KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tige vutt

Go down 
+3
ellys
sennaH
pinto
7 posters
AutorTeade
pinto
Tibu
pinto


Female
Postituste arv : 17
Age : 38
Asukoht : Tartu lähistel
Registration date : 27/04/2010

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Tige vutt   Tige vutt Empty06.05.10 2:40

Kas kellelgi on kogemusi tigeda vutiga? Ma kohe täitsa õnnetu ühe oma vuti pärast Sad .

Üleeile õhtul hakkas vuti puuris jooksmine ja paanitsemine, ei saanud aru, mis neil häda. Eile siis nägin, kuidas üks teisi kiusab ja eraldasin riiaka tegelase tunniks. Peale seda käitus korralikumalt. Täna hommikul oli aga kohe eriti õel ja istus pool päeva üksinda teises kastis. Kui tagasi panin, läks jälle teistele kallale. Teistega enam kokku ma ei saagi teda vist panna- hakkab sulgi kitkuma, nokaga virutama, sööma ei lase ja teised jooksevad uisapäisa eest ära ja on paanikas. Alles üks hüppas end vastu puuri lage surnuks, ei taha, et teisedki paanikas end surnuks/vigaseks jookseks. Kui tigedik on teistest erladi, siis on vutid rahulikud, keegi kedagi ei togi ja elavad vutielu.

Mis sel vutil nüüd järsku hakkas? Või ongi osad sellised riiakad ja neid ei saagi teistega koos pidada? Puberteet? Mööduv nähtus? Lasen neil omavahel arveid klaarida?

Infoks veel, et vutt on natuke üle kuu vana ja veel nad ei mune. Elavad 0,5m2 suurusel alal üheksakesi.
Tagasi üles Go down
http://web.zone.ee/liivahiir
sennaH
Muneja
sennaH


Male
Postituste arv : 198
Age : 42
Asukoht : Vaidasoo/Tallinn
Registration date : 28/10/2009

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty06.05.10 4:39

Tigedaid vutte on minulgi esinenud ja eranditult on need tigedikud olnud emased:D
Mina sellises olukorras olen vutid kogu karjaga ümber kolinud uude puuri(uude keskkonda) ja sellega see tigetsemine otsa on saanudki. Kuu kuni kaks on niimoodi jälle rahu majas olnud.
Tagasi üles Go down
pinto
Tibu
pinto


Female
Postituste arv : 17
Age : 38
Asukoht : Tartu lähistel
Registration date : 27/04/2010

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty06.05.10 18:21

Ma pean vist need vutid kõik üksind elama panema Evil or Very Mad Tigedik on eraldi- täiesti rahulik. Teised on koos ja täiesti hullud- paanitsevad, tormavad, hüppavad ja siis lõõtsutavad. Mina neist aru ei saa, mille pärast nad seal tormavad. Tegin neil puuri poole väiksemaks, et äkki liiga palju ruumi, aga ei mõjunud see. Hämaramaks tegemine ka ei mõju (ainult öösel täiesti pimedas magasid). Niiviisi paanitsedes nad mul küll munema ei hakka kunagi.
Tagasi üles Go down
http://web.zone.ee/liivahiir
ellys
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 65
Asukoht : Tallinn
Registration date : 24/11/2009

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty06.05.10 21:17

Vutipidamise juures on jah halb see, et nad kipuvad kaklema. Kui mul oli vutte vähem, olid nad kõik eraldi puurides ja rahu oli majas. Nüüd on nad mitmekaupa koos ja kisklemise puhul tõstan neid ringi. Kaks isavutti on eraldatud võrguga ja läbi selle antakse teineteisele ikka nokaga. Valgel isavutil on noka peal kühm sellest kaklusest. Kui kellelgi on huvi, võin selle valge isavuti ära anda. Asun Tallinnas.
Tagasi üles Go down
pinto
Tibu
pinto


Female
Postituste arv : 17
Age : 38
Asukoht : Tartu lähistel
Registration date : 27/04/2010

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty21.05.10 8:01

Vutid said kaheks jagatud ja tigedik läks supiks. Hiljem tuli välja, et mul hoopis kaks kukke. Võimalik, et kaklesid seepärast, kuid miks siis kanad kiilaks kitkuti, ei tea. Nüüd siis mõlemal kukel 3 kana.

Nüüd siis on natuke aega nad üsna rahulikud olnud. Päris normaalselt nad aga ikka oldud ei saa. Nimelt üks kukkdest ei saa kanade selga ronimisega hakkama. Võtab turja sulgedest kinni, kana jookseb eest ja tema sikutab ja üritab selga minna. Kanadel turjad puha verised sellisest jandist Mad Teine kukk saab ilusti hakkama ja kanad rahul ja munevad. See kukk aga üritab ei tea mitu korda tunni jooksul, kanad närvis ja verised ja ei mune.

Kui kana tahab hauduma minna, siis pistetakse tagumik külma vette. Kuidas aga kuke sugutungi vaigistada?


See vutipidamine on nagu raketiteadus Suspect
Tagasi üles Go down
http://web.zone.ee/liivahiir
florita7
Muneja
florita7


Female
Postituste arv : 366
Age : 43
Asukoht : Jõgevamaa, Pala
Registration date : 11/04/2008

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty21.05.10 21:33

Sugutungi vastu aitab ainult kastreerimine, aga ma tahaks näha inimest, kes seda vuti puhul tegema hakkaks.
Tagasi üles Go down
http://diversityrabbits.blogspot.com/
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty21.05.10 22:55

florita7 kirjutas:
Sugutungi vastu aitab ainult kastreerimine, aga ma tahaks näha inimest, kes seda vuti puhul tegema hakkaks.

Laughing Laughing kõhukramp Laughing Laughing
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty22.05.10 1:35

Ka siin samad probleemid... meil kaks emast prantsuse vutti, üks emane eesti vutt ja ka isane eesti vutt. Emane eesti vutt läks millegipärast tigedaks - nokib teistel varbad veriseks!!! Ning isane ei saa prantslastega hakkama (liiga suured vist tema jaoks Smile )!!!
Oijahh mida tegema peaks - vahetasime sööta, ka see ei aidanud nokkimise vastu.
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja
yllepille


Female
Postituste arv : 209
Age : 49
Asukoht : Järvamaa Türi
Registration date : 01/04/2009

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty22.05.10 7:10

minul olid 2 emast prantsuse vutti kes olid pool paljad ja kiskusid nii kuke kui ka teiste kanadega aitas see kui viisin kõik õue vanasse jänese puuri enam ei kakle kõik 8 emast koos isased saatsin küll kodust minema
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/128635/?picture_type=sq&st
giisu
Muneja
giisu


Female
Postituste arv : 105
Age : 39
Asukoht : Ida-Virumaa
Registration date : 13/03/2010

Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty22.05.10 22:36

olen ka teisi teemasid lugenud ning tundub et peaks aitama keskkonnavahetus... proovime, vaatame ning hiljem kirjutame Very Happy
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Tige vutt Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tige vutt   Tige vutt Empty

Tagasi üles Go down
 
Tige vutt
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Tige emakalkun.
» Millal vutt muneb?
» Califoria vutt
» Kas vutt haudub ise ka?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Vutid-
Hüppa: