KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead!

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead! Empty
PostitaminePealkiri: Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead!   Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead! Empty08.10.15 10:27

Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead! JfprTv2

Tere.

Toidan kanakarja täna kuivpuduruga, miks selle juurde jäin pidama, põhjuseid mitmeid. Lisaks saavad terasid ja kõike muud huvitavad ja mis üle jääb. Kui mul on jooksvalt üles kerkinud küsimus: kas ikka on parim, hoida 24/7 kanadel toitu ees ... Et kõrvu on jäänud, ka mujalt maailmast materjale lugedes on siiski kõlanud, et kanad peavad oma kausi ära sööma teatud aja jooksul.

Plussid:
- pidades segakarja, on osadel kanadel suurem toidu ja valgu vajadus (supermunejad ja lihakanad), neid pigem vähem toidetuna hea hoida ei ole.
- kui karjas on noorkanu on neil pidevalt "toit" ees, st. pudrukünade ja kausside juurde neid nii ehk naa lastakse alles hiljem,
- minnes kodunt varahommikul ja tulles hilja ei ole aega olla "kanakarjus", elu sunnib osasid valima täissööt ja sööturid 24/7

Miinused:
- kanad söövad oma tagumikud täis ja ei viitsi siblida ja ise otsida midagi,
- munakanad rasvuvad (munemis tootlikus langeb)
- oht toita muid külalisi ja linde,

Tegin test jälgimist nädalaste intervallidega, mõnel päeval osad lihtsalt lebotasid. Samas kui on talvine aeg ning karjas väga eri vanusegrupid ja vahel tülid jms. on hea, kui kogu aeg on kättesaadav igasugu nokitsemise ja urgitsemise asju, see on samas nagu sotsiaalne pingemaandamine
Smile

Hommikul kui neid lahti lasen raputan veidi teri õue peale, nö. 'appetite', paneb seedimise käima. Kui kanade tõuaretust teha, siis siin käis läbi, et tõukukel tasuks silmas pidada just selliseid elulisi "oskusi" jms. Ma leian, kanal ja kanal on vahe, osad keeravad pool aeda pahupidi, et leida palukest.

Et siis plussid ja miinused, hoida toitu kõikse aeg ees ...

M.
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead! Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead!   Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead! Empty08.10.15 10:28

Arvamusi internetis:

Mina hoian sööda ees, sest siis nad kondavad vähem ringi. Kui kanad juba ümber kuuri hakkavad õue hiilima siis on selge künad on tühjad. Viimase sööda panen ette kella 15 paiku siis ei jää öistele kostilistele suurt midagi Laudas on ka küna kuhu panen tibude sööda ööseks, eks sealt näksivad ka kõik ja hommikul kui perenaine veel õndsaund laseb on neil midagi nokkida.

Täissööt(nii graanulid kui jahu) on laudas koguaeg ees. Ei hooli nad sest suurt midagi, ikka lase aint õue ise otsima. Kohati ongi tunne, et ainult koer sööb nendele mõeldud toitu wink emoticon

Minul ka laudas jõusööta tornid täis ja hommikul kui laudauks avaneb siis viskan teri .Pudruga jändan talvel kui kartulit ja peete keedan.Tibud kuni kuuni eraldi tibutoidul aga siis kui kokku harjutan ei saa ma noorukeid vanemate tornidest eemale hoida aga vanemad veel noorukite söödatornide juurde vahest ei mahu.

teravili saadaval kogu aeg , muu oma 40 loomale kord päevas ette ja rahu majas , järgmine päev korratakse sama hommikul saadan toidu ette ja mida nad seal päeval teevad vot ei tea , õhtul , kui muna korjamine ja muu korrastus on nõu tyhi, väljas myttavad , hommikul iga tahes sullakse sööma .

kogu aeg sööta ees hoida on raiskamine. Kana ei pea kogu aeg sööma, kuigi jah nad on kogu aeg näljased. Ja ma ei näe midagi halba selles, kui kana ka ise vahepeal omale väljast süüa otsib, tulebki munakollane kollasem, muidu ei viitsi üldse rohtu nokkida. Mina annan pool päevasest söödanormist hommikul ja ülejäänud õhtul, muidu võiks vist küll kohe oma ettevõtmise üleliigse söödakulu näol korstnasse kirjutada smile emoticon


Ma olen koerte söötmisega kunagi uurinud (söötmispausid, looduslik rütm), ma plaanisin juba eelmine aasta aga sel aastal teen ära. Matkin looduse rütmi, kanadel tuleb nagu me koertel toiduvaba päev (1x nädalas), ikka siis kui ka peremees puhkab.

ma arvan, et toiduvaba päev munevusele küll hästi ei mõju aga võid ära proovida.

pole mingit probleemi , minul on selline asi täitsa olemas nädalas korra rohul , teraviljal ja ei tähelda mingit muutust

kui teri saavad, siis täitsa ilma ei ole ju smile emoticon Siis on nagu vanasti grin emoticon

Ei ma pean silmas 0 loe null sööta, st. soolestiku puhastus, kui on vihmajärgne päev, siis nopenäpud saavad neh miskit hamba alla, kuid sügisest - kevadeni, aias on siiski söödavaba päev.

Tagasi üles Go down
 
Kanadel toit kogu aeg ees? Head ja vead!
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» algaja arutlused
» Kanade allapanu, head ja vead!
» kanadel sulgimine
» Valgustus kanadel.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: