas:
Siin käiakse ka neid müümas, ma mõned korrad olen ostnud. Algul rääbakad, aga peale sulgimist täitsa normaalsed, teevad suuri mune.
Mõned aastad tagasi üks mees käis siin hallikirjusid kanu müümas, need kenad potsakad, aga kust kohast ta pärit oli, seda ma ei teagi.Mul 2 sellist kana järgi veel.
Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 94227272.th

Meie saime 2 aastat tagasi Äntu ringilt need ilusad kirjud, üks läks ka hauduma. Kahjuks mõlemad leidsid lõpu koera läbi Sad Nii kahju.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 19:33

Äntu mõisal on suur auto, millega ta ringi sõidab, aga need ma sain väikese bussi pealt.
Ega ma ei tea, võib olla oli ka Äntu oma.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 19:37

Olid küll mõni aasta tagasi Äntus sellised, endalegi soetasin tookord Very Happy
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 20:13

Mul ka üks sarnane kana:
Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Kolm_kana
(see kõige tagumine seal pildil)
Aga ta ei ole Äntust saadud. Ostsin ühest punasest väiksest bussist, millele oli "Linnud" peale kirjutatud. Muneb helepruune mune ja munad on suuremad kui äntukatel. Ja ise on ka suurem ja pontsakam.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty28.03.12 20:27

Tuleb meelde, "Linnud" oli bussil peal ja pontsakad on nad ka.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty29.03.12 23:20

Linnu talu leidis ka teenimisvõimaluse - müüb oma aasta munenuid, tühjakspumbatuid, 3,5EUR´i/tk. Ohoooo!
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty29.03.12 23:27

Ja leidub ostjaid, jätkubki...muidu peaks veel Väike-Maarjasse viimise ise kinni maksma Evil or Very Mad
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty29.03.12 23:52

Mina ostsin aastaid tagasi neid kirjusid, need 2, mis mul praegu on, peaks olema oma kana haudunutest järel.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty30.03.12 0:14

Tulin veel värskeid kuulujutte levitama Very Happy
Nimelt pidavat need Äntu "3-4kuud" munenud kanad, paari kuu pärast sulima hakkama - arvutage vanus siis ise Mad
Ja uued, noored, kanad, mis neil müüki tulevad pidid maksma hakkama 10.-EUR´i/tk.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty30.03.12 20:24

Oi-oi, siis tuleb küll veel paar inku täit ise hautada, selle hinna eest ei taha nagu osta.
Tagasi üles Go down
my
Tibu



Female
Postituste arv : 20
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 13/08/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty30.03.12 20:58

Ma pean Kitiga nõustuma. Ostsin ka 3 kuud munenud Äntukad. Aga kardan ka, et sain hoopis aasta munenud. Sulgi nagu polekski, ühel neist avastasin kodus, et nahk ka lihani maas. Kartsin, et ei jää ellugi. No nüüd on kanakesed juba oma õiged instinktid taastanud ja harjad rõõmsamalt punased. Ühtepidi teeb kurvaks selline hind ja petmine, aga kui vaatan neid siblimas, siis on hea meel nende õnnetukeste üle.
Samas pean ütlema, et noorena ostetud Äntukad on end igati õigustanud, väga tublid munejad, ka külmaga munesid. Munevad juba mitmendat hooaega, sulgimine läks ka valutult ja kiiresti.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty30.03.12 23:53

Kusjuures täpselt nädal tagasi öeldi mulle Linnu talust, et ringi peal maksavad aasta munenud kanad 3 eur/tk, ei tea, kust see 50 senti järsku juurde tuli...
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty31.03.12 0:26

Maalehes oli Linnu talu kuulutus ja seal oli ka see 3,50€
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty31.03.12 23:37

Hetk tagasi käis külaline ja rääkis ,et siin oli aasta munenud äntukaid müüdud 7.50 € tk.
Tagasi üles Go down
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 0:00

Kas keegi tõesti maksab 7.50 € aastaste farmikanade eest? Shocked Kui makstakse, ju siis äri õitseb ja ostjatel raha laialt käes. Võib öelda et, masu on nüüdseks täiesti läbi ja kinnisvararalli võib alata Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Jash
Noorlind
Jash


Male
Postituste arv : 58
Age : 49
Asukoht : Tartu maakond, Uuta
Registration date : 21/03/2012

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 0:32

Sooääre sai kas ise või tegi nüüd mulle aprillinalja Very Happy
Tagasi üles Go down
http://www.alfalfa.ee
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 1:10

Ei, see on tõsi,mitu aastat juba kallid olnud.

Aga, siit võid vaadata, seda juttu ma küll ei usu.

http://www.hot.ee/mak007/
Tagasi üles Go down
LiiK
Tibu
LiiK


Female
Postituste arv : 27
Age : 58
Asukoht : järvamaa
Registration date : 21/06/2009

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 17:43

Mina tõin Kehtnast.Hästi rahulikud kanad,munevad küll esialgu maha ,aga küll varsti õige koha leiavad.Munad on õhukese koorega,küll see ka varsti normi läheb.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 18:26

No, täna võin kinnitada, et kanade hind polnud aprillinali.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 18:45

Elavate laipade eest ikka küsitakse siis hingehinda
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty01.04.12 19:12

On küll,... see noore kana hind.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty03.04.12 8:06

Pean tunnistama, et sain ka Äntu 4 kuud munenud kanadega rängalt petta. Nad käisid siinkandis ringil just siis, kui õues oli hästi nõme ilm. No ei viitsinud kanu bussi juures uurima hakata. Võtsin siis 2 musta ja 2 pruuni. Kodus hakkasin neid lähemalt uurima. See selleks, et sulgi oli seljas vähevõitu, aga häbemeluude vahe järgi järeldasin, et neist muneb hetkel vaid kaks kana, kellest ühel oli tagumikku nokitud, nii et olen nüüd saanud verise koorega mune. Umbes nädal on sellest ostust möödas ja paistab, et munejaid ongi vaid kaks. Nii et selle raha eest oleks võinud pigem Sangastest aasta munenuid 30 tk tuua, täna tõin sealt ühe suurema portsu, ja paljud näevad palju paremad välja, kui need äntukad.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty03.04.12 8:46

Äntul on ringil kahekuused ka jube rääbakad olnud. Sulgi vähevõitu ja tagumikud (sabaümbrus) paljad ning nokitud. Olen pidanud mõned lausa eraldama, et saaksid rahus olla, kuni saba paraneb. Kosusid tegelikult ruttu ja munemise ajaks kasvatasid ilusad suled ka selga. Ei arvanudki, et juba munevad kanad neil paremad välja näevad. Minu juures aasta munenud kanad olid uute äntude kõrval nagu printsessid. Hetkel tundub, et kambast umbes kolm ei mune. Pealegi- ega seal autos midagi valida pole olnudki. Suur segadus, hunnikus kanad kastides ja vähe aega.
Eks see hind natuke karm ole sellise kvaliteedi eest.. . Ju nad üldises muna- ja kanapaanikas leidsid, et tuleb võtta, mis võtta annab.
Tagasi üles Go down
kathy24




Female
Postituste arv : 1
Age : 40
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 04/04/2012

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 17:37

Aga kuidas siis on nende Linnu talu omadega, kes aasta munenud. Kas neid tasuks endale muretseda. Tooge palun mulle kui võhikule välja nende plussid ja miinused.
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 18:18

Pigem alustada ikka nullist,ehk siis minu soovitus on võtta tibud. Mis neist elavatest-surnutest ikka osta!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 18:24

kathy24 kirjutas:
Aga kuidas siis on nende Linnu talu omadega, kes aasta munenud. Kas neid tasuks endale muretseda. Tooge palun mulle kui võhikule välja nende plussid ja miinused.

Ise pole võtnud, aga üks klient ostis endale 10tk. Mõne päevaga jäi järgi 3. Otsusta ise. Mina ka ise tibust kasvatamise poolt! Või siis tõesti Äntu alles munema hakkavad.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: kah kanapidaja   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 18:54

Mul naabermees tahab ka esimest korda elus võtta suveks 5tk "äsja munema hakkavat noorkana" ehk ybriidi ja nad sügisel talvekorteri puudusel supi jaoks maha lüüa. Pole talle südant ütelda, et ega säärased mingid broilerid just ei ole ja et kulukaks-ebarentaabliks võib minna tal see värk.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 19:38

Mina sellisele küll ei müüks!
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 19:50

Ma ei tea, mis see õige või vale on...aga täiesti algaja pidajana olen nende alles munevate Äntukatega jube rahul(ma ikka nii tobe, et ei saa aru, kui mulle ka vanad kanad on nende 4 kuud munevate pähe maha müüdud, aga heausksena loodan, et ikka müüdi need, keda lubati).Söövad juba keedukartulit, katsuvad siblida, olgu, et magavad osa põrandal, aga hästi rahulikud on ja mis peamine, mune tuleb.Ma ei oska hetkel rohkemat tahta Smile.Võibolla edaspidi, kui ise kogenum, siis mõtlen tibude peale, aga kiire elutempo juures neid tibusid vist üles ei kasvata?Vanad kanad kuidagi "saavad ise hakkama".Kõigist ei ole vist seda pühendunud kanafanni, ehk ma hetkel lepin kenasti sellega, tore on neid kludistamas näha.
Plaanin vaikselt kanatraktorit ehitada, kas keegi arvaks, mis see miinimum kõrgus peaks olema...ma ise teeks pigem pindalalt suurema, kui pilvelõhkuja...?
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 19:57

Vaata kanakasvatuse nõuetest järgi, aga minu meelest oli kanade puuri min kõrgus 45cm, seega peaks ka traktoril vähemalt sama palju kõrgust olema, kuigi ma ise teeks vähemalt 2x nii kõrge ikka Very Happy
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 20:07

Ega kanatraktor pole puur, magamiseks peavad õrred ka sees olema. Kui siin otsida, siis leiab sellisest riistapuust pilte ka.

https://kodulinnud.forum.co.ee/t979-kanatraktor


Viimati muutis seda Sooääre (04.04.12 20:12). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
Janno
Muneja
Janno


Male
Postituste arv : 306
Age : 45
Asukoht : Järvamaa
Registration date : 01/05/2009

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 20:11

urki kirjutas:
Mul naabermees tahab ka esimest korda elus võtta suveks 5tk "äsja munema hakkavat noorkana" ehk ybriidi ja nad sügisel talvekorteri puudusel supi jaoks maha lüüa. Pole talle südant ütelda, et ega säärased mingid broilerid just ei ole ja et kulukaks-ebarentaabliks võib minna tal see värk.

No nendest lindudest nüüd küll mingit kõhutäit ei saa,pigem vaid üks lurr tuleb.neil vaestel lindudel ei ole ju lihagi
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 20:18

Sooääre kirjutas:
Ega kanatraktor pole puur, magamiseks peavad õrred ka sees olema. Kui siin otsida, siis leiab sellisest riistapuust pilte ka.

https://kodulinnud.forum.co.ee/t979-kanatraktor
Seda, et traktor pole puur, tean ma ise ka, kuigi kui aus olla, siis ainus suur vahe neil on, et üks asub õues ja teine siseruumides. Ja uute nõuete järgi peavad ka puurides õrred olema.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 21:03

Kanamamma koos oma poegadega võib puuri panna ja vastavalt ilmastikuoludele hoida puuri kas õues või väljas.Sellisel puuril pole õrrel mingit tähtsust. Siin tuleb selget vahet teha, kas pidada kanu puurides või ajutiselt paigutada puuri.

http://www.backyardchickens.com/web/viewblog.php?id=1642-tractor
http://www.mypetchicken.com/Chicken_Coops-Chicken_Tractor_101-P360.aspx
Tagasi üles Go down
Margo704
Noorlind
Margo704


Male
Postituste arv : 78
Age : 41
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 01/04/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 21:54

Mina oma kanatraktori tegin kõrge - http://kapsas.net/blog/2010/04/18/kanatraktor
Sest tahtsin, et saaks ise ka sinna sisse minna vajadusel ja et magamisruumi saaks panna kõrgemale, et vihma korral saaksid kanad selle all varjus olla ja et mahuks ka õrs ära. Kokkuvõttes tuli see traktor väga raske ja keeruline oli teda nihutada. Kui on nii suur ja raske traktor, siis peaks korralikud rattad ka alla panema.


Kui sügisel kanad ära süüa, siis ei ole küll mõtet äsja munema hakanuid võtta. Parem siis juba aasta munenud. Ma ei tea, kas Kehtnas enam müüakse, aga mu naabrimees omale tõi sealt neid aasta munenuid ja on rahul.
Tagasi üles Go down
http://kapsas.net
maiekas
Tibu



Female
Postituste arv : 35
Age : 56
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 03/04/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 22:15

Nõuded või mitte nõuded, aga üks talupojamõistusega linnupidaja paigaldab lindudele alati õrred ja hoolitseb selle eest, et oleks ka koht, kus ennest soputada/supelda (liivavann! ).

Samuti pole selles midagi halba, kui sügisel kanad potti panna (kes suudab, see suudab). Liha seal tõesti on vähe, aga puljongi saab suurepärase.
Miinusesse jääb nagunii. Kõige odavam ongi ilmselt hankida need aasta munenud kanad, kuigi nendega võib juhtuda nii, et hakkavad suvel sulima ja munevad siis vähe.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty04.04.12 22:26

Kui on puuris tibudega mamma, siis pole õrrel mingit tähtsust, egas mamma oma poegadega seal maga.
Noort kana sügisel tapma hakata, vanadega teine asi, aga eks inimesi on erinevaid,... rentaabel see küll ei ole.
Võta kevadel aasta munenu, jääb 2-ks kuuks sulile, kasvatab uued suled peale, natuke aega muneb, siis potti...!
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty05.04.12 5:14

Tegin eile aasta munenud vabrikukanast väga maitsva prae. Oli küll mage, aga see oli minu, mitte tooraine viga. Broiler ta küll pole, aga liha täitsa oli. Mitte vähem kui teistel kanadel. Kuna kanad äsja toodud ja pole veel jõudnud päikest näha, siis oli lihakeha küll valgevõitu. Marineerisin paar tundi apelsinimahlas, siis pruunistasin pannil ja panin kaheks tunniks ahjupotti hauduma. Lisasin veidi mett, sibularõngaid ja broilerimaitseainet. Nii et on võimalik teha küll. 1 euro eest ei saa kuskilt paremat liha.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
Külaline
Külaline




Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty05.04.12 5:53

1€ eest muidugi odav, aga kui oled maksnud 7.50€, siis pole odav midagi.
Tagasi üles Go down
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty05.04.12 10:34

7,50 on jah paljuvõitu, neist loodaks ikka munejaid. Tõin ju endale ka pika kaalumise peale 4 äntukat, ikka munejateks, aga lootsin tunduvalt paremaid. Läks nii nagu läks. Eurosed aasta munejad saigi võetud arvestusega, et mõned lähevad üsna kohe potti, teistega vaatab edaspidi. Kui hakkavad uuesti munele, siis lasen sügiseni olla, siis enamus tõenäoliselt konserviks.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
myyre
Tibu



Female
Postituste arv : 27
Age : 60
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 24/03/2012

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty07.04.12 7:08

Minagi panin oma ostuga puusse. Selle raha eest oleksin soovinud terveid kanu, mitte aga selliseid rääbakaid, kuigi 6-st 3 enam-vähem normaalsed. Muna küll tuleb, aga ka verised ja nokivad üksteise tagumikke. Need siis äntukad ja "4 kuud munenud". Aga noh, mis tehtud see tehtud, püüan nendest asja saada.
1 küsimus oleks ka, miks mõnel kanal koguaeg suled tagant märjad? Pildil ka näha. Kanu olen pidanud pikka aega ja tean nendest nii mõndagi.
Aga jahh... Sellist jama pole veel näinud. Olen oma kaagad ikka tibudest kasvatanud,kõige kindlam. Äntukaid enda omadega kokku ei lase, tagajärjed on aimatavad. Mnja... aga häid lihavõtteid!

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Scaled.php?server=842&filename=750maxevntukas Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Scaled.php?server=851&filename=pilt2197
Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Scaled.php?server=848&filename=45eurosedntukad6tk


Viimati muutis seda myyre (07.04.12 8:51). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty07.04.12 8:07

Anti mulle äriidee-oma kukeautoga nendele aasta munenud kanadele sappa haakida.Mul veel paarsada sügisest kukke olemas.Eks iga jahedam veri hakkab noore kõrval kiiremini soojenema.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty07.04.12 8:25

Ma seda ideed 3 aastat tagasi kasutasin, aga lõppkokkuvõttes kulus bensu peale rohkem, kui kukkede müügist tagasi tilkus. Parim ja ökonoomsem kasutusviis kukele on siiski supp või raguuu.
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty07.04.12 8:37

Mul veel kolmas variant-konserv.Ja läheb päris edukalt ainult tööd on sellega palju.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
kiisu
Muneja
kiisu


Female
Postituste arv : 221
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa Suure-Jaani
Registration date : 09/07/2009

Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty07.04.12 9:35

Myyre, minu kogemus vabriku kanadega on selline et neil on miskipärast sees vee kott.Millest, seda ei tea.Lahkamise aeg olen leidnud erineva suurusega vee kotte.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Linnu talu vrs Äntukad?   Linnu talu vrs Äntukad? - Page 2 Empty

Tagasi üles Go down
 
Linnu talu vrs Äntukad?
Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 4Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Linnu silmad mullitavad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: