KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Munavalge on peale keetmist vedel?

Go down 
3 posters
AutorTeade
mies-metsas
Tibu
mies-metsas


Male
Postituste arv : 39
Age : 49
Asukoht : Raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Munavalge on peale keetmist vedel? Empty
PostitaminePealkiri: Munavalge on peale keetmist vedel?   Munavalge on peale keetmist vedel? Empty05.05.14 21:15

Munavalge on peale keetmist vedel? Qt4ckCU

Tere

Osadel kanadel on munavalged veidi vedelad (peale keetmist).

Nüüd saavad küll õue ja rohelist aga kahtlustan mineraalide vajakajäämist. Samas mineraalaineid (lisandeid annan). Ja sõid mul 3 aasta kogutud munakoored ka ära (suur kastitäis).

Mu isa, kes on kogenud zootehnik, arvas, et kuna mu toit on väga valgurikas või kanadel valgu üleküllus põhjustada teatud mineraalaine puudust (organism paigast ära).

Samas on mul 2 aedikut, ühes kääbikud ja teises pruunid. Mõlemas karjas on liiga vanu kanu (osad ei munegi). Et olen kuulnud "naised saunas rääkisid" et pude munavalge tähendab: 1) vana kana tunnus 2) ülivärske muna tunnus

Mõlema kohta teaduslikku või sellist faktitõde kinnitust leidnud ei ole (olen veidi lugenud).

Kui roheline muru ja päike asja ei muuda lähevad vanad nö. gurmaania supikanadeks (oi kui hea puljong).

Parimate soovidega ...

MaaMiesMetsas
Tagasi üles Go down
Vahtra
Tibu
Vahtra


Female
Postituste arv : 20
Age : 25
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 15/05/2014

Munavalge on peale keetmist vedel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munavalge on peale keetmist vedel?   Munavalge on peale keetmist vedel? Empty30.07.14 23:58

Tere
Ma avaldan oma arvamust. (See ei pruugi õige olla.) Ei oska siin kuidagi muud moodi aidata, kui, et peaksid mune äkki kauem keetma? Proovi näiteks erinevaid keetmisvariante:
1) Pane potti külm vesi ja pane külmkapist võetud munad sinna sisse. Oota, kuni keema lähevad ja keeda kuni 10 min.
2) Pane potti vesi ja pliidile. Oota kuni vesi keema läheb ja pane toasoojad munad sinna sisse ja keeda 10-15 min.
Lisaks jälgi veel, et kõik munad oleksid ilusti vee all.
Või on kanad kuidagi stressis? Nt. söögimuutusest vms.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

Munavalge on peale keetmist vedel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munavalge on peale keetmist vedel?   Munavalge on peale keetmist vedel? Empty31.07.14 3:08

Ega pole võimalik, et mune on teatud aeg hautud? Sel juhul jääb munavalge vedelaks
Tagasi üles Go down
Vahtra
Tibu
Vahtra


Female
Postituste arv : 20
Age : 25
Asukoht : Põlvamaa
Registration date : 15/05/2014

Munavalge on peale keetmist vedel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munavalge on peale keetmist vedel?   Munavalge on peale keetmist vedel? Empty31.07.14 4:10

See väide tundub tõesti kõige tõenäolisem, vähemalt mulle. Sain ka nüüd targemaks. Smile
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Munavalge on peale keetmist vedel? Empty
PostitaminePealkiri: Re: Munavalge on peale keetmist vedel?   Munavalge on peale keetmist vedel? Empty

Tagasi üles Go down
 
Munavalge on peale keetmist vedel?
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Munad peale haudumist

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Lindude tervishoid-
Hüppa: