KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kalkun ei mune, aga võiks...

Go down 
AutorTeade
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty25.09.08 21:02

Mind huvitab asjaolu, et miks minu kalkun ei mune enam.
Nimelt andsin kevadel oma isase kalkuni laenuks, kui emane haudele läks veebruaris, alustas munemist 10 jaan. esimest korda.
Pärast koordusid pojad praktiliselt samaaegselt. Umbes kaks-kolm kuud hiljem hakkasid külakalkunid jälle munele, kuigi neile jäi kasvatamiseks paar tibu nagu minu omalegi, neil yhine isa ju, aga minu oma ei hakanud munele. Et tuleb jälle siis talvine munemine? Nagu jäi väheks sellest munakogusest tema puhul.......
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: kalkun   kalkun ei mune, aga võiks... Empty25.09.08 21:34

Minu kalkunid teevadki tavaliselt ainult kevadel oma satsi mune ära,hauduvad tibud välja ja kogu lugu.Aga nüüd siin alles hiljaaegu hakkas üks mingi imekombel uuesti munele,tegi üpris vähe mune ja lõpetas jälle munemise,ma ei tea,mis see nüüd siis oli,enne pole mul sellist asja olnud.Kalkuneid olen juba mitu aastat pidanud.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty26.09.08 1:41

kross kirjutas:
Minu kalkunid teevadki tavaliselt ainult kevadel oma satsi mune ära,hauduvad tibud välja ja kogu lugu.Aga nüüd siin alles hiljaaegu hakkas üks mingi imekombel uuesti munele,tegi üpris vähe mune ja lõpetas jälle munemise,ma ei tea,mis see nüüd siis oli,enne pole mul sellist asja olnud.Kalkuneid olen juba mitu aastat pidanud.

Aga mis oli umbes munakogus sellel kevadisel satsil?
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Munad   kalkun ei mune, aga võiks... Empty26.09.08 7:20

Ei lugenudki,järjest sai kõigi munad kokku korjatud ja pärast alla pistetud,mõned munad andsin ära,mõned läksid pannkoogiks.Tõesti ei oska öelda.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: kas kalkun muneb   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 1:45

Kas kõigil juba kalkunid munevad?Minul veel mitte,eelmisel kevadel hakkas juba jaanuari alguses munele.Isased kalkunid teevad küll nüüd juba emaste ümber niisukest tantsu aga emased ei ole üldse huvitatud,lõpp tulemus on ikka,et isane peab oma asja ise ära ajama,kohapeal tammudes.
Ja siiani said isased kalkunid väga hästi üksteisega läbi aga nüüd hakkab see rivaalitsemine pihta ja pidingi ühe isase eraldama,kuna kiskumine ei tahtnud kuidagi lõppeda.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 1:57

nagu kellavärk...minu eelmise aasta 10. jaanuari muneja, alustas see aasta 7. jaanuaril munemist! samuti on üks noor teinud ainult 16 muna ja jälle edasi ei mune, sellelt loodan küll kevadel lisa! Rolling Eyes kui nii edasi, siis mis jutt see on 70 munast raamatus!!!!????? poel endale uut karja saand, no kuidas siis veebruaris kalkun omi tibusid kasvatab. selle kalendriga jääbki ta mul talvel munejaks/haudujaks.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: kalkuni munad   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 2:39

Mul ei ole ükski kalkun kunagi nii palju munenud.Jääbki umbes 15-20 muna ühe linnu kohta.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: kalkun muneb   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 2:42

Ja minu kalkunid on alati varakevadel munenud,tegelikult kalkunitibu jaoks ikka väga halb aeg,see ju eriti nõrk olevus.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 5:01

no praegust ilma ei saa isegi mitte varakevadeks nimetada ju!
15-20 muna on küll jube vähe ju! affraid
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: jah   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 6:40

Jah vähe aga nii on nad tõesti mul iga aasta ja ainult kevadeti teinud.Mitu muna teie umbes saate ja kas teie kalkun muneb ka sügisel Question Mis on üldse teie ühe kalkuni aasta muna toodang Question
Kui mul nüüd kalkunid munele hakkavad ,loen kohe täpselt munad ära,võibolla panen veidi puusse ka siin aga arvan siiski,et umbes selline arv siiski on olnud.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 6:47

KAS SA LASID KALKUNIL HAUDELE MINNA, SELLEPÄRAST JÄIGI SUL VÄIKE TOODANG. SEE KINDLASTI PÕHJUSEKS. MUL HETKEKS 29 MUNA PRONKSKALKUNILT. KALKUN MUL KAPRIISNE DAAM. MUNEB AINULT KUURI ALLA ÜHTE TEATUD KOHTA. KUI KANADEKUUDIS KINNI JA 2P VÄLJA EI SAA, SIIS EI MUNE KA. NII, ET MUNATOODANG SÕLTUB MINUST KA IKKA.
TEISELT VALGELT OLI 16, SIIS JÄI ÄRA. ARVAN ET PÕHJUSEKS NEED MEGAKÜLMAD, MIS SIIN VAHEPEAL OLID KUNA KA KANAD JÄID KINNI.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: jah   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 6:51

Ega jah,kui näen,et ikka juba mitu päeva juba pesalt maha pole tulnud käivad munad alla.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty24.02.09 6:52

NO KUI SA TAHAD ROHKEM MUNE SAADA, PEAD TEDA HAUDEST EEMALE HOIDMA.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: muneb   kalkun ei mune, aga võiks... Empty11.03.09 7:38

Minu kaks kalkunit hakkasidki juba munele,kuigi oleks võinud see asi jääda jah rohkem soojema aja peale.
Tagasi üles Go down
Külaline
Külaline




kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty11.03.09 18:35

Nonii, see aasta on pikk talv ja unine ja poolpime koguaeg, eks see vist soodustab haudel minekut ka. Eile rääkisin veel ühe perega, seal ka kalkun juba haudel. Meie oma ikka muneb, üle 35 muna juba! Laughing Esimesed tibud koordusid eile, aga jah, viljastatavus on jama. Mul ka juba 3a isane peal ja see vist nooremat juurde ei lase. Aga ma ei saa ka lõputult neid lahus hoida, siis käib üks kutsungite vahetamine hommikust õhtuni ja see tõesti väsitab.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kalkun ei mune, aga võiks... Empty
PostitaminePealkiri: Re: kalkun ei mune, aga võiks...   kalkun ei mune, aga võiks... Empty

Tagasi üles Go down
 
kalkun ei mune, aga võiks...
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» imelik kalkun
» Inkubaatori kalkun hauduma?
» Kalkun haudumas
» kalkuni munemisaeg
» kalkuni sugu

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kalkunid-
Hüppa: