KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Väljas -10 kas peaks radika panema?

Go down 
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Väljas -10 kas peaks radika panema? Empty
PostitaminePealkiri: Väljas -10 kas peaks radika panema?   Väljas -10 kas peaks radika panema? Empty08.10.15 9:01

Väljas -10 kas peaks radika panema? YuwRIEd

Kas peaks kanakuuri täna radiaatori panema? Väljs -10... Mul Äntu kanad, 3 kana ja 1 kukk. Kuut on väike, soojustatud aga uks ei ole veel valmis, laseb ikka tuul läbi... Mis arvate, targemad! ?

========================================

Ei pea! See pole nii külm ja tuult polegi.

Minu üks vabrikant ööbis -10 väljas puu otsas smile emoticon Ja üle üldse, käivad ka praegu õues grin emoticon

Mu kanadel ka väike majake, soojustatud, suure aknaga. Lisasoojuse panen alles -15-ga. Täna, kui hommikul oli õues -10, oli piigadel toas +8, seega kõik hästi smile emoticon

Neil sulejoped seljas, vaja ikka mütsid pähe panna. smile emoticon

Väljas võib ohtlikuks osutuda mitte niivõrd külm üksi, kui just tugev tuul.
Külm ei tee otseselt neile liiga, see sulekasukas isoleerib ikka päris hästi, aga hari võib ära külmuda. Arvatavasti on ohustatud väga suurte harjadega kanad ja kuked. Mul ühel kukel kunagi hari ära külmunud. Siis keegi ründas neid õhtul ja ma ei leidnud teda üles. Jäi ööseks välja, aga oli torm ja külma vaid kraad paar alla nulli, ometi võttis harja nii ära, et sai veremürgituse.
Laudas on olnud kergeid külmakahjustusi kuke harjaotstel ja mõnel suureharjalisel kanal, kuid need on ilusti ära paranenud. Usun, et nende külmakahjustuste tekkimiseks pidi olema temperatuur ikka -15 või rohkemgi külma. See oli siis kui külma oli väljas üle 30 kraadi.


No jah, mind hoiatati, et harjad ja jalad külmuvad ja siis surevad ära... Eriti Äntu omad pididki külmaõrnad olema?

Nii et veste neil tegelikult ei ole vaja aga mütse ja saapaid oleks vist vaja? smile emoticon


Minumeelest jalad pole ka probleem, sest neil on kombeks ju jalgade peale laskuda ja jalad on näiteks õrrel neil täielikult sulgede sees. Öeldakse, et suure harjaga on head munejad, aga meie oludesse sobiksid just väiksema harjaga kanad rohkem, sest ikka see hari on neil kõige õrnem.

Mul on ka linnud ainukesed elusolendid laudas, termomeetrit küll pole, aga plusskraadid praeguste külmade ilmadega. Vesi pole jääs smile emoticon

Peaasi et allapanu kuiv ja vesi, harjas ja lott äre ei külmu, siis peaks ok olema.

Ei saa öelda, et just need Äntukad külmaõrnad on. Äntu müüb lihtsalt Lohmann brown kanatõugu, kes muneb hästi, kuid tal ei ole head alussulestikku külma lauda jaoks. Seepärast soovitangi külma lauda või külmade pidamistingimuste puhul valida selliseid kanatõuge, kel on hea alussulestik ja väiksem hari.

Väga külmade lautade puhul on hea kanatõug Orlov kuigi jah munaproduktiivsus ja söödakasutus on 25-30 % madalam .

Ma tean et mind juba vihatakse selliste postituste pärast, aga minu lohmanidega pole midagi juhtunud. Laut on külm. Talvel ei küta. Ka siis kui õurs -30

Munevad terve talve. Söövad ainult pisut rohkem.

Sa pole ainus smile emoticon Ka meil sama seis- no ok, lohmaneid mul pole, aga kanad elavad kütteta laudas ja käivad enamus ajast ka talvel õues. Ainus probleem on see, et munade korjamisel tuleb hoolas olla, muidu nood külmuvad lihtsal lõhki.


Meil esimene aasta olid ainult lohmanid. Kõik oli ok.

meil ka kütteta, kuid koos lammastega, aga lindudest hakkas ikka kole kahju, panime soenduslambi vähemalt neile, kus all saavad soendamas end käia ja mille all vesi vähemalt ära ei jäätu;) Eks kevadeks paistab siis, eks oma kogemustest õpi ikka kõige rohkem smile emoticon

Ma panin teisel külmal ööl ikka radiaatori neile, tundus, et nad on õnnelikud selle peale! smile emoticon Aga igatahes on ära proovitud, et -10 kannatavad ühe ööpäeva ära küll. Võtsin nad alles augustis ja üldse kogemusi enne ei ole... Aga tore on kanapidaja olla!

Arutelu allikas: internet

Idea


Viimati muutis seda mies-metsas (08.10.15 10:16). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Väljas -10 kas peaks radika panema? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Väljas -10 kas peaks radika panema?   Väljas -10 kas peaks radika panema? Empty08.10.15 9:09

Loodan, et keegi sai kasvõi mõne vihje, nõuande vms. siis tasus mu kopi+pasteetimine ka ära. Kuna ise alguses pidin ka üsna nullist alustama ja hüva nõu kulus marjaks ära.

Adios
Tagasi üles Go down
 
Väljas -10 kas peaks radika panema?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: