KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?

Go down 
5 posters
AutorTeade
feliscatus




Female
Postituste arv : 5
Age : 38
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 14/12/2015

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty14.12.15 9:05

Mul on soov ise tibust üles kasvatada mõned kanad. Kukke meil pole, nii et päris ise kanad tibusid ei saa. Aga on üks braama-segu kana, kes loodetavasti hakkab kevadel pesal istuma. Ja tahaks siis talle mõned tibud alla sokutada.
Aga kust saada õigel (st mulle, õigemini, kanale sobival ajal) piisavalt väikeseid tibusid? Ja kuidas saada kanatibusid? Kukke ma ikkagi ei taha, tahaks lihtsalt täiendust oma pisikesele kanaseltskonnale. Mis tõugude puhul saab pisikese tibu puhul öelda, et kumb on? Farmides neid ju ometi eristatakse, aga kas see on võimalik ka näiteks wyandotte ja braama puhul?
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty14.12.15 19:10

Tibude allapanek ei pruugi alati õnnestuda sellele ma ei loodaks.Kui kana jääb hauduma osta talle alla soovitud tõu viljastatud haudemunad.Seda kõike kui kana sinuga koostööd teeb, kui mitte siis osta lihtsalt väiksed tibud ja kasvata kanadeks.Soovid koorumisest ka osa saada siis osta haudemunad ja inkubaator .
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty15.12.15 9:14

P-m on võimalik ka tõutibudel sugu eristada kohe peale koorumist, aga mina ple märganud, et keegi meil siin tõutibusid sorteeritult oleks pakkunud. Mõned lasevad küllise tibusid valida, aga sel juhul peaksid ise suutma eristada.
Kui väga hea ärarääkija oled ja oskad sobivat hinda pakkuda, siis ilmselt on võimalik kellegi käest siiski ka ainult kanatibusid saada Very Happy
Tagasi üles Go down
feliscatus




Female
Postituste arv : 5
Age : 38
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 14/12/2015

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty15.12.15 10:20

Haudemunade (ja inkubaatori) ostu olen kaalunud, aga siis saan ju umbes pooltest munadest kuked. Mis ma nendega peale hakkan? Ma tahaksin juurde vaid 2-4 kana, üle 10 kanaga seltskond ei mahugi mulle kanalasse-aedikusse.
Kuna soovin nii vähe tibusid, siis oleksin nõus tibu eest ka mitmekordse hinna maksma, kui ma kindlasti kanatibud saan.
Seepärast kuulangi praegu maad, et äkki on kanatibude saamine siiski võimalik. Kui ei ole, siis võibolla peab siiski noored kanad kuskilt laadalt vms ostma.
Tagasi üles Go down
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty16.12.15 4:02

Mitmel kevadel on sorteeritud 1-päevaseid kanatibusid müünud Sakala Haudejaam. Loodetavasti tuleb nende kuulutus siia foorumisse ka järgmisel kevadel. Ma ei tea, kas neil on ostu puhul ka miinimum kogust. Ise ostsil eelmisel kevadel 10 tibu, minu ees isa väikese tütrega 6 tibu. Võib-olla saab tellida ka 4 tibu. Ehk on tellimist võimalik ka kana haudumisega ühitada.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty16.12.15 7:18

Elementaarne ju.Kes maksab see tellib muusika.Usun et asjas pole midagi võimatut.Kui oled nõus maksma leidub alati inimesi kes antud stooriga kaasa lähevad.Sakala haudejaam,kui ei eksi siis esimesed tibud saime märtsis ja minu teadmist mööda igal järgneval kuul kuni juulini.Kui haudemunad siis tuleb paratamatult leppida riskiga kukeuputusega aga antud asi käib paratamatult asja juurde.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty17.12.15 21:06

Sakala müüb küll sorteeritud tibusid, aga need pole mitte tõukanad vaid krossid.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty18.12.15 4:25

Siit siis ka küsimus kanade kohta.Mis on primaarne mis sekundaarne.Mis kanu tahetakse kas munakanu või kanu mis pakuvad silmale ilu kuid munatoodang jääb alla krossidele.Omal ka suht erinevaid sulelisi nii silmailu kui ka munejaid.Kõik oleneb...
Tagasi üles Go down
feliscatus




Female
Postituste arv : 5
Age : 38
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 14/12/2015

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty18.12.15 11:12

Kevadeni on veel aega ja seega mõelda nii ja naapidi. Lapsed tahavad hirmsasti väikeseid udusulis tibusid, nunnud on ju. Aga seda nunnut tibuaega on suhteliselt lühikeseks ajaks ning mulle tähendab see ka suuremat pühendumist, et tibudest terved kanad kasvaksid. Ja ses osas eelistaksin eriti ilusat tõukana, kuigi linnukeste arengut oleks väga huvitav jälgida. Vaikselt lootsin, et ehk saab tõukanatibusid, aga kui pole lootust sorteeritult saada, siis see kukeprobleem panem mõtlema. Kui mul oleks kümneid ja kümneid linde, oleksid nad anonüümsemad ja üleliigne kukk leiaks tee potti. Kana ma ju söön, süümepiinu seejuures ei tunne ja vabalt kasvanud kukel on kindlasti toredam elu kui broileril suurfarmis. Aga kui igal linnul on nimi, siis hästi ei tahaks teda potti panna ja kuke müümine ei tundu eriti edukas tegevus olevat. Võiks ju ka suureks kasvanud kuke tasuta ära anda, aga kas siiski tahetakse?
Kanad on mul rohkem lemmikloomad kui munatootjad, aga seda siiski ei tahaks, et kanade pidamise kõrvalt peaksin uuesti poest mune ostma hakkama.

Algse küsimuse üks mõte oli ka see, et kas on üldse reaalselt võimalik vahet teha paaripäevaste tõutibude sool. Võibolla on teatud tõuge, kel polegi nii vara vahe tegemine võimalik? Mis tõud need siis on ja mis tõugudel on sugu kohe varakult eristatav?
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty22.12.15 11:17

Eks kõik olene ikka vaatajast, spetsialist paneb üsna täppi, kuigi eks seda "erand kinnitab reeglit" juhtu ka parimatel. Ka Sakala sorteeritud tibudest on kirejaid kasvanud Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?   Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid? Empty

Tagasi üles Go down
 
Kuidas osta noori (tõu)kanatibusid?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tahaks osta noori munakanu..
» soovin osta
» kas osta
» Kuskohast/kellelt saaks osta....

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Ostuabi-
Hüppa: