KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Embden või toulouse?

Go down 
3 posters
AutorTeade
azure

azure


Male
Postituste arv : 7
Age : 51
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 01/03/2010

Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty24.08.11 9:05

Aeg on kevade peale mõtlema hakata, tahaks hanedega proovida. Mille peale peaks mõtlema?
Eluruumi neile leiame, muret teevad muidugi metsaelanikud. Rebast näen igal öösel, mõnikord on nad ka kahekesi. Uus külaline viimasel ajal on tõhk, kuuri ees vedelevad poolikud mutid :-) Krundil on aeglase läbivooluga suur tiik, 1000m² on niidetud, 2000m² niitmata ja veel 3000m² ojakaldaid. Peres on koer, noor väike kutsikas terjer.
Kas 1 isane, 2-3 emast oleks ok? Liikidest meeldivad kas Embden või Toulouse, aga huvitav kust neid kevadel saada?
Mida veel silmas peaks pidama, kui tahaks hanepidamist võimalikult väikese energiakuluga...
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 62
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty04.12.11 7:03

Esimesel aastal kui haned tõin said nad toodud tõutud-need meie eesti kirjud.Tapakaal jõulu ajal oli 4-5kg st.kevadistel tibudel.Sai siis Andrese käest muretsetud Emdeni isaslinnud-nüüd oli tapakaal 7kg.Eile sai Tuluusid toodud-6tk väga majesteetlikud linnud muidugi jällegi ainult isased.Nüüd siis teoreetiliselt peaksid jällegi tulema vist kirjud ainult tüki maad kopsakamad.Kevadel kui ükski Amet mu tegemistele jälle vahele ei sega peaks siis saama Emduuse(naljakoht).
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Ellimineerija
Muneja



Male
Postituste arv : 431
Age : 67
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 12/01/2011

Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty05.12.11 4:02

Päikest. Kui ise metslooma tapmisega hakkama ei saa, siis kutsu mõni jahimees appi. Tuhkur vaevalt koju elama tuleb (kui fretka ei ole), see on rohkem ringikondav tüüp. Karta on, et mutimurdjaks on mink. Oleneb milleks Sa neid hanesid tahad, kas söömiseks või muru niitmiseks. Emden on kopsakam, tuluusid on mõnusama rahuliku värviga, aga rohtu "niidavad" mõlemad. Selle pinna jaoks jääb 4 lindu väheks. Energiakulu vähendamiseks peab ohtralt aeda olema. Mingi suvine kuut võiks ka olla, aga ukse pead ikka ise lahti tegema-kinni panema. Kevadel peaks tibupakkumist ohtralt olema. Kobeda kaalu saad kätte, kui väga kolama ei lase ja vilja ette annad, nii et tegelikult pole olulist vahet mis haned ringi paterdavad, peaasi, et suguluspaaritusest poleks.

Kopraonu, kas see 4-5 kg oli surnud linnu kaal või lihakeha kaal (kui see oli lihakeha kaal, siis pole midagi eriti halvasti öelda). Räägi kuidas Sa isalindudega omavahel sugu tegema hakkad. Värvist nii palju, et mina pakuks esimese põlvkonna ristandi põhivärviks isalinnu värvi, kui emalind on valge. Kui vastupidi teed, siis 50% saad mingid imelikud kirju-mirjud, ülejäänud on enam-vähem valged.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 62
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty05.12.11 8:18

Lihakeha ikka.Sugu tegemisest nii palju et ega ma kavatse nagunii kedagi puhtatõulist saada.Igaüks jäägu oma liistude juurde.Minul on iga artikkel tootmiseks seega ostan ainult isaseid sisse.Järglased on ristandid-nii loomadel kui lindudel.Munadest on praegu tumepruune ja valgeid puudu-tähendab tõin maranseid ja valgete munade isaseid juurde.Kui kaalud hakkavad vähenema-noorkukkedel-segan pisut lihatõuge juurde ja kummagist ei aja ma maximumi taga.Tuleb pisut sellest ja tuleb pisut tollest-peaasi et ise rahul olen.Mida teised minu miximisest arvavad on täiesti ükskõik.Suured vabandused et me oma targutustega ronisime teise õue peale
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
azure

azure


Male
Postituste arv : 7
Age : 51
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 01/03/2010

Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty05.12.11 8:41

Haned oleks hooajaliselt ja söömiseks, muru pügamine pole primaarne. Kuigi tore oleks neid juhtida kohtadesse, kuhu muruniidukiga ei ulatu. Metsloomadega saaks iseenesest hakkama küll, aga eelistaks nad ellu jätta. Praegu mõtlen, et tõmbaks 50m elektrikarjuse võrgu ümber kuudi. Ainult päevasel ajal lubaks haned krundile välja jalutama.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 62
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty05.12.11 9:42

Võrk mul sellel aastal oli ja töötas küll.Maalt rünnakud jäid ära.Karjuse nöörist ainuüksi ei ole ma küll mingit abi saanud väikekiskjate vastu-haned hoiab küll ilusasti kolmekordne nööriliin ohjes.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Sponsored content





Embden või toulouse? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Embden või toulouse?   Embden või toulouse? Empty

Tagasi üles Go down
 
Embden või toulouse?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Toulouse tibud

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: