KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Tõukanade müük Eestis

Go down 
+7
yllepille
kross
ulaturo
Admin
Piret
fosse
huviline
11 posters
AutorTeade
huviline
Tibu
huviline


Female
Postituste arv : 33
Age : 62
Asukoht : Pärnumaa
Registration date : 12/05/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty12.05.09 23:45

Kas oskate juhatada kust oleks võimalik Eestis osta erinevaid kanatõuge. Kas keegi tegeleb sellega ka suuremas ulatuses? Või kas kuskilt laadalt oleks võimalik midagi huvitavat leida. Ei plaani omale suurt kasvatust, aga tahaks midagi huvitavamat kui kombinaadi munenud kanad.
Tagasi üles Go down
http://lutsutalu.wix.com/ee
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty13.05.09 1:32

Kasutaja Sirpel on mitmeid erinevaid tõuge, uuri tema käest. Kas tal täiskasvanud kanu pakkuda on, ei oska öelda. Minu "tõukanakari" alles alustamisjärgus, enne järgmist aastat ei tule sealt midagi Smile
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty13.05.09 7:21

Jah, tuleval aastal on minulgi ehk tõulinde pakkuda, aga sinna läheb veel aega!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Külaline
Külaline




Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 1:54

Midagi huvitavat oleks minul pakkuda, erinevate tõugude ristandeid!
Tagasi üles Go down
fosse
Muneja
fosse


Female
Postituste arv : 793
Age : 58
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 15/08/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 2:33

vkv64 kirjutas:
Midagi huvitavat oleks minul pakkuda, erinevate tõugude ristandeid!

Ei taha küll norida, aga koerakasvatuses nimetatakse neid "erinevate tõugude ristandeid" üldnimetusega KRANTS Idea
Tagasi üles Go down
http://veebipood.semiramis.ee/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 4:26

Tjah, Fosse jõudis ette - kuidas ristandid tõukanadeks kvalifitseeruvad? Kui mul on näiteks faverolle ja araucana ristand, siis millise tõuga võiks olla tegemist?
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 4:49

Olen selle poolt et kui kuskilt on võimalik saada tõupuhtaid ,siis tuleks seda hoida,kuigi puhast materjali saada see on ?????
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 6:13

Minul on enamus tõukanad ja kuked koos, suures aedikus ja kolm kana on võtnud vaevaks ning haudunud neid segu mune, tibudeni välja.
Tulemused on MINU jaoks väga vahvad, kellelt siis mida päritud. Ühel linnul mitme tõu tunnused juures.
näit: yoko värv ja hari, aga 5 varvast , jalad karvased ja tume nokk, müts hakkab ka pähe tulema. Kokku teeb, minu silmis ilusa linnukese, aga no TÕUPUHTUSEST on asi ikka väga, väga kaugel. Smile
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 8:42

Vot-vot, Admin ja Ulaturo on asja väga ilusti kokku võtnud. Ristand ei ole tõulind, tal esinevad ERINEVATE algupäraste tõugude tunnused. Me võime neid 'disainertõugu' ju oma lõbuks produtseerida (endalgi siutsuvad kodus hy line/araucana/ameraucana ristandid), aga neid tõugudena välja reklaamida on nende suhtes, kes tõupuhtuse ja samas tervise osas tugeva populatsiooni säilitamise nimel vaeva näevad, ikka pehmelt öeldes mage!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Külaline
Külaline




Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 20:13

Kahe erinevat tõugu kanade ristamisel ei ole järglane tõulind vaid on HUVITAVA välimusega isend. Kuidas oskasid fosse ja Piret sellest mõnesõnalisest lausest välja lugeda tõupuhta järglase? Kanaliste tõupuhtusesse ei usu ma ammu juba, pakutavate lindude erinevused on nii suured ja verepilastus väga tõenäoline. See on Minu arvamus ja kui keegi tahab oma kanade tõupuhtusega hoobelda...siis lasku käia! Kõik kanatõud on saadud erinevate tõugude ristamisel ja saadakse "krantsid"mis on täiesti õige suhtumine kuni neil ei ole pandud tõunimi.
Mina inkupeerin tibusid,ei taotle nn.TÕUPUHTUST vaid huvitava välimusega kanalisi mitte fosse võrdlusega koeri! Selliseid segaverelisi on kah vaja, et teie nn. tõupuhtaid oleks võmalik eristada segaverelistest.
Sattusin vist valesse foorumisse ,siin TÕULINDUDE kasvatajad (raamatu järgi), mina "krantside" kasvataja. Soovin jõudu ja usku oma tegemistesse!
Hüvasti!
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 20:49

Foorum on FANTASTILINE cheers
Siin on 146 liiget ja kõigil oma arvamused ja tõekspidamised, linnukasvatuses. sunny
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: on   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:04

ulaturo kirjutas:
Foorum on FANTASTILINE cheers
Siin on 146 liiget ja kõigil oma arvamused ja tõekspidamised, linnukasvatuses. sunny

On küll 146 liiget aga ainult mõned julgevad avaldada oma arvamust,ikka ühed ja samad nimed.Kahju!Viimasel ajal vaidlused ka tekkinud,nüüd uued liikmed ei julgegi sõna sekka öelda-aga ärge kartke-need vaidlused tekivad vanade olijate vahel,kes päevast päeva siin peavad üksteise jutte lugema,tahaks juba uute tegemistest lugeda,onju! Wink
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Minu meelest   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:12

Minule meeldivad ka igasugused linnud,mis siis,et segavereline. cat
Tagasi üles Go down
yllepille
Muneja
yllepille


Female
Postituste arv : 209
Age : 49
Asukoht : Järvamaa Türi
Registration date : 01/04/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:16

kross kirjutas:
ulaturo kirjutas:
Foorum on FANTASTILINE cheers
Siin on 146 liiget ja kõigil oma arvamused ja tõekspidamised, linnukasvatuses. sunny

On küll 146 liiget aga ainult mõned julgevad avaldada oma arvamust,ikka ühed ja samad nimed.Kahju!Viimasel ajal vaidlused ka tekkinud,nüüd uued liikmed ei julgegi sõna sekka öelda-aga ärge kartke-need vaidlused tekivad vanade olijate vahel,kes päevast päeva siin peavad üksteise jutte lugema,tahaks juba uute tegemistest lugeda,onju! Wink


ei arva et asi mitte julgemises vahel lihtsalt kiire ja mis sa ikka targutad et ja ja ma sinuga nõus Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/128635/?picture_type=sq&st
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:25

Minul ka segaverelised linnud.Seda ei tea ju keegi ,kas mu muskused puhtad on tõupoolest.ja kanad on haudejaama omad,keda siis ise paljundan partide abiga.
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Hea ikka   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:25

Loomulikult on hea,et on ka selliseid suuri tegijaid nagu meil siin foorumis paar inimest,kes hoiavad tõupuhtust ja näitavad seda ka teistele,on kohti kus saame vaatamas käia neid imelisi linde.Aga kes ei saa endale seda lubada ,siis meie lepime ka mixidega.
Tagasi üles Go down
malvekas
Muneja
malvekas


Female
Postituste arv : 530
Age : 46
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 10/04/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:28

Lind on lind,on ta siis tõupuhas või mitte Very Happy
Tagasi üles Go down
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: EI TOHI   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:28

yllepille kirjutas:
kross kirjutas:
ulaturo kirjutas:
Foorum on FANTASTILINE cheers
Siin on 146 liiget ja kõigil oma arvamused ja tõekspidamised, linnukasvatuses. sunny

On küll 146 liiget aga ainult mõned julgevad avaldada oma arvamust,ikka ühed ja samad nimed.Kahju!Viimasel ajal vaidlused ka tekkinud,nüüd uued liikmed ei julgegi sõna sekka öelda-aga ärge kartke-need vaidlused tekivad vanade olijate vahel,kes päevast päeva siin peavad üksteise jutte lugema,tahaks juba uute tegemistest lugeda,onju! Wink


ei arva et asi mitte julgemises vahel lihtsalt kiire ja mis sa ikka targutad et ja ja ma sinuga nõus Very Happy

Ei,targutade ei tohi Exclamation Exclamation Exclamation Ikka sooviks tegemistest ja toredatest lugudest lugeda drunken
Tagasi üles Go down
ulaturo
Muneja
ulaturo


Female
Postituste arv : 506
Age : 65
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 21/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 21:36

kross kirjutas:
Minule meeldivad ka igasugused linnud,mis siis,et segavereline. cat

Mina olen oma aretatud tõudest, lausa vaimustuses. cheers
Ma mõtlesin selle liikmete rohkuse all seda, et võimalus suhelda paljudega, sellepärast ei tasu foorumist lahkuda.
Kõik ei mõtle ühtemoodi Smile ja igas pesas munad veerevad.
Lobisemises olen vist tõesti esimene, aga egas ma paha pärast, tahan oma kiiksuliste meetoditega näidata, et ka nii saab Very Happy
Tagasi üles Go down
http://nagi.ee/photos/Kodulinnud/sets/155341/
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 22:04

kross kirjutas:
Loomulikult on hea,et on ka selliseid suuri tegijaid nagu meil siin foorumis paar inimest,kes hoiavad tõupuhtust ja näitavad seda ka teistele,on kohti kus saame vaatamas käia neid imelisi linde.Aga kes ei saa endale seda lubada ,siis meie lepime ka mixidega.

Asi ei ole ju selles, kes mida endale lubada saab, vaid mikside pakkumises TÕULINDUDE pähe.
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
kross
Muneja
kross


Female
Postituste arv : 491
Asukoht : Viljandimaa
Registration date : 27/03/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: seda muidugi   Tõukanade müük Eestis Empty14.05.09 22:35

Piret kirjutas:
kross kirjutas:
Loomulikult on hea,et on ka selliseid suuri tegijaid nagu meil siin foorumis paar inimest,kes hoiavad tõupuhtust ja näitavad seda ka teistele,on kohti kus saame vaatamas käia neid imelisi linde.Aga kes ei saa endale seda lubada ,siis meie lepime ka mixidega.

Asi ei ole ju selles, kes mida endale lubada saab, vaid mikside pakkumises TÕULINDUDE pähe.
Loomulikult,kui tegu segaverelisega siis seda peaks ikka mainima.
Tagasi üles Go down
plev
Tibu
plev


Male
Postituste arv : 37
Age : 47
Asukoht : Harjumaa, Raasiku
Registration date : 19/10/2008

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty15.05.09 9:28

Minu jaoks kanad on 3 sordi
1. Tõuloomad -määratud garanteeritud välimustega loomad. Farmis linnud on selgelt eraldatud tõugude järgi(aga tihti lihtsalt peetavad ainult üks-kaks tõugu). Hind vastav. Sama kategooriasse saan tuua teadlikult selekteeritud krossid (millel on isegi sanss kunagi tõuguks saada). Hea näide - näinud kokkutulekul kukked Pärnumaalt, kus mees teadlikult paaritus erinevate tõugude kanad et saada teatud omadused. Siia ka tulevad "Maakanad", mis rahvas teadlikult selekteerinud aasatasadade jookusul. Müüthiline lind mida ma pole kunagi näinud.
2. "Krantsid". Tavaliselt maarahva geneetika kombed on jubadad. Vähemalt kitsede ja kanade suhtes. Keegi ei pea pahaks võtta kukke omast karjast või paaritada kitse tema oma eelmise aasta kitsetallega. 99% kanad ka ei vali omaduste järgi - muneb ja muneb, mis tal ikka...
See, kas erinevate puhtatõuliste vanemate järglased on "tõug"(kross) või "krants" sõltub sellest, kas ristimine oli teadlik või juhuslik. Kui kanalas oli koos araukana ja bentamkad, siis parem öelda et järglased on lihtsalt krantsid - st teadmata omadustega loomad. Osa nendest saab tõesti olema mingi hea omadustega, osa mitte. Ja muidugi kõik need on huvitava välimusega Laughing
Munevad ja armastuse objektina töötavad mõlemad kategooriad...
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/minifarm
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty15.05.09 22:16

Plev, braavo cheers ! Tõeliselt hea kokkuvõte!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Siuts
Tibu
Siuts


Female
Postituste arv : 45
Age : 59
Asukoht : Hiiumaa
Registration date : 21/03/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty19.05.09 0:22

Tänud Fossele kanakeste eest Very Happy Eriti armas ja asjalik on kukepoiss. Praegu tunduvad küll hästi kohanevat ja muna oli ka kaasas cheers
Tagasi üles Go down
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty29.07.09 5:17

2. "Krantsid". Tavaliselt maarahva geneetika kombed on jubadad. Vähemalt kitsede ja kanade suhtes. Keegi ei pea pahaks võtta kukke omast karjast või paaritada kitse tema oma eelmise aasta kitsetallega. 99% kanad ka ei vali omaduste järgi - muneb ja muneb, mis tal ikka
Selle jutu järgi mulle tundub,et kitsedest ei tea sa küll miskit,kui nii paaritada,saad väärakad "varrukad" kes korralikult piima ei anna ja suureks ilusaks loomaks ka ei kasva. lol!
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty29.07.09 6:59

musimummu kirjutas:
2. "Krantsid". Tavaliselt maarahva geneetika kombed on jubadad. Vähemalt kitsede ja kanade suhtes. Keegi ei pea pahaks võtta kukke omast karjast või paaritada kitse tema oma eelmise aasta kitsetallega. 99% kanad ka ei vali omaduste järgi - muneb ja muneb, mis tal ikka
Selle jutu järgi mulle tundub,et kitsedest ei tea sa küll miskit,kui nii paaritada,saad väärakad "varrukad" kes korralikult piima ei anna ja suureks ilusaks loomaks ka ei kasva. lol!

Kle, pea nüüd ikka hoogu - Plev ei kirjelda mitte enda loomapidamispraktikat, vaid maapiirkondades ÜLDLEVINUD malle!!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
musimummu
Noorlind
musimummu


Female
Postituste arv : 71
Age : 53
Asukoht : Järvamaa,Orgmetsa küla
Registration date : 15/06/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty29.07.09 7:37

Selliseid paaritumisi tekib vaid lohakusest,kui juba 3 kuust kitsepoissi piigadest eraldi ei panda või see ennast kogemata lahti tõmbab...teadlikult on neid juhuseid väga vähe...ja see pole kindlalt malliks saanud.Kanade kohta ma sel teemal kaasa rääkida ei saa,olen liiga algaja Embarassed
Tagasi üles Go down
Piret
Muneja
Piret


Female
Postituste arv : 590
Age : 56
Asukoht : Harjumaa
Registration date : 16/01/2009

Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty29.07.09 8:33

Lohakusest. Teadmatusest. Teadlikult. Never say never; inimesi on igasuguseid. Mina olen oma põllumajanduses tegutsetud aastate puhul näinud selliseid variante, et mille puhul iial ei arvaks terve mõistusega inimest niisuguse asja peale tulevat. Ja kommentaariks ikka teemat; kommenteerija suhtes isiklikuks muutumine on pehmelt öeldes mage!
Tagasi üles Go down
http://www.braveheart.pri.ee/
Sponsored content





Tõukanade müük Eestis Empty
PostitaminePealkiri: Re: Tõukanade müük Eestis   Tõukanade müük Eestis Empty

Tagasi üles Go down
 
Tõukanade müük Eestis
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: