KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 muskus haudus kanatibu välja

Go down 
+3
Zirelli
Jaanikese
Kattzz12
7 posters
AutorTeade
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty21.05.12 7:59

Mure siis selline. Muskuse pessa olid kanad 3 muna sokutanud ja täna koorus üks väike kanake. Embarassed Pesa oli alati sulgedega kenasti kaetud ja ma iga päev ei kontrollinud.
Parditibudeni on aega veel umbes nädal. Oskab keegi nõu anda, mis ma nende kanatibudega peale peaks hakkama. scratch Kas võiks nad pardi alla edasi jätta, sest part oli "oma" lapsukesest väga huvitatud ja kaitses teda.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty21.05.12 8:18

Ma arvan, et targem on tibud ära võtta, vastasel juhul võib mammi koos kasulastega varsti pesalt minema kõndida ja oma munad jäävadki välja haudumata.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty21.05.12 18:39

Kui ma kanatibud ära võtan, kas võib siis nad hiljem tagasi panna või peangi ise üles kasvatama? Kas on üldse lootust, et part nädalased tibud veel omaks võtab? ma vähemalt proovin hoida seda ühte tibukest nii kaua pardi all, kui teised kanamunad on ka koorunud või parematele jahimaadele läinud. Hetkel on suurim mure see, kuidas ma selle piuksu sööma saan. Part sõi hommikul küll, aga tibu vaatas mind nagu lolli, kui ma ta söögi juurde tõstsin. Tundub, et täna ma vist laudas piilurit mängides veedangi. Rolling Eyes
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty21.05.12 19:10

Tibu peaks ära võtma ja soojenduslambi alla panema, küll see jääb su enda üles kasvatada.
Part võib selle ära tallata ja võib ka nii minna, et lõhub teised kanamunad ära, kes seda kõike oskab ette näha, mis võib juhtuda.
Mul kunagi haudus ka muskuspart kanatibu välja, aga palju mune lõhkus ära, kanamuna koor ju palju õrnem kui pardi munal.

Part ei mõista tibu piiksumist ja tibu ei mõista pardi prääksumist.
Tagasi üles Go down
Zirelli




Female
Postituste arv : 4
Age : 42
Asukoht : Tartu
Registration date : 19/04/2012

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty21.05.12 22:46

Meil oli kunagi vastupidine variant.. Isa leidis niites metspardi munad.. olid veel soojad. OOtasime pardimamma tagasitulekut, aga ei misket. Õnneks oli üks kana just hauduma minemas. Võtsime siis need pardimunad ja panime kanale alla. Haudus nii ilusti välja ja võttis need parditibud vägagi omaks.. Ja nii naljakas oli vaadata, kui pardid tiiki ujuma läksid.. ja kana ahastuses mööda tiigiäärt jooksis ja neid välja kutsus... Very Happy
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty22.05.12 3:44

Päikest. Võta ära ja kõik mis kooruvad. Muidu tallab ära või hakkab ujuma kutsuma.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty22.05.12 17:43

Võtsin jah tibu ära, sest part tuli munadelt ära ja ei avaldanud üldse soovi sinna tagasi minna. Evil or Very Mad Pärast tibu eemaldamist lükkasin pardi pesale tagasi ning õnneks jäi ta sinna.

Aga mis puutub tibu piiksumisse ja pardi prääksumisse( mida muskus ei tee), siis mulle jäi küll mulje, et nad said üksteisest väga hästi aru. Part käis vahepeal söömas, aga kui tibu ikka pesas kõvasti piiksuma hakkas, ruttas kohe pessa tagasi. Smile
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty22.05.12 19:11

Ma tean, et muskus ei prääksu, see oli "naljaga pooleks" lausutud.
Tagasi üles Go down
Kattzz12
Muneja
Kattzz12


Female
Postituste arv : 110
Age : 46
Asukoht : Võrumaa
Registration date : 18/04/2012

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty23.05.12 7:40

Väike Piuksuke on saanud kogu pere lemmikuks. Nagu avataril näha, pole ühtegi pereliiget, keda Piuksu külmaks jätaks. Hetkel on tal küll üksinda väga kurb, piiksub kõvasti ja haledalt, aga samas on pea kogu aeg keegi teda süles kandmas (siis on ta rahul) ja loodame iga hetk uusi piuksusid laudast leida ja siis on elu palju lõbusam. Ka kassil. Laughing
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty16.06.13 0:36

Meil ongi muskusel all ainult kanamunad. Siis see variant,et ta tibud üles kasvatab,on täiesti välistatud? Kui ainult paar kanatibu jätta, ei tohiks ju tallata?  Või pean talle "lohutusahinnaks" ikka parditibu alla sebima?
Tagasi üles Go down
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty25.05.14 22:58

Minul ka nüüd sama teema tekkimas. Muskuspart sätib hauduma kuna isast muskust pole, mõtlesin panna kanamunad alla. Jagage siis lahkemalt kogemusi palun.
Tagasi üles Go down
Roosinupp
Muneja



Female
Postituste arv : 101
Age : 47
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 10/07/2011

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty26.05.14 1:35

Mina võtsin eelmine aasta kanatibud ära ja panin kana alla, kellel omal olid küll juba nädalased tibud. Pardist kanatibukasvatajat ei saanud isegi katse mõttes, sest koer murdis ta maha :/
Tagasi üles Go down
koduperenaine
Tibu
koduperenaine


Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : ida-viru
Registration date : 03/04/2011

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty26.05.14 1:40

Tegelikult polegi mõeldud, et pardist saaks kasvataja, peaasi, et välja hauduks.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty26.05.14 2:38

Muskused hauvad edukalt kõiki mune, va vutimunad loomulikult. Niiet, munad alla! Wink
Tagasi üles Go down
Sponsored content





muskus haudus kanatibu välja Empty
PostitaminePealkiri: Re: muskus haudus kanatibu välja   muskus haudus kanatibu välja Empty

Tagasi üles Go down
 
muskus haudus kanatibu välja
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» miks muskus mune peidab`?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Tibud ja inkubeerimine-
Hüppa: