KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kalkunipidamisega alustamine

Go down 
+6
malvekas
Ellimineerija
Siuts
Jaanikese
kopraonu
sike
10 posters
AutorTeade
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty26.02.12 21:39

Soovin suvel alustada kalkunite pidamisega ja sellega seoses mõned küsimused targematele.
Kalkunitest ma suurt ei tea, seetõttu võin ka rumalaid küsimusi esitada. Andke siis andeks. Pidamise eestmärk on põhiliselt tutvuda selle linnuga, hea kui mõnikord mõne enda tarbeks ka realiseerida saaks. Muna prooviks ka muidugi ära, aga kuna on kanad olemas, siis pole see esikohal.

- Kuidas on kalkunitibude saadavusega? On neid suvel vabalt võimalik osta või tuleks juba praegu tellida omale tibud mõne kasvataja käest/lasta tuua? On veel selleks hooajaks üldse lootust saada?

- tõugude osas olen võhik, silma jäänud pronkskalkun. On aga muid soovitusi algajale?

- Pidamisest. Plaan pidama hakata ühes laudas koos kanadega, vajadusel on võimalik neid ka siseruumis eraldada- saan aru, et kalkun võib hakata kanasid piinama. Õuealal on eraldamine veidi keerulisem.

- Karja komplekteerimine. Kuidas oleks mul kõige otstarbekam alustada, mitu tibu soetada/millises vanuses. Arvestades ka seda, et kõik tibud ei pruugi täiskasvanuks saada. Soov on kindlasti, et oleks nii ema kui ka isakalkun. Tegelikult mulle mõnest isendist piisaks, aga milline on miinimum karja suurus? Lugesin, et arvestatakse ikka üks isakalkun min. 10 emase kohta. Samas nii suurt karja ei ole mul kindlasti võimalik ruumipuudusel soetada. Mõtlesin hetkel 1 isa ja 2-3emast, aga kas selliselt nende kooselu toimiks?

- Ise eelistaksin võtta kalkunid võimalikult noorena ja nad ise üles kasvatada. Valmis riskima sellega, et ei tea nende soost alguses midagi ja et pärast emaseid ei olegi. Elektriema on mul ka olemas.

- Millega veel peaksin arvestama kalkuni puhul. Mul on kogemus lindudest ainult kanadega ja sedagi lühiajaliselt...

Tänan vastajaid juba ette...
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 62
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty27.02.12 7:53

Oma väikese aja jooksul on mul selge et kalkun on kõige keerulisem kasvatada.Mul on ka ainult-kanad-haned-kalkunid nii et neist kolmest on minu kogemused.Alguses ei saa see kalkunitibu kuidagi minema aga kusagil kolme kuuselt hakkavad nagu vuhin edasi minema.Kes mul on umbes kahe nädalani ellu jäänud need veavad ka lõpuni välja.Muidugi haigustele kõige vastuvõtlikumad.Kui kusagilt on võimalik nohu saada siis nad selle ka saavad.Lõpptulemusena saab ilus suur lind keda on ka kerge puhastada sulgedest ja pannile panna.Kusagilt tuleb algul tibud osta ja suurena juba võõras isa juurde muretseda.Eks peensustest oskavad teised pajatada.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty27.02.12 19:37

Jah olen ka kuulnud, et on kõige keerulisem kasvatada. Samas kui ma vaatan selle uhke linnu pilti, siis ei saa seda mõtet enam peast ja tunnen vajadust see väljakutse ikkagi vastu võtta.
Tänud selle võõra isa mõtte eest, ma suutsin selle praegu täiesti tähelepanuta jätta oma plaanides.
Niipalju olen vahepeal saanud targemaks, et kanadega koos neid pidada ei saa, isegi õuealal mitte. Ehk on siin ka teisi kogemusi, aga see oli ühe kalkunikasvatuskogemusega inimese kommentaar.

Kui siin foorumis on inimesi, kes oleksid valmis pakkuma kalkunitibusid või ka haudemune, siis oleksin huvitatud. Kindlasti otsin ja jälgin ise ka pakkumisi.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty27.02.12 20:05

Ma ei tea, mul on küll laudas kalkunid ja kanad koos, lisaks ka pärlkanad, saavad hakkama küll, kuigi suuremad semud ollakse endiselt pärlitega- nad koos mulle ka tulid ja kalkunid veel täiesti plaaniväliselt Very Happy Tervitused Hiiumaale cheers Kuigi seda peab tõesti tunnistama, et aeg-ajalt tikuvad nad ülbitsema ja kanu "tutistama".
Mingeid erilisi kogemusi jagada ei oska, kuna olen isegi algaja ja esimest kalkunitibu nägin veidi rohkem kui pool aastat tagasi Laughing
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty27.02.12 21:08

Minul ka kõik kalkunid kanadega koos. Juba mitu aastat ja erilist probleemi ei ole. Tibude puhul õpetas keegi kunagi,et koorunud tibude juurde panna mõned päevased või paaripäevased kanatibud: nende eeskujul hakkavad kalkunid siis asjalisemalt tegutsema. Võõra isaga on juhtunud,et teda ei võeta omaks ja nii juhtus,et need emakalkunid läkitasid mul ühe ka teise ilma. Üldse tunnevad kalkunid hästi oma krja ja võõraste sinna sokutamisega on üks häda. Aga samas kui on harjunud,siis võivad olla koos kellega iganes. Ja Maalehes just keegi pakkus kalkunitibusid ettetellimisega. Mul endal ei ole veel õnnestunud uut isakalkunit saada ja praegu olemasloev sobib vaid kahe emaga. Aga muidu tõesti suursugune ja sõbralik lind ja ise ma olen neist küll "sõltuvuses"
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty27.02.12 22:06

Kui mune/tibusid hooajal ikka liigub, siis mul pole põhjust kiirustada ja jään ootama soojemat aega.
Tore kuulda kui kalkuneid saab ikka koos kanadega ka pidada, eks inimestel on kogemused erinevate isenditega ja sealt ka erinevad arvamused kujunenud. Ise prooviks neid ka koos olema harjutada.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty27.02.12 23:36

Mul vennal kalkunid, kanad ja pardid kõik koos, pole midagi juhtunud.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty28.02.12 6:43

Päikest. Kalkunid tahavad natuke "rammusamat" toitu, kui kanad, muidu jäävad rääbakaks. Noortel võiks öösel mingit valgust laudas olla, et ehmumisega üksteist ära ei trambiks. Kanadega koos ei ole eriti probleemi. Värvilahenditest nii palju, et värvilised on siis ilusamad, kui suled seljas. Lihakeha kaubanduslik välimus on valgetel parem. Kui mingid koospidamissobimatusi on siis hanedega, pardid läbustavad lauda allapanu ka nii ära, et teistega eriti koos pidada on tüütu.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 62
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty28.02.12 7:19

Neid albiinosid liigub vähem ringi ja broilereid sugu tegema panna on vist suht keeruline.
Sellega olen küll nõus et puhastamiseks on valge lind kõikse parem.Mul said esimesel aastal algul kalkunipojad vanade kanade käest korralikult peksa-elasidki õues rohkem omaette.Hiljem kui see tasumistund tuli pani isakalkun lihtsalt kanale jala selja peale ja püüdis pead otsast ära kaksata.Ja ega pealt lahtine aed ka neid ei pea.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty29.02.12 3:10

Minul ka kalkunid kanade,partide ja hanedega koos.Pole täheldanud haigusi neil.Tulevikus plaanin verevärskenduseks teise isase juurde muretseda.
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty29.02.12 4:23

Aga mis seal need teoreetiliselt tekkida võivad probleemid siis on, et osa inimesi ei soovita neid koos pidada? Kuna siit on teisipidi soovitusi mitmeid tulnud, siis proovin nad ikka kokku panna, aga oleks hea ette teada. Saan au, et kalkun võib ülbata kanadega, aga seda suudavad kanad omavahel ka väga edukalt. Siis et toidu võivad eest ära süüa (see on lahendatav) ...Kas peale tibude nõrkuse ja haigustele vastvõtlikusele ka midagi eriliselt keerulist on kalkunite pidamise puhul, milleks tuleb valmis olla?

Kuna plaan hooaja alguses muid tibusid ka võtta, siis ilmselt need kalkunid kasvavad nagunii teiste tibudega koos, seega saavad kooselu harjutada ja koos lähevad siis ka päris elamisse hiljem.
Samuti kuna kogu linnuseltskonnal on ees kolimine, siis ilmselt saan ka vanade tegijatega kokkulaskmist ajastada nii nagu vaja.

Praegu mul kanad elavad koos kitsedega ja ilmselt ka uues laudas vähemalt mingil territooriumil kogu selle seltskonna kooselu jätkub.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty29.02.12 21:40

Päikest. Järlepa vaged broilertüüpsed tegid küll sugu ja haudusid ise välja. Haudusid kõik välja mis alla pandud sai. Kanamunadega juhtus vahel äpardusi, kippusid munad katki minema. Hane tibud jäeti pele koorumist maha. Mingi loomse toidu ja piimatoote liini võiksid otsida. Mingit jämedteralisemat seedimismaterjali läheb ka suhteliselt kähku vaja. Kui liiv on liiga peene teraga, siis algperjoodi kasv aeglasem ja linnud jäävad nõrgemad ja väiksemad. Parem on, kui ees on mitme fraktsiooniga materjal, valivad ise sobiva suuruse. Kaaliumperganaadi vett sai ka nädalas kord ette antud. Ei ütleks, et õrnad olid, sai 7 "tsüklit" tehtud, väljaminek oli üks lind, see sõtkuti öösel ära. Lubjasõmerikku võiks ka kogu aeg ees olla (seda sai ise kivist toksitud). Lahe lind on, eriti lahe on kui kärbseid ja satikaid õhust püüab.
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty10.04.12 19:26

Meil on nüüd ootamatult kaks aastast pronkskalkunit kodus Smile Esialgne plaan oli küll kas haudemunade või tibudega alustada, aga läks nii Smile
Esialgne kokkupuude selle linnuga on igatahes meeldiv. Väga elegantsed tegelased.

Praegu on nad kinnises ruumis eraldi, aga peatselt tahaks hakata neid ka õue harjutama ja ehk ka kanadega tutvustama. Ei tea veel täpselt, mis saama hakkab, aga eks elu näitab Cool

Loodetavasti saame mõned pisikesed tibud ka ikka suurtele lisaks.

Tagasi üles Go down
kanalik
Tibu
kanalik


Male
Postituste arv : 29
Age : 59
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 23/03/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty10.04.12 19:59

Kunagi olid meilgi kalkunid - üks pronksema ja valgeid ka. Elasid koos kanade, partide, lehma ja lammastega ühes sügavallapanuga laudas ning suvi otsa kooserdasid väljas kus aga tahtsid. Aed oli meil küll, aga eelkõige selleks, et pudulojused SISSE ei pääseks. Kalkunimamma tegi oma pesa tont teab kuhu ja oli kuu aega kadunud, enne kui pojalaariga uuesti koju tuli. Teisel aastal kadus samamoodi ära - ja jäigi kadunuks...
Mäletan, jah, et kui kalkunitibud võtsime, hoiatati, et on teised kolehirmus õrnakesed. Öeldi ka, et neile peab kindlasti rohelist sibulat andma. Andsimegi, sõid päris isukalt ja ma ei mäleta, et tibudega väga suurt janti oleks olnud. Ka vanad kalkunid ei valmistanud probleeme, said kanade-partidega läbi küll (pealegi oli ruumi laialt, nii et hädalisel olnuks kohta, kuhu põgeneda küll ja küll). Lõpuks jäi meil igasugune pudulojuste pidamine olla - aga kui meelde tuletan, olid need va 'torulotid' uhked linnud õue peal küll... Smile
Tagasi üles Go down
http://www.e-aiand.com
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 62
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty11.04.12 8:22

Kui neid mõned on siis koos ei ole mingi probleem aga kui juba rohkem siis on mõistlik neid eraldi hoida.Kasvõi munade pärast-mul eelmisel aastal tuli 21 sel päeval kalkunimunade inkubaatorist tibu välja.Lihtsalt oli sattunud üks valge kanamuna hulka.Praegu on kanatibudega koos aga see aasta kavatsen nad paarikuuselt eraldi panna.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
eints
Tibu
eints


Male
Postituste arv : 42
Age : 47
Asukoht : tartu
Registration date : 16/04/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty13.04.12 7:38

kas isakalkun üksi ilma emasteta on halb mõte. teiste lindudega ei seltsiks?
Tagasi üles Go down
http://vaiketalunikud.forum.co.ee/
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty13.04.12 7:47

Meie emakalkun suri eelmisel suvel ära ja isane tundis end nii üksikult, et käis aida seina vastu toetatud klaasi kõrval istumas. See peegeldas, nagu peegel, nii kui hommikul välja sai, läks kohe sinna. Suve lõpupoole, kui paar kuud oli möödas, märkasin, et ta kasutab kanu emakalkunina, st üritab paaritada. Ma ei saanud kohe arugi, miks mõni kana jääb järsku maha ja jalgu enam alla ei võta, kui ühel päeval sattusin peale. Nii et kokkuvõtlikult - ei ole hea mõte.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
eints
Tibu
eints


Male
Postituste arv : 42
Age : 47
Asukoht : tartu
Registration date : 16/04/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty13.04.12 7:48

kurb aga armas lugu.
Tagasi üles Go down
http://vaiketalunikud.forum.co.ee/
eints
Tibu
eints


Male
Postituste arv : 42
Age : 47
Asukoht : tartu
Registration date : 16/04/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty13.04.12 7:49

ja 1 emakalkun jääb kindlasti väheks talle?
Tagasi üles Go down
http://vaiketalunikud.forum.co.ee/
kanalik
Tibu
kanalik


Male
Postituste arv : 29
Age : 59
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 23/03/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty13.04.12 7:54

eints kirjutas:
ja 1 emakalkun jääb kindlasti väheks talle?
Väheks või mitte - aga siiski oleks see VÄGA palju parem, kui ei ühtegi. Smile
Tagasi üles Go down
http://www.e-aiand.com
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty14.04.12 4:43

Mul on praegu üks ema ja üks isa. Ei ole küll märganud, et mingeid probleeme enam oleks. Ja isa on seesama, kes eelmisel aastal kanu ahistas.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty18.04.12 22:47

Meie kalkunipaaril nüüd ka esimesed munad. Eile oli nö. pisike proovimuna ja tänane muna oli juba nagu päris Smile
Saan aru, et kalkunile sobib pesaks kõige paremini kui teen talle põrandale mingi kasti + põhk sisse.
Sooviks mõne muna panna ka inkubaatorisse sel hooajal, kaua peale munema hakkamist on mõtet oodata sellega?


Viimati muutis seda sike (20.04.12 18:26). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
sike
Tibu
sike


Female
Postituste arv : 28
Age : 42
Asukoht : Tln lähedal
Registration date : 25/02/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty18.04.12 22:52

kopraonu kirjutas:
mul eelmisel aastal tuli 21 sel päeval kalkunimunade inkubaatorist tibu välja.Lihtsalt oli sattunud üks valge kanamuna hulka
Ma olin siiani elus ainult korra kalkunimuna näinud ja see oli täiesti kanamunast erinev- suur, valge ja selgete tumedamate tähnidega. Nii, et ma tükk aega mõtlesin,et kuidas sa said selle kanamunaga küll segi ajada Razz Aga meie noorkalkuni esimene muna oli ka sellise suure kanamuna moodi, et kiiruga ehk ajaks segi küll.
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty20.04.12 9:28

Tere päikest. Kalkunimuna on natuke teisema kujuga, kui kanamuna, koonilisus on suurem.
Tagasi üles Go down
debbyke




Female
Postituste arv : 4
Age : 46
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/09/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty16.09.12 10:38

Me väga algajad kalkunipidajad ja talv peagi kohal. Nüüd olemegi nõutud, et kas saame neid üle-talve pidada või ei. Kas ehk keegi oskab nõu anda mis tingimused on minimaalsed ja mis head, et nad talvega hakkama saaks? Tuule ja vihmavaba ruum on olemas, samas kütet seal pole. Mõnelt poolt olen kuulnud, et saavad niisama hakkama, mõnes kohas soovitatakse kohe kui miinuses kütma hakata....
Tagasi üles Go down
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty16.09.12 19:13

Tere päikest. Kalkun on algupäraselt pärit Põhja Ameerikast, vähemalt mingi liin nendest. Seal peaks suhteliselt jahe olema. Linnud eritavad ise sooja (4 parti=10W, kalkuni soojaeristust pole keegi välja toonud) + kui allapanu läheb "käärima, siis see "kütab" ka juurde. Pigem on ventilatsiooni vaja. Allapanuks on kõige parem, kui asjaga hilja peale jääb (ajaliselt), mingi sõnnik alla laotada (10 cm mingi looma sõnnikut) ja pealt õlgedega katta. Meie kasutame aluskihis küüliku puuripuhastusmaterjali (imab partide läbustatud vee ka ära). Väljaviskamisajaks kevadel on sellest saanud kompost (sellisele materjalile võib sõnnikuussi ka sisse lasta, laguneb kiiremini). Vahekihtides on põhk hea, moodustab "vaiba", mida segi ei siblita ja tekitab "haisueristuse". Nõuka ajal olid küttekehaks pullid ja sead, aga siis olid natuke "lahjema" sulestikuga linnud ka (munemiseks tahtsid + temperatuuri).
Tagasi üles Go down
debbyke




Female
Postituste arv : 4
Age : 46
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/09/2012

kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty04.10.12 20:57

Aitäh Ellimineerija Smile
Veel on tekkinud küsimus, et kuna praegu nad põhiliselt naudivad muru söömist, siis mis saaks talvel? Peakapsast nad ka söövad, aga kui palju ja mida peaks talveks kalkuni kohta arvestama? Terad on olemas, maisi ka.

Emased on munema ka hakanud, seega vist võib arvata, et see mida praegu teeme sobib neile? Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kalkunipidamisega alustamine Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkunipidamisega alustamine   kalkunipidamisega alustamine Empty

Tagasi üles Go down
 
kalkunipidamisega alustamine
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kalkunid-
Hüppa: