KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta

Go down 
4 posters
AutorTeade
punapea-mery




Female
Postituste arv : 1
Age : 41
Asukoht : Lääne-Virumaa
Registration date : 20/03/2015

Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty
PostitaminePealkiri: Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta   Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty20.03.15 5:03

Tere

Olen väga algaja ja soovin nõu mis kanad kannatavad külma ja kus ma neid osta saan. Soov soetada endale 10-12 kana olemas laut aga talvel seal kindlasti soe pole. Ja elektriga seda kütma hakata tundub kuidagi liiga kulukas hobi kui siis mingi soojalam kuhugi vms.
Seega soetaksin kanad kes on meie kliimas vastupidavad. Olen uurinud ja mõned tõud silma hakkanud Arancana, Sussex, Australorp, Orlov kas keegi neid kasvatanud ja kuidas nad külma taluvad. Või on mõni muu tõug mis meie kliimasse hea. Kõik nõuanded ja soovitused oodatud Smile Eriti kes kanu külmas pidanud.
Tagasi üles Go down
Vahtra
Tibu
Vahtra


Female
Postituste arv : 20
Age : 25
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 15/05/2014

Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta   Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty20.03.15 7:11

Mul endal on Orlovid ja Braama. Nad taluvad hästi külma. Ja Braamad on suurt kasvu, rahulikud ja sõbralikud. Orlovid nii seltsivad ei ole. Neid saab osta näiteks Estfarmist, kui seal nende tibusid saada on. Loomulikult tuleks endal silmad-kõrvad selles osas lahti hoida. Smile
Tagasi üles Go down
Aasa
Muneja
Aasa


Male
Postituste arv : 214
Age : 66
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 13/09/2009

Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta   Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty20.03.15 8:41

Eelmisel aastal sain 1toomaselt 12 NOORT kana kes hakkasid septembris munema.Nov,dets kuudel
sain iga päev 11muna.Kanad elavad külmas kuuris ja ilma lisa valguseta.Aga kanad peavad olema
NOORED.Mul on ka muid veidrusi nagu bramad,jersey giant,marants,shamo,yokohama, kes ka
nüüd tasapisi munamist alustavad,aga õiged munejad on ikka spets grossid.Mis puutub külma
taluvusse siis kui külm on külm.Kui on pikalt üle -20 siis veits harjaid võib kahjustada aga see
taastub kevadel.

Tagasi üles Go down
Jaanikese
Muneja
Jaanikese


Female
Postituste arv : 218
Age : 54
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 24/05/2011

Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta   Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty23.03.15 0:45

Tasub vaadata väiksema harjaga tegelasi, eriti just kukkede osas. Kanade osas ei mäleta, et oleks külmakahjustusi olnud, a mul leghorne ega muid väga suureharjalisi tegelasi pole ka olnud. Kanu pean 5a, mingit lisakütet ei kasuta, st kõva külmaga on ikka päris korralik miinus ja ainus probleem on see, et munad tikuvad ära külmuma Razz
Minu kogemuse järgi on küll igasugu ilueedid (nt araucanad ja muud tuttide jne tegelased) väga lahedad vaadata, aga külmlaudas neilt talvel eriti mune loota ei tasu. Sarnaselt Raivoga on kogemus et braamad ja maransid (nb suht suur hari) munevad norm esimesel aastal, vanemad kanad talvel enam eriti mitte.
Külmlauda puhul on eriti oluline toitmine, st kanadel peab jaguma energiat nii enese soojendamiseks kui ka munade tootmiseks. Ja loomulikult peab olema vihma-tuulekindel ning kuiv allapanu, siis ei tohiks erilist probleemi olla.

Mina olen viimased aastad võtnud Sakala haudejaama tibud ja pole miskit paha öelda. Eelmine aasta pakkusid nad mingi aeg ka noorkanu, selle aasta kohta ei tea.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty
PostitaminePealkiri: Re: Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta   Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta Empty

Tagasi üles Go down
 
Mis tõu kanad kannatavad külma ja kus neid osta
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kas osta
» soovin osta
» soovin osta

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: