KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"

Go down 
+2
tikeritok
Admin
6 posters
AutorTeade
tikeritok
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Age : 42
Asukoht : Tallinn
Registration date : 03/05/2015

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty12.05.15 8:34

Hei!

Sain endale nädala alguses 4 pruuni vabriku päritolu rääbakat. Ja kui ma ütlen rääbakat, siis ma mõtlen rääbakat.. Enam-vähem sulgedega kaetud on ainult 1, ülejäänud 3 on üsna paljaste kaelte ja tagumikkudega.

Ilmselgelt kujuneb sellet nüüd "before" ja "after" projekt, ehk siis loodetavasti on neil suve lõpuks normaalne välimus.. Munad on juba saanud täiesti teisejärgulise tähtsuse..

Aga tore on ikkagi Smile

See kõik oli eellugu, nüüd siis küsimuste juurde..

1. Varusin talveks lindudele seapekki sügavkülma, aga talv ja linnud söögimajja jäid tulemata. Kas kanadele võib seda pekki pakkuda (ilma soolata on mõistagi)?

2. Mida üldse võiks anda söögiks sellist, mis sulestiku taastumist soodustaks? Võin osta muidugi ka spetsiaalset sööta või lisandit, aga hetkel on köögis kanasöögiga mässamine päris huvitav, seega eelkõige huvitab just millistest toiduainetest oleks kasu.

Hetkel söövad nad keedetud kartulit, porgandit ja maapirni, mille peale raputan kaerakliid ja nisukliid. Kanaaeda muru sisse viskan päevalilleseemneid. Lisaks on neil ees liiv kruusa ja merekarpidega. Homme on kavas pakkuda keedetud lillkapsast, brokkolit ja punapeeti.

Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty12.05.15 9:10

Ainult taimetoidust nüüd küll kanadele ei piisa. Soovitan vähemalt mingi täiendsööt varuda, et vajalikud mineraalid kätte saaksid. Seapekki võib ka loomulikult kanadele anda. Sulgede moodustumisele aitab kaasa valk.
A sellest ma küll aru ei saa, miks aedvilju keeta? Suur osa kasulikku läheb ju kaotsi. Kartul on ainus, mille olen ära keetnud, kõik ülejäänud aiaviljad lähevad toorelt ette.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty13.05.15 1:04

Ainult pudrust ei aita , pole tähtis mis terad aga olema peab .
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
tikeritok
Tibu



Female
Postituste arv : 16
Age : 42
Asukoht : Tallinn
Registration date : 03/05/2015

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty15.05.15 7:59

Nisuterad, päevalilleseemned, hakkliha ja kodujuust on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks.
võilillemättad kaovad ka võluväel, köögivili väga nagu ei lähegi peale (võibolla sellepäras et keedetud siis..)
Väike pettumus on, et nad ei söö tigusid..
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty15.05.15 10:17

Vabrikukanal võtab algul see "päriskanaks" saamine natuke aega ja harjutamist.Küll ka teod loosi lähevad.
Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty21.05.15 3:20

Teod peaks vähemal algul katki taguma, kui maitse suus, siis küll hakkavad ka terved peale minema.
Tagasi üles Go down
Joosu
Muneja
Joosu


Female
Postituste arv : 179
Asukoht : Kilulinn
Registration date : 23/05/2012

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty10.07.15 2:51

Aga mina olen umbusuline ja ei annagi oma urban-kanadele enam tigusid.
Aias neid roomajaid loomulikult jagub, või veel, kusjuures tigude paradiisi lähevad nad kõik läbi lömastamissurma ja seega olen suht kursis, et igal 4-5ndal tiguskil on migid koledad ussid sees ja vot pole üldse enam kindel, milline uss on kanadele söögiuss ja milline kõhu-uss.
Seega ei anna tigusid.
Seda enam, et Kitil enam iidamast aadamast kanadele ussikuurirohtusid pakkumises pole ega vist ka ei tule (?).
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty21.07.15 6:03

Kitil ei ole ussirohtu jah Sad
Küll olen ma nats uurinud, mis muud ravimid aitavad, seega küsida võib ikka ja siis loomakliinikust soetada Wink
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
Sponsored content





Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"   Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust" Empty

Tagasi üles Go down
 
Kanade söötmine - mis aitaks taastada "kaubanduslikku välimust"
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kas kuke vahetamine aitaks?

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: