KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Miks mu haned ei mune?

Go down 
+2
malvekas
kanamamma
6 posters
AutorTeade
kanamamma

kanamamma


Male
Postituste arv : 6
Age : 49
Asukoht : Lääne- Virumaa
Registration date : 01/12/2010

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty17.04.11 20:17

Ostsin hiljuti omale 5 hane, esimesel nädalal sain 3 muna ja kõik. Olen uurinud ja püüdnud neile luua sellised tingimused mis neile sobiks, aga ikka mitte midagi. Mis ma valesti teen?
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty17.04.11 20:19

Minul üks muneb ja üle päeva.Vahel jätab ka kaks päeva vahele Smile
Tagasi üles Go down
kanamamma

kanamamma


Male
Postituste arv : 6
Age : 49
Asukoht : Lääne- Virumaa
Registration date : 01/12/2010

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty17.04.11 20:21

Aga kui kaua haned üldse munevad, võib olla on mul nad nii vanad, et ei munegi enam. Kas on võimalik kuidagi ka vanust määrata. Palun mitte naerda mu üle, kui küsimus tobe tundub! Embarassed
Tagasi üles Go down
VII
Tibu



Female
Postituste arv : 28
Age : 47
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 07/12/2009

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty17.04.11 21:23

Vahel nad teevad paari nädalase pausi ja siis munevad edasi. Kui pikk vahe sul viimasest munast on ?
Tagasi üles Go down
kanamamma

kanamamma


Male
Postituste arv : 6
Age : 49
Asukoht : Lääne- Virumaa
Registration date : 01/12/2010

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty17.04.11 21:44

No hakkab juba kuu täis saama.
Tagasi üles Go down
Buntik
Muneja
Buntik


Female
Postituste arv : 758
Age : 54
Asukoht : Luke, Tartumaa
Registration date : 24/11/2009

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty18.04.11 1:04

Ehk on asi toidus? Mina annan sama toitu, mis kanadele. Ehk siis toitu, mis paneb kanad usinamalt munele. Täiendtoiduks soome toodang.
Tagasi üles Go down
Naki
Muneja
Naki


Female
Postituste arv : 188
Age : 49
Asukoht : Harjumaa, Nissi v, Rehemäe k.
Registration date : 30/03/2009

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty18.04.11 19:05

Võimalik et ümberkolimine tekitas hanedele stressi ja nad ei pruugigi see hooaeg rohkem muneda. Hani on pika kohanemisega lind - uus perenaine ja uued elutingimused - sellega harjumine võtab aega. Võimalusel tuleks uurida kui kaua nad eelmise omaniku juures see hooaeg juba munenud olid ehk on nende töö selleks hooajaks tehtud juba. Minul on ka osa hanesid selleks kevadeks munemise lõpetanud. Hane võib pidada päris kaua, 8 aastane lind pole veel liiga vana kuigi isased kaotavad selleks ajaks kõvasti sugulist aktiivsust ja karja peaks uut nooremat verd juurde muretsema kui esineb palju viljastamata mune.
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud2/sets/255531/
kanamamma

kanamamma


Male
Postituste arv : 6
Age : 49
Asukoht : Lääne- Virumaa
Registration date : 01/12/2010

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty18.04.11 21:34

Tänud vastajatele. Ma nüüd rahunen maha ja ei hakka kohe neid potti saatma.
Tagasi üles Go down
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty18.04.11 23:54

Hanedel pidi olema tohutult pikk mälu. Mingi kirjanduse andmetel oli nii, et kolme aasta taguse vana koha ja karja pidi veel ära tundma. Niiet arvaksin ka, et stress. Võib-olla munevad veel keset suve,mul on hanedega nii juhtunud. Mul on üks emahani siiani munenud 12 muna, aga nüüd jätab juba vahel kaks päeva vahele.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Miks mu haned ei mune? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Miks mu haned ei mune?   Miks mu haned ei mune? Empty

Tagasi üles Go down
 
Miks mu haned ei mune?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» miks part ei mune ?
» Hanede munemine
» HANED TOAS.....MIKS MITTE?
» haned

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Haned-
Hüppa: