KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tibude kasvatamine talveperioodil

Go down 
5 posters
AutorTeade
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty17.12.13 7:04

Äkki oskaks kogenenumad anda soovitusi kuidas suhtuda talveperioodil tibude kasvatamisse ja millised oleksid soovitused antud teemal.Kuna omal kogemusi napib(tegelikult pole üldse)siis oleks igasugused soovitused teretulnud.
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty13.01.14 0:28

Tere!
Siin allpool on teema "Tibude toas pidamine". See räägib põhimõtteliselt samast asjast.
MK
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
urki
Noorlind
urki


Male
Postituste arv : 52
Age : 36
Asukoht : Keila raj., Nissi kn
Registration date : 29/06/2011

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: talvised tibud   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty13.01.14 10:21

Vanades teemades asi olemas, kui hoolas käsi neid just ära ei kustutanud. Põhiraskus oli mitmekülgsel söödal, piisaval liikumisel ja päikesevalgusel (mõõdetud kiirgustihedusega UV-lamp).
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty14.01.14 8:34

Tänud soovituste eest.Tingimused tingimusteks.Selge see,et tuleb luua tingimused ,mis vastavad tibude vajadustele.See on elementaarne.Kui puuduvad tingimused siis normaalne inimene ei hakkagi kanu pidama,veel vähem tibudega eksperimenteerima.
Mind huvitas rohkem see kuidas suhtuda talvel tibude hankimisse,kasvatamisse,haudumisse.Kas on õige tegeleda sellega talvel.Kui jah-siis millised on eelised,kui ei siis miks poleks see hea.Inimestel kes kasvatavad kanu on kindlasti omad kogemused antud teemal.
Tagasi üles Go down
vatijope
Tibu
vatijope


Male
Postituste arv : 32
Age : 50
Asukoht : Virumaa
Registration date : 30/04/2013

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty14.01.14 20:28

Talvel on tibude hankimine keeruline ja kallis. Sama haudemunadega.
Inkubaatoris haudumine ühteviisi kerge või keeruline aasta ringi.

Tibude kasvatamine talvel on vaevarikas, sest kõik, mida urki juba mainis ning lisaks õige temperatuuri hoidmine, on talvel keerukam, eriti kui esimesest postitusest meenutada, et kogemusi pole üldse.
Suvel aitab loodus siluda võimalikke söötmis- ja pidamisvigu. Eriti hea, kui haudumise ja kasvatamisega tegeleb masina asemel kana või ka mõni muu lind...
Talvekasvatuse plussideks on see, et sõltumata tulemusest tekib kogemus ja heade asjade kokkulangemisel (tõug, õige sööt jne) saab jaanipäeva paiku juba oma mune.

Kui aga küsida, kas sellel on mõtet, siis ei. Munade jaoks on müügil piisavalt palju ja hea hinnaga second hand kanu, tõukanandusega alustamiseks on talvel kogemuse hankimine oi-oi kui kulukas.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty14.01.14 21:26

Eks kõik siin ilmas on suhteline- tibude leidmine on praegu tõesti suht keeruline, aga haudemune saab küll, nt välismaalt tellides. Ma ise pole tellinud, aga olen kuulnud ka arvamust, et praegu on isegi lihtsam, sest tahtjaid on vähem.
Mis puutub toitmisse, siis enamus kasutab nii ehk nii täissööta, seega pole siin väga suuri möödapanekuid karta ja rohelist saab ju ka edukalt ise kasvatada- salat, idandid.
Kuna ma väga ei usu, et keegi seda külmlaudas plaanib teha vaid ikka mõnes soojemas kohas (ei pea silmas just eluruume) + soojenduslamp, mida tuleb inkubeeritud tibude puhul nii ehk nii kasutada, siis ei näe ma ka siin väga suurt probleemi.
Üks suur probleem muidugi on- päike ja sellest lähtuvalt ka võimalik d-vitamiini puudus.
Ja nagu öeldud- üks suur pluss on see, et mune hakkab juba suvel saama- ma olen alustanud märtsis ja minu jaoks oli see väga hea variant- aprillis said tibud juba päevaks kasvuhoonesse-õue ning munema hakkasid ilusasti selleks ajaks kui vanad sulima hakkasid.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty15.01.14 6:22

Tänud veelkord asjalike nõuannete ja küsimuse lahtiseletamise eest.Võib ju lugeda igasugu kirjatükke ja õpetussõnu raamatutest kuid need ei korva kunagi kogemusi mille teised on antud teemal saanud.Kuna juba sai kindlalt ja jäädavalt haigestutud sellesse kanahaigusesse kuluvad igasugu tarkused ja kogemused marjaks.Raamatud on suuremalt jaolt kirjutatud mitte algajatele vaid proffidele kes oskavad jama eraldada millestki kasulikust.Selle kogemuseni jõudsin alles nüüd kui olin aastaid juba mesilasi pidanud ja alguses igasugu mesilasmanuaale lugenud.Selleks pöördusingi inimeste poole kes omavad kogemusi-seekord kanakasvatuses.
Veelkord tänud neile kes võtsid vaevaks seletada.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Tibude kasvatamine talveperioodil Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tibude kasvatamine talveperioodil   Tibude kasvatamine talveperioodil Empty

Tagasi üles Go down
 
Tibude kasvatamine talveperioodil
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tibude kasvatamine
» Faasani tibude kasvatamine
» Kalkunitibude kasvatamine

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: