KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 kanad ja kukk

Go down 
3 posters
AutorTeade
jane243




Female
Postituste arv : 7
Age : 33
Asukoht : raplamaa
Registration date : 29/07/2014

kanad ja kukk Empty
PostitaminePealkiri: kanad ja kukk   kanad ja kukk Empty29.07.14 2:56

tere. ma olen siin grupis uus liige, ja mai tea ka kanade pidamisest midagi eriti. niisiis palun teie abi.
nimelt lugu selline, et mul elukaaslase emal kodus suured kanad plus kukk. aga talle kingiti lisaks juurde mini kanad ja kukk, kanad elavad vabapidamisel.
ja jama hakkas kohe pihta kui mini kanad õue lahti lasime. suur kukk peksis väikse kuke minema ja hakkas väikseid kanu tallama ja nii oli iga päev. kuniks panime suure kuke kinni paariks päevaks, aga nii kui lahti lasime uuesti hakkas saa jama. lõpuks väike kukk ei julgenud enam lauta tulla magas üksi puukuuris ja väiksed kanad ei muneneud ka. lõpuks andsime suure kuke ära ja asi lahenes, väiksed kanad hakkasid ka munele ja väiksel kukel elu parem kohe. kas väikeste kanade mitte munemine võis olla stressist, et suur kukk neid terroriseeris? sest kanad ei maganud mitte õrrepeal vaid lendasid ööseks akna peale ülesse. nüüd magavad õrrepeal, kuna suur terroriseeria viidi ära.
aga nüüd järgmine mure nüüd jäid suured kanad üksi. väike kukk suhtleb küll nendega aga nagu näha hoiavad ikka eemale ja ei ole väiksest kukest üldse huvitatud. kas on võimalik et suured kanad ei hakkagi väikestega koos ringi käima ja omaette hoidma?
Lisan siia, et palun ärge laidke maha, ma küsin nõu kuna ei tea kanapidamisest midagi.
Tagasi üles Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Postituste arv : 1072
Asukoht : Lääne-Virumaa,Rakvere vald
Registration date : 19/02/2008

kanad ja kukk Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja kukk   kanad ja kukk Empty29.07.14 5:01

Täpselt sama teemaga kokku puutunud ja ega ei olnudki koos pidamise lahendust.Ka suurtel kanadel on vaja karja juhti et kõik toimiks nagu vaja.Karistada sai see kes polnud millesgi süüdi.Kui võimalik hoia eraldi erineva suurusega kanu-kukki kui võimatu siis tee valik.
Tagasi üles Go down
https://kodulinnud.forum.co.ee
jane243




Female
Postituste arv : 7
Age : 33
Asukoht : raplamaa
Registration date : 29/07/2014

kanad ja kukk Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja kukk   kanad ja kukk Empty29.07.14 9:27

Valikut teha ei sa, sest inimene soovib pidada nii suuri kui väikseid kanu. Aga kahjuks kahte erinevat kukke ei sa pidada. Ainuke valik oleks see, et suured kanad peavad siis ilma kuketa elama. Eraldi pidada ei sa, kuna pole aeda. Mulle üks tuttav kes ka kanu kasvatab ütles, et küll nad harjuvad ka väikse kukega ära, aga siiamaani suured kanad seiklevad omaette vahest tulevad väikeste juurde. Mis kana teeb ka vahet kas kukk suur või väike? Sellesuhtes et kui oleks näiteks soov vahetada kukk välja, et kas kanad ei ppruugi siis enam uut kukke omaks võtta?
Tagasi üles Go down
gaxxy
Noorlind
gaxxy


Female
Postituste arv : 78
Age : 39
Asukoht : Viimsi
Registration date : 18/01/2014

kanad ja kukk Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja kukk   kanad ja kukk Empty29.07.14 22:41

Proovida võid seda, et võtta suurte kanade jaoks uus kukk, aga võimalikult noor, tibuohtu alles, kes väiksest kukest kasvu poolest veel väiksem oleks ja alles tema kõrval suuremaks kasvaks. Meil teine kukk on oma papast kasvult juba tunduvalt suurem, kuid paistab, et alguses kui veel väiksem oli, sai võim ära jaotatud ja siiani asi toimib. Ma muidugi ei tea öelda, kas see ka pikemas perspektiivis toimib, aga praegu saavad küll kenasti hakkama ja kanu tallavad mõlemad - peaasi, et teine ei näeks, muidu läheb kohe vahele.
Tagasi üles Go down
jane243




Female
Postituste arv : 7
Age : 33
Asukoht : raplamaa
Registration date : 29/07/2014

kanad ja kukk Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja kukk   kanad ja kukk Empty29.07.14 23:30

tean, et ennem oli siin majas 2 suurt kukke, kellest üks siis oli noorem. kuigi kanu oli nende mõlema jaoks piisavalt. aga tulemus oli ikka see, et vana kukk ajas noore minema ja ei lubanud kanade ligi. lõpuks langes noor kukk stressi ja suri ära. täpselt samamoodi ta käitus ka väikse kukega. kuigi väiksed kanad ei olnud suurest kukest huvitatud. ma arvan, et ennem me ei hakka ühtegi uut suurt kukke võtma, kui on suurte kanade jaoks aed. sest ma arvan, et isegi kui uus noorem kukk võtta läheb sama jant edasi.
kõige õudsam oli see, et üks väike kana oli lausa nii maias, et ühest kukest jäi väheks lasi suurel kukel enda peal tallata, kes oli temast ikka tunduvalt suurem. ainuüksi sellepärast me suure kuke ära andsime, et see polnud normaalne. nüüd saab vähemalt väike kukk laudas ööbida koos oma kanadega ja õue peal ringi käia, ennem oli sedasi et suure kuke kanad olid kuskil kaugel ja suur kukk nii kui väikest kukke nägi sööstis kallale teisele.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





kanad ja kukk Empty
PostitaminePealkiri: Re: kanad ja kukk   kanad ja kukk Empty

Tagasi üles Go down
 
kanad ja kukk
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» kukk ja kanad
» Kukekannused
» Kukk tegijaks?
» vana kukk

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Kanad-
Hüppa: