KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kanadel hingamisteede haigus

Go down 
+2
tayvo20
Liispet
6 posters
AutorTeade
Liispet




Female
Postituste arv : 5
Age : 51
Asukoht : Kuusalu, Harjumaa
Registration date : 08/04/2012

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty13.09.13 5:33

Tere! Kas oskab keegi nõu anda, mis haigusega võiks tegu olla:
kõigepealt haigestusid noorlinnud (aprillis-mais sündinud), pilt näeb umbes välja nii:
kana hingab kurinaga, aevastab alguses piiksatusega, hiljem on aevastus pikk ja kõlab umbes nagu varese kraaksatus - midagi oleks nagu kõris, aevastades sirutab nokka, mõnel eritub silmast mullitavat eritist, mis silmalaud kinni kleebib, ja mõnel on tulnud ka nokast heledamapoolset eritist. Mõned noorkanad on sellesse umbes kuu aja jooksul surnud, aga enamik terveneb, kuigi osa mitte päriselt - kõrisev hingamine on alles.
Vist ainus ühine sümptom ongi olnud kõrisev hingamine.
Nüüd tundub, et kõrisevad ka kaks vana kana.
Ise otsides tunduks kõige loogilisem "laryngotracheitis", aga ühelgi kanal pole olnud verist eritist nokast. Kas on veel võimalusi või puudub lootus et tegu on ravitava haigusega?
Kas kusagil saab selliseid haigusi ka Harjumaal laboratoorselt määrata lasta?

Olen abi eest ette väga tänulik.
Tagasi üles Go down
tayvo20
Muneja
tayvo20


Male
Postituste arv : 210
Age : 31
Asukoht : Kilingi-Nõmme
Registration date : 05/06/2009

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty13.09.13 11:00

Kui midagi on kurgus kinni siis soovitaks natuke õli anda nii 2-3 korda päevas minul on koguaeg aidanud kui midagi on olnud loodan et linnud paranevad jõudu ja jaksu.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty14.09.13 22:09

No kui ikka terve kari nii teeb, siis pole kindlasti kellelgi midagi kurgus kinni. Siin kuskil on kirjas loomaarstide nimekiri, kes lindudega tegelevad. Otsi sealt mõni ja lase oma lindudele antibiootikumi kuur peale panna.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty17.09.13 7:39

Kui soovid laborit kasutada, siis soovitan riiklikku, so Veterinaar- ja toidulaboratoorium.
Ma tegin ühed analüüsid eraettevõttes ja tulemuseks jäigi suur küsimärk ja raisku läinud raha.
Teised tegin Tallinnas, Pallasti 3 ja sain nii diagnoosi kui ka ravimid, millele konkreetne bakter on tundlik.

http://www.vetlab.ee/?a=page&page=kontakt_koosseis&subpage=tallinna_vtl_kooseis
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
merka
Noorlind
merka


Female
Postituste arv : 54
Age : 53
Asukoht : Viljandimaa, Suure-Jaani vald
Registration date : 25/05/2010

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty17.09.13 19:05

Ja kui palju selline analüüs Tallinnas maksma läks?
Tagasi üles Go down
mailis.kess
Noorlind
mailis.kess


Female
Postituste arv : 80
Age : 61
Asukoht : Harku vald
Registration date : 19/04/2012

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty17.09.13 21:19

Tere,
lisan siia vastuse oma päringule.
Mina kasutasin seda viimast versiooni. Lõin hommikul haigel kanal pea maha, pooleks tunniks sügavkülma ja viisin kohe ära (oli väga kuum ilm). Kohapeal pakuti valida, kas ravimtundlikkus 4 diskile või 8-le või 16-le. Valisin 4-le ja sain vastuseks diagnoosi ja 3 ravimit, mis sobivad. Õnneks ei vajanudki neid, sest too haigestunud kana jäi seni viimaseks. Kuid saatsin tulemused oma veterinaarile edasi kui edaspidi peaks vaja minema.

VTL pakub järgmised uuringud (nii Tallinnas kui Tartus):
1. Söödaproovi uuring B-vitamiinide sisaldusele (95 Euro, uurimisaeg 2-4 päeva). Teostab keemia osakond
2. Roojaproovi uuring parasiidi munadele (flotatsioonimeetod  5.50 Euro, uurimisaeg 1 päev) Teostab bakterioloogia-patoloogia osakond
3. Uuring bakterhaiguste tekitajale hukkunud kana organitest* (Aeroobne uuring patoloogilisest materjalist 16.00 Euro, uurimisaeg 4-6 päeva ja isoleeritud tekitajale ravimtundlikkuse määramine 4- le diskile 8.20 euro ) Teostab bakterioloogia-patoloogia osakond.

* Parem saata laborisse hukkunud kana korjus, mis kohe jahutatakse +4 oC … +10 oC ja saadetakse laborisse nii kiiresti kui on võimalik.
Tagasi üles Go down
http://www.mailisdesign.com/
merka
Noorlind
merka


Female
Postituste arv : 54
Age : 53
Asukoht : Viljandimaa, Suure-Jaani vald
Registration date : 25/05/2010

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty17.09.13 21:31

aitäh info eest!
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty03.10.13 7:25

Liispet, kas sa said abi ? Meil kahtlaselt samad sümptomid kahel noorlinnul ja vetarst puhkusel (pesitseme samuti Kuusalu vallas)...
Tagasi üles Go down
Liispet




Female
Postituste arv : 5
Age : 51
Asukoht : Kuusalu, Harjumaa
Registration date : 08/04/2012

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty03.10.13 11:18

Ma plaanisin siia ka "aruande" jätta kuidas mul läks, aga seni pole mahti saanud.
Teadsin, et siinse valla loomaarstidelt ma ilmselt abi ei saa ja nii ka läks. Sain Mailise viidatud laborist (suur tänu info eest Smile teada et oletatavaid haiguseid saab määrata vereseerumist ja seega ei sobi surnud kana viimine laborisse - oli tarvis kedagi kes võtaks kanalt vereproovi (ka laboris kohapeal ei toimu proovide võtmist elusalt kanalt). Vereproovi võtja leidmine oli kogu protsessi aeganõudvaim osa.. Kaks valla loomaarsti oleks saanud aidata kui tegu oleks olnud sigade, veiste vm põllumajandusloomadega ja kolmas oli puhkusel (aga tema oleks varasema kogemuse kohaselt pakkunud abiks "vana head" dr. Kirvest). Lõpuks õnnestus tänu Facebookile leida Uuri külas vastavatud Lahemaa loomade koja (loomakliinik) kontakt ja sealne abivalmis loomaarst oli nõus proovima. See ka ilusti õnnestus ja lasin määrata 3 proovi: mycoplasma gallisepticum, mycoplasma synoviae ja infektsioosne bronhiit (maksumus kokku 36 EUR). Esimene nendest oli positiivne - mycoplasma gallisepticum.
Kliiniku kaudu sain ka antibiootikumi (tiamulin) ja nüüdseks on aevastamine karjas lõppenud. Otsus mida edasi teha on muidugi raske. Eriti mul, kuna olin juba varem otsustanud et selleks talveks ma endale kanu ei jäta, kuna väikese lapse kõrvalt lauda bullerjaniga kütmine on liiga aeganõudev. Aga nüüd... Hetkel jälgime veel olukorda, aga uus omanik on vähemalt esialgu nõus endale sellise diagnoosiga kanad võtma.
Peamurdmist on muidugi ka teemal, et mis haigestumise põhjustas (arvestades siis seda et kandjaid kodulindude hulgas on palju ja metslinnud pääsevad vabalt kanade jooksuaeda). Olen oma linnukesi tõesti toitnud vaid kvaliteetse söödaga, allapanu on olnud korralik (põhupellet), samuti olen ravinud kõikvõimalikke väiksemaid hädasid jne. Ainus mida ise ette oskaks kujutada on see, et asukoht on niiske. Lauda kõrval on väike köögiviljapõld ja selle taga luht ja edasi soo. Õhtuti näen kuidas sealtpoolt niiskus udupilvena siiani jõuab... Noorkanad elasid õues traktorites ja esimesena haigestusid just madalama traktori linnud, siis suurema ja kõrgema omad ja lõpuks mõned laudas ööbivad vanad kanad.

Ühesõnaga, kui arvad et Sa peaks sedasama rohtu proovima, siis mul on seda lademes (väiksemat ühikut ei müüdud). Või kui saad sama diagnoosi ja hakkad ravimit ostma. Mu telefon on 50 28 301 - kui saan veel millegagi abiks olla. Jõudu!
Tagasi üles Go down
foksi
Noorlind
foksi


Female
Postituste arv : 50
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 26/03/2012

kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty04.10.13 0:45

Tänud info eest Smile.Meil on hetkel ainsaks sarnaseks sümptomiks selline kurisev hingamine.Pean mõtlema, mis edasi teha.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kanadel hingamisteede haigus Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanadel hingamisteede haigus   kanadel hingamisteede haigus Empty

Tagasi üles Go down
 
kanadel hingamisteede haigus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Valgustus kanadel.
» Sulgimine kanadel
» Munemine kanadel

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: