KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?

Go down 
+2
evesen
relkasar
6 posters
AutorTeade
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 0:50

Tere,
olen olnud mõned nädalad hanede omanik(2ema ,üks isa).Mõlemad haned munevad ja korjasin kuni siiani alati munad ära ja panin nad inkusse.Nüüd aga emahaned käivad kindlasse kohta -hanela nurgas munele ja üks ema eriti kiivalt kaitseb seda n.ö pesa.Munad on kaetud heintega ja kui kätt heina alla ei lükkaks ,ei oskaks arvatagi et seal munad(hetkel 4 muna) on.
Küsimus on ,et kui palju nad mune kokku munevad ja millal haudele asuvad sest pesal mingit istumist näinud pole,aint munemas või peaks munad ära korjama ja inkusse toppima-ma lihtsalt ei saa aru mis toimub?Ja kas nad katavadki niimoodi pesa heintega kinni? Cool .Samas jääb arusaamatuks ,et mõlemad emad ju käivad sinna munele : Embarassed
Sorry kui siin juba samal teemal postitused olemas on aga tõesti ei leidnud... Embarassed
Oleksin väga tänulik kui keegi vastaks kellel on kogemused hanekasvatuses...tänud ette Smile
Tagasi üles Go down
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 3:20

Minul teevad nad sama moodi, see on nende loomuses. Olen prooviks jätnud ka pesamune, kuid haudele jääda ei taha. Eks see olene hanetõust vist ka, tuttaval näiteks muneb 9 muna ja istub pesale.Minul munevad kevadest hilis sügiseni ja ei midagi. Raamatutes on keskmine 40 muna aastas.
Tagasi üles Go down
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 4:11

Very Happy Very Happy ma ei saa aru mis värk see on et tekstis niisugused vead.Ise arvan küll ,et tunnen keelt ja oskan kirjutada Very Happy
Tagasi üles Go down
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 4:17

Mul on Emdeni haned.Ei oska öelda ,kas see paar nädalat kulus neil n.ö sisse elamiseks ,olid sellised tasased.Nüüd aga täitsa ründab ,võtab kinni kui pesa lähedale lähen ja isane ka mestis,teine ema vaatab eemalt...samas ei tea kaua nad juba munenud on sest tõin nad juba munevana..
Tagasi üles Go down
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 4:37

Emdeni haned munevad keskmiselt 35 muna aastas, parimad isegi 56. Nii kirjutab raamat. Minul on nad rahulikud, tibuna üles kasvatatud. Võib küll ka nii olla, et sätib haudele. Kes nende sisse näeb,eks tuleb jälgida.
Tagasi üles Go down
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 4:45

.. Mina olen saanud 2-lt haneemalt praeguseks kokku14 Muna, 6tk Jubas inkus, eile vaatasin dee LÄBI, KÕIK olid viljastatud JA ilusti arenevad:) vaatan siis Paar PÄEVA Directory JA teemn kohtuistungil Kas Ära võtta Munad ja Leida teine inku voi äkki hanemammil tõsised plaanid Very Happy
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 6:03

Proovi ikka ehk jäävad haudele,kui ta tunneb et see on haudumiseks sobiv paik tuleb kõik hästi välje.See et kaitsevad on väga hea märk,tegemist on ka tulevikus hoolsate vanematega,kes suudavad ka tibusid kaitsta,Jäta munad ja häiri neid võimalikult vähe.Tegemist on super munade peitjatega ja ka see on ainult hea märk.Mul haudusid kunagi kaks hane lähestikku ja siis käis pidev teiselt munade varastamine,kes oli hooletum sel jälle muna vähem,paari päeva pärast vastupidi.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 6:14

ahhaaa..see siis norm ,et munevad ja peidavad ära?ma ise olin selles mõttes kahevahel-et kas äkki hooletud.Aga kaua ma peaksin ootama seda ,et millal mammi mõtleb hauduma hakata ,sest ega munad ju pikka aega ei säili ja kahju neid raisku ka lasta.. Embarassed Kui kaua teie lasite muneda ja millal hauduma hakkas?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 6:46

Nii ei saa küsimust esitada,et kaua lasite muneda ja millal hauduma hakkas.Nagu ma aru saan on osad munad inkus ja nii tibude saamine kindlustatud.Las ta siis toimetab omapead,kui läheb ka mõni muna pesas raisku ta tunneb selle ära ja viskab välja.Kui tahad kõike seda tegevust nautida jäta ta rahule,kui aga maksimum kasumit teenida korja kõik kokku ja pane inkusse.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
siiri
Noorlind
siiri


Female
Postituste arv : 94
Asukoht : Jõgeva/Lääne-Virumaa
Registration date : 21/02/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 6:52

Meie hani (hall, ei tea tõugu) munes peaaegu kuu aega, munade täpset arvu ei tea, sest osad pistis koer nahka. Samuti peitis kõik pessa ära kenasti. Ühel hetkel hakkas pesasse sulgi korjama ja siis jäi istuma, susiseb ja kaitseb kenasti Very Happy Käib vahepeal jalutamas ka, aga see mu meelest normaalne.
Tagasi üles Go down
relkasar
Noorlind
relkasar


Female
Postituste arv : 67
Age : 44
Asukoht : lääne-virumaa
Registration date : 20/04/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty02.05.10 8:43

ok,jälgin teda mõne aja(kuigi mind häirib ,et mõlemad emad käivad ühte pesasse munel ja see tekitab kahtlusi)
Aitäh vastajaile Very Happy
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty07.05.10 6:46

Missugused jälgimise tulemused sa saanud oled???
Jaga kogemusi.
Tagasi üles Go down
mafiafran




Male
Postituste arv : 3
Age : 54
Asukoht : fasfasf
Registration date : 06/08/2010

EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty06.08.10 16:27

ma ei saa aru mis värk see on et tekstis niisugused vead.Ise arvan küll ,et tunnen keelt ja oskan kirjutada

______________

Top Online Dating Sites
How To Seduce Women
Tagasi üles Go down
Sponsored content





EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty
PostitaminePealkiri: Re: EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?   EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST? Empty

Tagasi üles Go down
 
EI SAA ARU HANE TEGEVUSEST?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Hane suled
» mure hane munadega
»  O: Hane , pardi ja kalkunimunad

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: