KODULINDUDE FOORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KODULINDUDE FOORUM

Missioon: soodustada lindudega tegelemist
 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Pardimunad

Go down 
4 posters
AutorTeade
Tibuke
Tibu
Tibuke


Female
Postituste arv : 19
Age : 39
Asukoht : Tade küla
Registration date : 22/11/2012

Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Pardimunad   Pardimunad Empty18.03.14 19:20

Üks tobe küsimus vast on aga noh   Rolling Eyes  ....Nimelt kas muskuse munad ja pekingi munad on kuidagi erinevad vöi on köik ühesugused? Mul on muskused ja munevad nüüd peale talve jälle(muskused on juba teist aastat) ning esimest korda on mul ka pekingid ja ma ei tea kas nemad munevad juba?
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunad   Pardimunad Empty18.03.14 22:01

Nojah, mul sama mure aga teistpidi. Pekingid mul juba mitmendat aastat aga muskused esimest... Pekingi muna selline ilus valge aga muskusel??? Olen saanud kolm imelikku muna. Arvan, et üks muskus hakkas munele aga kindel ei ole. Selline tunne, et munal on mingi hall kiht peal. Samas käivad sinna pesasse munele ka kanad. Korra olen muskust seal pesas näinud ka aga peale seda seal mune polnud.
Tagasi üles Go down
Tibuke
Tibu
Tibuke


Female
Postituste arv : 19
Age : 39
Asukoht : Tade küla
Registration date : 22/11/2012

Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunad   Pardimunad Empty19.03.14 0:55

Mina sain juba teada Very Happy Muskuse omad on ümarama kujuga (kui oma mune nüüd vaatasin siis on jah osad nö teravad ja teised jälle ümaramad).Selline hallikas kiht on jah peal.Aga minu pekingite munad on küll räpakad.Valgeks saan nad alles peale nühkimist kuid jah veidi heledamad on küll kui muskuse omad(peale pesu siis) kui nüüd vaatama hakata.
Tagasi üles Go down
rumu
Muneja
rumu


Male
Postituste arv : 107
Age : 34
Asukoht : Lõuna-Eesti
Registration date : 21/03/2008

Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunad   Pardimunad Empty20.03.14 8:29

Hei!
Kui muskus alustab munemist, on esimesed munad oliivrohelised, meenutavad selle foorumi rohelist natuke, aga oluliselt heledamad. Munemisperioodi jooksul võib iseloomulik värv kaduda ja munad muutuvad puhasvalgeks. Muna peal on kodupardist erinevalt üsna märgatav kutiikula kiht, mis teeb muna pealt natuke läiklevaks, võib tunduda kergelt rasvane, aga tegelikult lihtsalt paistab sellisena. Teravamas otsas võib olla heledamaid plekke-laike. Kujult võivad olla väga varieeruvad. See pole hea eristamise tunnus. Ehk on abi! Smile 
Tagasi üles Go down
JMaret
Tibu



Female
Postituste arv : 49
Age : 48
Asukoht : Ida-Viru
Registration date : 22/08/2013

Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunad   Pardimunad Empty27.03.14 5:09

Nojah, minu muskuste esimesed munad olid pigem hallid kui rohelised. Nüüd on heledamaks läinud aga pole veel päris valged.
Tagasi üles Go down
mirjam põder
Tibu



Female
Postituste arv : 29
Age : 46
Asukoht : raplamaa
Registration date : 12/03/2014

Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunad   Pardimunad Empty15.04.14 0:34

minu muskus istub munadel juba kaua.ja mida kauem istub seda valgemaks lähevad pekingi munad,muskusemunad rohekad kollased.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Pardimunad Empty
PostitaminePealkiri: Re: Pardimunad   Pardimunad Empty

Tagasi üles Go down
 
Pardimunad
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
KODULINDUDE FOORUM :: Räägi kaasa! :: Pardid-
Hüppa: