KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 mida pardid söövad

Go down 
+7
WW
kellu
evesen
Kana-Kata
raul005
malvekas
rints
11 posters
AutorTeade
rints




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 20/07/2010

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty06.08.10 1:23

Olen algaja pardikasvataja. Võtsin endale 10 muskusparti 7 nädalased juba ja nüüd olen küsimuse ees, mida neile süüa anda. Seni on nad söönud jämedamat nisujahu, ja kõike mis toidulaualt üle jääb. Üldiselt on nad vabapidamisel, meil on väike tiik, mõned toredad basseinid.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty06.08.10 1:30

Odrajahu võid ka anda kui on ja hiljem vilja.Söövad nad ka rohelist,rohtu.
Tagasi üles Go down
raul005
Noorlind
raul005


Male
Postituste arv : 53
Age : 61
Asukoht : Jõgevamaa
Registration date : 17/03/2008

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty06.08.10 1:49

Tere,kui on anda suhkrupeedi lehti neid tahavad muskused väga ja muidugi lindude jõusööta.
Tagasi üles Go down
rints




Female
Postituste arv : 5
Age : 55
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 20/07/2010

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty06.08.10 19:34

tänan vastuste eest. Mul on veel küsimusi. Kas võivad ka keedetud kartuleid süüa. Rohelise puudust meil ei ole, eriti maitseb minu arust neile võilille lehed, samuti on nad 3 nädalaga kõik teod nahka pistnud. Huvitav millal nad prääksuma hakkavad, praegu ainult vidistavad.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty06.08.10 19:36

Jah,suhkrupeedi lehed ka minev kraam Very Happy
Tagasi üles Go down
Kana-Kata
Muneja
Kana-Kata


Female
Postituste arv : 191
Age : 53
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 16/08/2009

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty06.08.10 20:39

Muskused ei hakkagi prääksuma.Emad ainult vidistavad või piiksuvad ja isa susiseb või kahiseb mida pardid söövad Icon_biggrin .Ja suhkrupeedi lehtede asemel sobivad hästi ka tavalise söödapeedi lehed.Keedetud kartuleid võib julgesti anda.
Tagasi üles Go down
evesen
Muneja
evesen


Female
Postituste arv : 155
Age : 53
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 17/04/2009

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty07.08.10 0:53

Pardid söövad sama toitu mis kanadki, ainult toitu tuleb niisutada, muidu tassivad toidu vette, kuiva nad ei taha. Mina segan jahu ja jõusööda koos toidu jäätmetega pudruks. Vili on vabalt saadaval + rohi.
Tagasi üles Go down
kellu




Female
Postituste arv : 6
Age : 35
Asukoht : viljandi maakond
Registration date : 11/08/2010

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty18.08.10 1:56

tera on peamine mis neil meeldib Very Happy mul söövad tera 2 korda päevas ja üle jäänud aja otsivad ise endale süüa muru seest
Tagasi üles Go down
WW




Male
Postituste arv : 1
Age : 41
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 30/09/2010

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty30.09.10 6:02

Mul söövad pardid koera ja kassi krõbinaid, ei tea kas neile tohiks neid anda
aga ise nad ajavad muud loomad minema ja õgivad neid nagu pöörased..
Tagasi üles Go down
TembuVembu




Female
Postituste arv : 8
Age : 39
Asukoht : Moldova küla
Registration date : 07/11/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty23.11.13 21:26

Mul on esimesed 2 hane olnud umbes 2 nädalat ja 3 pekingiparti olnud umbes nädala. Lugesin siit foorumist, mida neile süüa antakse ja nii ka käitusin, aga minu meelest ei söö nad praktiliselt mitte midagi, mida olen neile pannud. Pardid haned elavad koos. Vilja segu(Tehtud siiski kääbusküülikute vajadusi arvestades ja koosneb- tera maisist, tera hernes, nisu, linaseeme, lutsernigraanul, otra ka veidike) mis panin kohe esimesel päeval 10 l ämbriga hanedele kui nad tõin seisab siiani praktiliselt puutumatult (söödud selleaja jooksul võibolla max 5cm ämbripealt aga maha on ka aetud, seega kõik mis ämbrist puudu, ei ole neile ikkagi kõhtu jõudnud. Siis tegin neile ekstra keedukartuleid, keedu peeti, keedu porgandit peale valasin veidi maisijahu - see mögin seisab juba nädalapäevad kuudis puutumatult:shock: . Lõikasin neile kõrvitsa pooleks. seda on kaabitud veidi, aga need kaaped lebavad ümber kõrvitsa. Täitsamures olen juba, mida neile süüa anda. Mulle tundub täiesti müstilisena, teiste kasutajate kirjeldused, et pardid söövad kõike, mida ette annad ja suurtes kogustes. Ma lihtsalt ei kujuta enam ette, mida neile võiks toiduks pakkuda? 1 hanedest tundub olevat samas kaalus kui tõin aga teine oli eile küll väga kerge kui teda tõstsin. Partidest ei saa midagi aru, ainult, et kui nad tulid meile siis vähemalt 1 munes 2-el esimesel päeval, enam mitte. Kokku viis täiskasvanud suurt lindu confused . Sama arv kanasid oleksid selle ämbri juba ammu otsa saanud, lisaks minu omad toidujäätmed ja lisa mis õuest ise otsivad ja vaataksid mulle ikkagi näljase näoga otsa.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty24.11.13 5:16

Mis mõttes vilasegu ?Sellele kuum vesi peale, pudruks ja terad ette.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty24.11.13 5:42

Mul pekingid ja muskused.
Toitläheb kõik mida ette annad.Käivad ka ise tiigis vesikasve söömas.
Ratsioonis
Munevate kanade jõusööt
Kaerahelbed
Nisu
Kartul
Mais
Kõrvits
lemmikuks kujuneb-Arbuus
Isu üle ei kurda
Isegi viiner on kaubaks läinud.Selle viimase eest võideldes ei tunta vennaarmu-kasvõi ema müükse maha
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty24.11.13 9:58

Tere. Part ja hani molemad veelinnud, seega vesi olgu pidevalt korval. Sinu pekingid (enne minu) soovad kull vaga hasti ja paris suurtes kogustes. Mina votan jahu, kallan sellele keeva vee peale, jahu paisub. Siis lisan keedukartuli. Koik selle m[gina teen suht vedelaks pudruks. Samuti void korvale anda odra voi nisuteri. Kaalikat arvan, et neil on suht keeruline katte saada (kui sa seda just riivida ei taha). Minul soovad ka kapsast naiteks, kui loigun vaiksemateks tukkideks. Kuna veelinnu nokk on veidi teistsugune, kui kana voi kalkuni oma ja seega ta ei noki. Soovitav on pudrule lisada mingit munakanade taiendsoota (ka sellest oleneb voib/olla munevus), samas kindlasti ka paeva pikkus (minul poleb tuli hommikul 7/st kuni ohtul poole 10/ni. Kui sa koik sooda ostad, siis void osta kuiva munakanade taissoota (ja alati vesi korval)..

Joudu!
Tagasi üles Go down
TembuVembu




Female
Postituste arv : 8
Age : 39
Asukoht : Moldova küla
Registration date : 07/11/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty26.11.13 6:54

No, aga ma olengi kõike niimoodi teinud ju nagu te siis kirjeldate, aga nad ei tunne nende toitude vastu vähimatki huvi confused Paar viimast päeva olen visanud neile tiiki saia, seda nad söövad, aga selle peale tormi ka ei jookse. Homme lähen jälle neid saiaga toitma ehk saavad siis tasapisi aru, et mind ei ole vaja karta. Tegelikult partidega ka see lugu, et kui tiigi peale said siis välja pole nad sellest ajast väga tulnudki. Istuvad küll tiigi kaldal, aga kui mind näevad siis lippavad tiiki tagasi. Kuuti pole nad läinud ja magavad öösel samuti tiigis. Haned seevastu ööbisid eeskujulikult kuudis aga 2 viimast ööd on nemadki partidega koos redus. Täna tegin uue jahu möksi (sooja mannapudru paksusega, aga seekord siis odra-kaera jahu) kuuma veega, mille panin neile kohe tiigikaldale, kus nad tavaliselt ennast puhastavad ja puhkavad ujumisest. Söödud seda pole. Kas saavad siis oma kõhu täis tiigis leiduvatest tigudest ja rohust? Kuigi ega seda seal väga polegi. Ehk vajavad lihtsalt veel aega harjumiseks? Eks vaatan võibolla tõesti veel stressis ja vajavad aega kohanemiseks.
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty26.11.13 8:04

Ega see odra/kaerajahu sul liiga peene jahvatusega ole? Siis jaab kuuma veega paisutades akki liiga tatine?? Ja no kindlasti on nad sillas su tiigist, nii et ei tahagi sealt valja tulla. Proovi anna neile nisuteri, minu pardid on nisu parast taitsa arust ara. Ja kindlasti jaavad nad sind kartma, part on oma olemuselt vaga kartlik. Hanede kohta ei oska oelda. Samas oleks ikka hea nad ooseks ikka kuuti saada, sest ka rebased armastavad neid... oht moni oo lihtsalt ilma jaadagi neist.
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty26.11.13 8:44

Miks peaks part kartma
Minu omad(neid pole muidugi hetkel palju )pekingid ja muskused on küll nagu koerad-hüüad ja tulevad ja lendavad kohale kui nende poole liigud-lootus et äkki antakse midagi head sureb viimasena.Samuti armastavad järgi jõlkuda kui põllul toimetad.Ma päris ei usu et nad on arglikud.Kõik peale pekingite on tulnud täisealistena.
Tagasi üles Go down
TembuVembu




Female
Postituste arv : 8
Age : 39
Asukoht : Moldova küla
Registration date : 07/11/2013

mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty26.11.13 23:40

Ok, kui nad loomult juba kartlikud on, siis hakkan nende käitumismustrist aru saama. Olen siiani arvanud, et pardid on loomult pigem ühed julgemad linnud. Parkides elutsevad sinikaelad ju vägagi julged, aga see selleks. Aga siis on selge- nad vajavad veel aega, et kohaneda ja ka minuga peavad harjuma. Eks peab neid proovima nö. sotsialiseerida, mis ei tohiks väga raske pardi puhul olla ja küll siis tuleb ka isu tagasi. Kuudis oleks neil kindlasti turvalisem aga niigi kartlikku lindu vägisi ajama hakata teeb asja pigem hullemaks, kuna eesmärk ei ole neid edaspidi ainult kinniselt pidada. Püüdlen ikka sellepoole, et nad ise tunneksid ennast hästi ja saaksid nö. liigiomaselt käituda ja tuleksid vabatahtlikult kuuti ja hommikul jälle õue sulistama. Isegi lindudel peaks olema võimalus elust rõõmu tunda, vähemalt niikaua, kuniks seda neile antud on.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





mida pardid söövad Empty
PostitaminePealkiri: Re: mida pardid söövad   mida pardid söövad Empty

Tagasi üles Go down
 
mida pardid söövad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: