KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kollane munarebu

Go down 
+4
Kaltsukubu
Sohvi
1toomas
kerstinoltjan
8 posters
AutorTeade
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: kollane munarebu   kollane munarebu Empty21.12.14 13:40

Kodused munakasvatajad- kuidas te talvisel ajal munarebu ilusaks säravaks kollaseks saate? Suvel lindudel elu lõbusam ja siis pole probleemi. Kuid talvisel (sügisel jubedal ajal) perioodil on linnud laudas kinni.
Söödaks on enda kasvatatus teraviljadest toodetud jahude segu+ täiendsööt+lubjakivi sõmerik. Linnud munevad ilusasti. Kuid rebu on kahvatuvõitu. Millega oleks võimalik rebu ikka ilusaks oranziks saada?
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty22.12.14 1:07

Minul kosserdavad nad iga päev väljas.Mitte et ma nad sinna ajaks vaid vastavalt nende enese soovile.Munakollased on samuti kahvatumad kui suveperioodil.Niiet väljas liikumise võib kõrvale heita.Ilmselt on ikkagi tegu just nimelt selle toiduratsiooni muutuses mis talv kaasa toob.Lisaks eelkirjedatud toiduratsioonile olen neile andnud heinapepre mis nii kuivalt kui ka leotatult neil alati käepärast on.
Jääb üle roheline rohi ja igasugu satikad mis muutuvad kättesaamatuks.
Tagasi üles Go down
kerstinoltjan
Muneja
kerstinoltjan


Female
Postituste arv : 118
Age : 35
Asukoht : võrumaa metsade ja küngaste vahel
Registration date : 17/07/2010

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty22.12.14 11:25

Nende satikate ja rohelise rohuga seoses- millega asendada neid sitikaid ja satikaid? Lugesin vahepeal interneti avarustest, et kana vajab rohelist ning putukaid. Kuid selgusetuks jäigi- mida talvisel perioodil siis toidu sisse segada? Mõtlen just midagi sellist mida jahu sisse panna kuna söötmine käib automaatsööturiga, kuiva jahuna. Mingid allikad rääkisid kalajahust- kas see mõjutab ka munarebu värvust?
Tagasi üles Go down
Sohvi
Muneja



Female
Postituste arv : 131
Age : 56
Asukoht : Harjumaa,Rae vald
Registration date : 01/10/2012

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty22.12.14 19:52

Porgand,paprika.
Kuivatatud nõges.
Lutsernigraanul
Tagasi üles Go down
Kaltsukubu
Tibu
Kaltsukubu


Female
Postituste arv : 22
Age : 53
Asukoht : Tartu vald
Registration date : 02/02/2013

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty25.12.14 3:16

Porgand, kõrvits, suhkrupeet, kuivatatud nõges, kapsas, punapeet, õun, rohujahu, lutsernijahu aga viimast saab väga halvasti kätte ,Kiti kanala müüb vahel aga lõuna pool elavad ehk seepärast sinna ei sõida. Suvel kuivatan heina pesakasti panekuks ja sealt nad ka nokivad midagi välja, äkki ristiku. Paprika talvel ikka väga kallis, kui laudas isegi 30+ kana. Midagi siin neile annab värvi munarebule, aga kindel minu kanade lemmik on kõrvits.
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty01.01.15 1:54

Mais on veel üks hea asi, mis teeb munarebu kollaseks ja annab talvel ka kanadele sooja. Söödatoast seda saab.
Lutsern ka, aga kuivalt seda ette anda ei saa, kuna graanul on liiga suur - selle peaks enne ikka leotama ja siis ette.
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
my
Tibu



Female
Postituste arv : 20
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 13/08/2011

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty02.01.15 12:09

Lutserni graanuleid saab Tartus Scandagrast - Racing Greenline. Bullstar.ee ja Ecopellet müüb ka. Smile
Tagasi üles Go down
1toomas
Noorlind
1toomas


Male
Postituste arv : 92
Age : 64
Asukoht : harjumaa
Registration date : 27/05/2013

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty03.01.15 10:33

Kas ikka on õige tõmmata võrdusmärk Racing Greenline ja Lutserni graanulite vahele.Ka kuivatatud heina ja põhupelleteid on väga raske seostada eelpool nimetatud lutserni graanulitega.
Võibolla ma lihtsalt ei osanud leida eelpostitaja vihjatud aadressidelt sedasamust
Äkki oleks abiks konkreetne link.
Tagasi üles Go down
my
Tibu



Female
Postituste arv : 20
Age : 48
Asukoht : Tartumaa
Registration date : 13/08/2011

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty03.01.15 12:40

Kuidas siis pole õige tõmmata võrdusmärki Racing Greenline ja lutserni graanulite vahele kui need graanulid koosnevad lutsernist?????
http://www.jahtivahti.fi/fileadmin/user_upload/skriptit/racing_tuotekortti_pdf.php?tid=148
Ecopellet toodab rohujahust graanuleid, mille sisaldus on timut ja lutsern. Ma ikka tean, mida söödan oma hobustele ja ponidele!!!
Tagasi üles Go down
Kiti
Muneja
Kiti


Female
Postituste arv : 1127
Age : 50
Asukoht : Harjumaa, Kurtna/Tagadi
Registration date : 09/04/2008

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty07.01.15 5:50

Need pelletid on tõesti 100% lutserni sisaldusega (koti pealt saab uurida), seega on võrdusmärk täiesti omal kohal Smile
Tagasi üles Go down
http://kitikanala.korstnaabi.ee/
gustav3




Male
Postituste arv : 6
Age : 70
Asukoht : viljandimaa
Registration date : 01/01/2012

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty14.01.15 8:45

Mina soovitan talvel sööta kanu nisu-maisi seguga. Üks osa maisi ja kümme osa nisu. Väga head on ka kuivatatud nõgeste vihad. Vihad tuleb teha enne nõgeste õitsemist. Ka annan ma talvel veidi
munakanade jõusööta ning rebud on väga kollased!
Tagasi üles Go down
Valentina11
Tibu
Valentina11


Female
Postituste arv : 15
Age : 70
Asukoht : Tartu maakond
Registration date : 02/11/2013

kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty14.01.15 23:05

Minu tublide munejate rebud on ka praegu kahvatumad kui suvel (sööt täiesti tavaline - terad, peet, kartul, porgand, õunad; vahest ka kohupiim, piima joovad iga päev,heinapebred samuti, kuna elavad kitsekestega koos, nõgesevihtasid ei jõudnud läinud suvel kahjuks teha; juurikaid söödan toorestena). Naabrinaine annab oma kanadele ka Elva tehasest ostetud jõusööta (mida mina põhimõtteliselt ei tee, kuna see on gmo vilja sisaldusega) ja mulle tundub, et tema kanade munarebud on pisut kollasemad kui minu omadel. Aga - oma kana muna on alati hea, kui tead, et söövad puhast toitu! Päikest oleks muidugi väga vaja, muutuks rebud kollasemaks ja endal meel rõõmsamaks.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kollane munarebu Empty
PostitaminePealkiri: Re: kollane munarebu   kollane munarebu Empty

Tagasi üles Go down
 
kollane munarebu
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Kollane muna.

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: