KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kalkuni munemisaeg

Go down 
+9
kopraonu
josefiina
evesen
malvekas
Kitsehiireke
Aasa
Admin
kross
giisu
13 posters
AutorTeade
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty02.01.11 2:51

Kui kaua kalkun muneb? Soovin seda infot seetõttu, et tahan kevadepoole soetada endale kümmekond kalkuni haudemuna, kuid ei tea millal oleks viimane aeg neid jahtima hakata. Samas ka küsimus - kui palju võiks üks kalkuni haudemuna maksta?
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: kalkun   kalkuni munemisaeg Empty02.01.11 3:29

Minul on kalkunid nii erinevad, paar kalkunit munes varakevadest-hilissügiseni, teised tegid ainult paar-kolm kuud mune. Kuigi kõik ühes ja söövad samat toitu, ei tea miks selline vahe Wink
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty02.01.11 3:44

Kui Florita blogi loed http://blog.maaleht.ee/koduloomad/?p=456
siis munad juba tulevad.Arvan et viljastatud mune on kevadepoole lihtsam saada.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty19.02.11 5:22

Minu kalkunid on jumalast ära pööranud.Isased tantsivad ja paaritavad nind emad munevad
nii on see juba kuu aega.Nad on külmas tallis ilma tehis valguseta.On temperatur -5 või-25
iga päev on 3-5 muna.Praegu külmuvad munad lõhki, sest pole aega valvata.
Kokku on 11 kalkunit 3 isa ja 8 ema.
Tagasi üles Go down
Kitsehiireke
Noorlind
Kitsehiireke


Female
Postituste arv : 80
Age : 50
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 28/02/2010

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty20.02.11 23:14

Ja mul suht soojas, aga ei ühtegi muna veel Sad
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty20.02.11 23:54

Minul ka kalkunid munevad jaanuari lõpust alates.Lindude ruumis sooja ikka plusskraadides,kuigi paksudest kividest sein on ikka päris läbi külmunud.
Tagasi üles Go down
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty21.02.11 8:03

Minul muneb ka eelmise aasta emene juba üle kuu, vanadest olijatest kipuvad rohkem haudele kui munele. Taks 9 muna ja istuvad.
Tagasi üles Go down
josefiina
Tibu



Female
Postituste arv : 46
Age : 44
Asukoht : Tallinn
Registration date : 21/08/2008

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty21.02.11 9:10

Minul kalkunimamma tegi esimese talvise muna mulle sünnipäevaks so. 4. detsember ja sellest ajast alates on ta enamvähem ülepäeva munenud. Nüüd on nädal pausi olnud kuna külm on ja muud asjad ka natuke muutunud. Vanust linnul ca 2 aastat ja laut on siiani olnud kütteta. Hauduma pole ma teda lasknud kuigi enne külmi kippus muna peale istuma jääma küll. Loodan, et kui kevad kätte jõuab siis muneb edasi ja saab ka tibusid kasvatama hakata.
Tagasi üles Go down
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty25.08.12 9:28

Tundub küll et peaaegu aasta läbi munevad.Detsembris alustasid ja siiani munevad.Emasid kusagil 30 ringis ja nüüd on jäänud 4-5 muna kaupa päevas.Suve hakul tuli isegi 10 kaupa.Munade viljastumine ja koorumine sai alles hiliskevadel paika.Veebruaris ja märtsis sai 50 muna kohta ainult kümmekond tibu.Pärast hakkas neid tibusid sorinal tulema ja lõpuks sai neid mingi 375tk.Isased hakkavad otsast külmkappi minema aga huvitav mis selle emaste hunnikuga saab.Praegu müün kalkunimune ja kanaga võrreldes siis topelthinnaga ja nõudlus on suurem kui anda jõuan.Kas tuleb tõesti munatoodangule rõhuda.Pealtnäha sööb täiskasvanud emakalkun vähem kui kana ja siiani pole ka kannibalismiga häda olnud-seda võrreldes kanadega.Pidamisraha annab mahe kõigile lindudele võrdselt.Kimbutab ainult aeg ajalt see nohu põhiliselt külmadeja niiskete ilmadega.Nii et mõtlemisainet on minu jaoks küllaga.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
Billi Boy
Tibu
Billi Boy


Female
Postituste arv : 27
Age : 56
Asukoht : raplamaa
Registration date : 31/01/2012

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty11.01.13 9:51

Palun mullegi kalkuni mune haudumiseks pakkuda. Ja hinda ei näinud kellegil kirjas olema. Minu huvi 15-20 kalkuni muna eriliselt tahaks neid värvilisi kalkuneid saada. On ehk kellegil raatsimist pakkuda u kuu pärast?
Tagasi üles Go down
http://pajumaekennel.onepagefree.com
kopraonu
Muneja
kopraonu


Male
Postituste arv : 272
Age : 63
Asukoht : tõlliste vald valgamaa
Registration date : 27/02/2010

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty11.01.13 10:51

Arvan et küllaldaselt kuigi uhkeid tõunimesid mul pole külge kleepida.Üritan heledama värvuse poole hallid,helepruunid,valged.Leidsin põlvamaalt 2 valget isa-vaja oleks veel 3-4 juurde.
Tagasi üles Go down
http://www.koprakarjamois.ee
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty18.01.14 9:06

Hei. Kuidas sellel aastal kalkunitega, kas emased teile ka juba ette viskuvad ja isast ootavad (mõlemad linnud osutusid emasteks) või juba on munemisega alustatud? Üks, vaeseke, lamab ja ootab, aga kuked ei pardid jaga matsu, miks nõnda nende ees järsku kössitama hakatakse... Teine kuulab õrrel. Naerab vist omaette. Smile 
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty18.01.14 22:52

Mina sain eile oma esimese kalkunimuna ja täna teise - nii lahe täpiline. Tegu juunis sündinud kalkunitega. Kokku mul 7 kalkunit - 2 isast, 4 emast ja 1 on suure küsimärgi all. Kohati tundub, et on emane, samas on paar korda ennast puhevile ka ajanud... Aga kui isast kalkunit vaja on, siis mul üks üle...
Tagasi üles Go down
evetoom
Tibu
evetoom


Female
Postituste arv : 15
Age : 68
Asukoht : maal tihedas metsas
Registration date : 14/12/2014

kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: noorkalkuni sugu   kalkuni munemisaeg Empty09.07.15 13:27

Tere olen lugenud foorumit ja saan aru ,et te tegelete kalkunitega ,kas on juba kuuajasel kalkunitibul sood määrata
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kalkuni munemisaeg Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkuni munemisaeg   kalkuni munemisaeg Empty

Tagasi üles Go down
 
kalkuni munemisaeg
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kalkuni sugu
» Kalkuni maks
» kalkuni munemiskast
» kalkuni muna

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kalkunid-
Hüppa: